Witam Cię!
Gildia.org jest platformą do wspólnych rozgrywek różnych klanów, grup oraz ekip skupionych wokół tematyki mil-sim. Zarejestruj się i dołącz do naszej społeczności.

Więcej nt. założeń tego serwisu przeczytasz tutaj.

Jeśli jeszcze jesteś niezdecydowany zapraszamy na nasz serwer TeamSpeak (konfiguracja viewtopic.php?f=11&t=4 ).

Admin Gildii

Przywitaj się

Między-grupowe forum społeczności związanej z symulatorem DCS World (Digital Combat Simulator).
Awatar użytkownika
Wons
Moderator
DCS Marshaller

2018-06-14 13:59

Witamy świeżo zarejestrowanych pilotów.

W związku z tym, że nowych pilotów przybywa, a nie wszyscy się znają zachęcamy nowych jak i "starych" użytkowników do napisania kilku słów o sobie, doświadczenia zdobytego na symulatorach lotniczych, ulubionych maszynach etc.

Jednocześnie prośba do nowych pilotów o podanie w swoim poście modułów jakie posiadacie.

Do zobaczenia w powietrzu 8-)
Ostatnio zmieniony 2018-06-14 18:54 przez Wons, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
specel
Moderator
DCS Marshaller

2018-06-14 14:57

Dobry pomysł:
2008: Zacząłem latać na FS9, nie miałem jaj żeby próbować VATSIM,ale procedury poznałem i bawiłem sie nieźle. Potem był LOMAC:) Gdzieś tam po drodze zbudowałem sobie własny hotas, podjąłem decyzję o kształceniu się w kierunku związanym z lotnictwem. I tak skończyłem w wojsku ;) Ale nie latam 10 lat, były to raczej raz do roku parotygodniowe zrywy - poważniej latam dopiero z Wami - i to jest to, czego mi brakowało. Lubię zadania szturmowe, SEAD, bombardowania - więc świetnie pasują mi A-10 i inne szturmowce, nie lubię zaś latania myśliwskiego.

Z racji wykonywanego zawodu, chętnie opowiem o technikaliach F-16, o operacjach lotniczych zaś nie - a wynika to z mojej znanej już, ustawicznej niechęci do pilotów ;)

mikkeboss
DCS Pilot

2018-06-16 21:15

Moja 'mala' historia:
Przygode z wirtualnym lataniem zaczalem od fs9, wylatalem chyba 30 godzin na vatsimie, ciezko bylo z lataniem, bo kontrola pod wieczor, a za czasow gimbazy jeszcze czlowiek slyszy "za 10min masz wylaczyc komputer" :D. Ale latelem wiecej offline, potem kupilem a10c i probowalem go ujarzmic, ale niezbyt wychodzilo. Nastepnie mialem dosyc dluga przerwe w lataniu, ale podczas studiow wrocilem do a10, nauczylem sie go i potem pare innych osob. Latalem wtedy z kuzynem i ludzmi z wykopu. W oczekiwaniu na f18 postanowilem przesiasc sie na f16 z BMSa, troszke go poznałem, ale sposob przypisywania klawiszy na joysticku to byla mordęga. Kolejny powrot do DCSa nastapil gdy zaczalem na luzie latac z ludzmi z armaforces, wtedy tez wymienilem joystick na warthoga i to byla najlepsza decyzja w zyciu :D No i tak o trafilem tutaj.

Jesli chodzi o styl latania to lubie niszczyc cele naziemne, wiec a10c, su25t najbardziej mi odpowiadaja, w przyszlosci f18 pewno tez bedzie, gdy dostanie radar a-g.

W zyciu prywatnym siedze w 3miescie i programuje w pewnej niebieskiej firmie, z ktorej pewno czesc was ma procesor ;)

Awatar użytkownika
Avantar
DCS Pilot

2018-06-19 09:47

Czesc i czolem,

Co do latania "wirtualnego" to mam duuzo za soba - zaczynalem 25 lat temu na 386 i F-19, F-15 Strike Eagle II (he he) a juz bardziej na powaznie to bojowo Falcon 4.0, pozniej BMS 4.33 , DCS (FCIII, F-5, A-10C, AV-8B, F/A-18, UH-1, Ka-50, Mi-8, Mirage 2000C, MiG-15, MiG-21, Spit) , rekreacyjnie FSX, Prepar3D i X-Plane.

Wirtualnie wylatanych mam mysle ze ladnych pare tysiecy godzin, w rzeczywistosci na szybowcach i malych samolotach pare setek.

Do tej pory latalem glownie z ekipa Grooza (ostatnie 2 lata), tam poznalem Borsuka i dowiedzialem sie o misjach tutaj :)

Avantar
My rig: Gigabyte Z170-Gaming K3; 4x8GB HyperX Fury Black 2133MHz DDR4 CL14; Intel Core i7-6700K 4.0 GHz; MSI GTX1080Ti; HOTAS Warthog; MFD Cougar; Track IR 5; Saitek Pro Flight rudder Pedals; Oculus Rift

Awatar użytkownika
Grooz
DCS Pilot

2018-06-22 13:24

Witam wszystkich . Nazywam się Grooz. Część użytkowników mnie zna , część poznała a reszta pewnie pozna ;) Moja przygoda z symulatorami zaczeła się jakoś dobre 25 lat temu. Zaczynałem na " Chuck Yeager " , F-19 , a później pojawił się Su-27 pod DOS ( dzisiejszy pra pra pra dziadek DCSa ) , potem Flanker 2.0 , 2.5 , Lock On , Flaming Cliffs , DCS Ka-50 , A-10C .Nie ukrywam zjadło mi kilkadziesiąt tyś godz ;) Jakieś 5 lat temu poznałem BMS 4.32 a później 4.33 i pochłoneło mnie bez reszty. Latałem w 11 WELT przez 2 lata jako oficer szkoleniowy . Nauczanie innych zostało do dziś :) Było troche latania w P3D z dodtakiem TacPack i Super Bug .Wraz z pojawieniem się F-18 wróciłem do latania DCSem. Na jak długo czas pokaże ( lub to co ED zrobi z ta maszyną i jej możliwościami :) )

Awatar użytkownika
Wons
Moderator
DCS Marshaller

2018-06-22 17:29

To może i ja coś napiszę.

Nick w symulatorach - Wodzu

Część ludzi mnie zna chociażby z Army czy innych symulatorów.
Tak, więc przygodę z symulatorami zacząłem od takich produkcji jak F-16 Fighting Falcon, Falcon 4.0, MFS 2000-FSX, Flanker. Dalej były już produkcje trochę lepszej jakości wykonania. LockOn od którego zaczęła się moja przygoda z wirtualnym lataniem akrobacji, gdzie wraz z K4czorem, Snakiem i Rollerem utworzyliśmy zespół ApAsq latający akrobacje na MiGach-29A, a którą później z sukcesami na pokazach VFAT prowadził kolejno Darek/Chaffee i Cygan. Od początku latania na LOMACu moje nastawienie było skierowane w kierunku latania akrobacji, dopiero na FC2 zacząłem się bawić w latanie bojowe, które praktykuję do teraz. Międzyczasie wraz z Darkiem i Matysem stworzyliśmy kolektyw o nazwie Fenix Virtual Aerobatic Team, któremu raczej ze względu na ograniczony czas nie udało się rozwinąć skrzydeł, niemniej jednak latało się świetnie. Po wyjściu FC3 udało się stworzyć i prowadzić przez kilka miesięcy trzeci zespół pod dumną nazwą 3rd Wing of Aerobatic, bez sukcesów :)
Dalsza historia to kilka lotów bojowych w BMS 4.33 z Kosą i Matysem, Prepar3d oraz nieustannie DCS. Łącznie będzie to kilka tysięcy godzin w powietrzu, niemniej jednak dopiero teraz w DCS czuję, że się spełniam i chyba największą przyjemność poza Armą 3 sprawia mi właśnie latanie w DCS i w końcu w samolocie na który czekałem od początku czyli Szerszeń. Teraz jeszcze tylko F-14 i będę Maverickiem ;)

Preferowane samoloty - F/A18, F-14 (jak wyjdzie), Mirage 2000C, od biedy F5E, z zaznaczeniem, że nie jestem w nich specjalistą, ale radzę sobie.

Korzystam z okazji i zaspamuję reklamą kanału na yt ;)
https://www.youtube.com/channel/UCEJfwq ... subscriber

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
JankeS
DCS Pilot

2018-07-02 18:42

Witam wszystkich,

z symulatorami mam styczność od Commodore C64 więc już troszkę wody w Wiśle zdążyło upłynąć i zrobił się z tego na pewno niezły nalot wirtualnych godzin. Najwięcej czasu "w kokpicie" spędziłem w F-16C latając od Falcona 1.0 do 4.0 później Allied Force, Open Falcon, Free Falcon na BMS kończąc. Allied Force, Open Falcon i BMS to sporo lat latania w 13 Wirtualnej Eskadrze Lotnictwa Taktycznego pod Dowództwem Jakuba "Qby" Wojasa - na pewno co niektórym znanego. W obecnej chwili latam na F/A-18C Hornet w DCS w nowo powstałej eskadrze VFA-313. Od pewnego czasu latam przy użyciu gogli wirtualnej rzeczywistości i jest super - oczywiście poza przeogromnymi plusami są również minusy, brak zoomu, brak klawiatury pod ręką - proste zadania przed lotem czasem robią się trudne ale w kabinie mając większość ustawioną na HOTAS jest już ok ;)

Moje moduły w DCS to: Mirage 2000C, F-5E Tiger II, F/A-18C Hornet, AV-8B N/A VTOL, AJS-37 Viggen, A-10C Warthdog, Mig-21bis Fishbed, SA342 Gazelle

Oczywiście preferowana maszyna to F/A-18C Hornet - do czasu wyjścia F-16C Block 50/52... ;)

To tyle - pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na wirtualnym niebie :)

Awatar użytkownika
VFA313Poko
DCS Pilot

2018-07-03 19:04

Czołem! o7

Większość nicków członków Gildii DCS kojarzę - od razu poczułem się jak w domu.
Pozdrawiam wszystkich! :)

Testoviron
DCS Spotter

2018-07-05 15:18

Hej, dopiero zaczynam przygodę z symulatorami, latam starymi samolotami cargo na P3D. Ostatnio złożyłem komputer do grania, więc postanowiłem spróbować sił w DCS. Kupiłem standardowo A-10C i FC3(teraz się zastanawiam jaki myśliwiec dobrać, bo za 3h kończy się promocja na Steamie;).) Wciąż uczę się podstaw, więc chwilowo będę się przyglądał( i dopytywał, to ja zawracam wam głowę pod tagiem #DCS na wykopie;))

Awatar użytkownika
coyotex
DCS Spotter

2018-07-10 16:12

Witam!
Przygodę z wirtualnym lotnictwem wojskowym rozpocząłem ładne parę lat temu. Latałem w F-16 Agressor czy w LockON, niestety w tamtym czasie tylko solo.
Aż natrafiłem na Falcon BMS 4.32 który swoja złożonością, skomplikowaniem oraz społeczeństwem online skradł me serce do dziś :D , mniej więcej w tym samym czasie rozpocząłem karierę od kadeta do oficera w 11 WELT. Tak więc niektórzy mogą mnie kojarzyć.
DCS-a traktuję jako odskocznię, no chyba że powstanie taki model ze stopniem skomplikowania jak F-16 z BMS-a to się może przerzucę na stałe :)
Póki co to się nie zanosi :D

Moje moduły:
FC3
A-10C
Ka-50
Su-25/27/33
UH-1H Huey

ODPOWIEDZ