[2018-06-29 20:30] Warlord Hunt - Last Words

Plany nadchodzących lotów - forum otwarte dla wszystkich
User avatar
gorzasty
Posts: 113
Joined: 2018-05-10 18:47
Contact:

Flights: 30 (60hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Rentier

Najpierw napiszę pozytywy:
- co raz więcej ludzi tworzy co raz ciekawsze opcje i scenariusze
- bardzo się cieszę, że ktoś zauważa śmiglaki i tworzy dla nich scenariusz (teraz jak Vlad zakupił Ogóra to może i przybędzie kiedyś kolejny w eskadrze ;) )
- doceniam, że są chętni na prowadzenie (Yo Specel!), bo w takich warunkach jest to naprawdę wyczyn

Teraz negatywy:
- Misja dla Mi-8 bardzo słaba (przewóz ładunku, którego się z jakiegoś powodu nie dało podebrać na dystansie ok 50km i tyle)
- ogromny harmider na radiu głównym (nie mogłem normalnie porozmawiać ze skrzydłowym na naszym radiu)

Chciałbym jakoś pomóc w rozkręceniu misji dla śmiglaków, ale jestem zbyt nowy w DCS i brakuje mi doświadczenia żeby coś podpowiedzieć. Na pewno transport, ale też i jesteśmy w stanie ostrzelać jakąś lekką piechotę czy mało uzbrojone konwoje. Widziałem też, że Barti na forum il2.pl coś sklecił i podobno jest ciekawie. Duża misja gdzie heli kooperują z samolotami. Mi8 desantują tam JTAC i inne np. zestawy przeciwlotnicze wspierające potem mocno swój front. Nie wiem dokładnie jak to jest zrealizowane, ale może warto iść w tym kierunku. Szczególnie jeśli zaczniemy grać PvP. Planuję tam loty, więc jak coś podpatrzę to dam znać. Z radiem to nie mam pomysłów... Chyba na czas rozmowy ze skrzydłowym po prostu będę wyłączał główne radio, choć wtedy mogą uciec ważne komunikaty ;/

User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (192hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Rentier

Śmigła są problematyczne, Joint Ops daje sporo możliwości, ale jest równocześnie sporym wyzwaniem dla MM.

Oprócz chęci poznania, kupiłem Mi8 właśnie po to, aby móc poeksperymentować z transportem itp. Za kila tygodni powinno na moich misjach być ciekawiej pod tym kątem, a jak sam wyklikam jak to działa, podzielę się wiedzą na forum.

Od czasu do czasu mógłbym robić misje tylko dla śmigiel, ale musieliby być chętni. 7WEDS de facto z nami nie lata, a fajnie byłoby mieć 4-6 aktywnych pilotów. Trzeba podziałać ze spamem/rekrutacją na tym polu.

Docelowo dobrze by było jakby śmigła też mialy jakiegoś aktywnego MM, wtedy na pewno temat nabrałby rozpędu. Góra / jaroll w wolnym czasie pomyślcie proszę nad zabawą z edytorem, pomogę. :)

Z bartim wymieniłem kiedyś kilka wiadomości, na razie nie był zainteresowany współpracą; szkoda, może ktoś z Was mógłby z nim porozmawiać, naprawdę jesteśmy otwarta platformą i dla mnie rozpisywanie misji w kilku miejscach nie byłoby przeszkodą. :(

Co do radia to moim zdaniem, przy jeden osobie ana radarze trzeba zacząć opuszczać TWY/APP na rzecz podziału frontu na kanały z uwagi na region lub typ misji.

User avatar
gorzasty
Posts: 113
Joined: 2018-05-10 18:47
Contact:

Flights: 30 (60hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Rentier

Ja będę oczywiście ludzi nakłanial, ale prawda jest taka że smiglakow jest dużo mniej niz reszty. Co do edytora to ja lubie czasem taka zabawę i jeszcze rok temu bym spokojnie przy tym posiedzial, teraz jednak mam taką sytuację, że z trudem znajduje 2h poznymi wieczorami. Nie ma opcji, wiec jestem zdany na innych. Jak cos się jednak zmieni u mnie z czasem to na pewno wrócę do tego.

Stara
Posts: 24
Joined: 2018-06-29 18:26

Flights: 11 (17hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Avantar wrote: 2018-06-30 06:58 Od tego momentu mam w kabinie niesamowicie irytujący alarm przez cały czas. Ktoś rozpoznaje co to? Samolot też zachowuje się, jakby był uszkodzony, znosi go ciągle na prawo - możliwe, że naprawa jednak nie podziałała albo model jeszcze nie jest zrobiony...
Ten alarm co miales to na 90% sygnal ostrzegawczy radioaltymetru , zas tutaj swieci sie nawet dioda ostrzegawcza i widac ze ustawiony jest na 0. Moze nie byl ustawiony w ramach naprawy czy startupu i stad problem.

Co do znoszenia w prawo to nie wiem , moze w ramach ponownego odpalenia nie zrobiles rekalibracji FCS (testu FCS-GO) i oraz resetu trymu i pozniejszej weryfikacji na stronie FCS czy wszystko gra. Kto wie jak czesci zamonotowali ? ;)

Tak jak inni bardzo dziekuje za misje, bardzo duzo wyszlo mi co tez moglbym lepiej robic :)

Post Reply