Gildia.org jest otwartą platformą do wspólnych rozgrywek polskiej sceny DCS - zapraszamy wszystkich pilotów (niezależnie od poziomu doświadczenia), a także wszystkie zorganizowane grupy oraz eskadry.

Zarejestruj się i dołącz do naszej społeczności, latamy na DCS World 2.5 Open Beta oraz nie stawiamy kryteriów rekrutacyjnych (REKRUTACJA), wszyscy chętni do wspólnego latania online znajdą u nas swoje miejsca na naszym fragmencie wirtualnego nieba.

Jeśli jeszcze jesteś niezdecydowany zapraszamy na nasz serwer TeamSpeak (konfiguracja viewtopic.php?f=11&t=4 ) lub nasz kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCLTBtk ... 0tyQ7lnWpg.

Przywitaj się

Forum o wszystkim związanym z DCS - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich.
Awatar użytkownika
xPrzymus
DCS Pilot

2018-07-26 14:08

Cześć wszystkim, z tej strony xPrzymus aka tootall. Swoją przygodę z virtualnym lataniem zaczynałem od fsa 98. Raz wracałem do tego hobby raz się oddalałem ze względu na czas. W ostatnich latach czynnie latałem w armie 3 coop w grupie ACC, w fsx oraz x-plane. DCA mam od chyba 3 lat i zaczynałem od lotów na Su-27 (tylko rekreacyjne loty), black Shark oraz Su-25 (trochę online trochę rekreacyjnie). Od dwóch miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Av-8b N/A i chciałbym poprawić swoje umiejętności jak i dobrze się bawić latając w grupie. Prawdopodobnie niedługo kupię persian gulf, a może nawet skuszę się na F-18. Pozdrawiam wszystkich czytających ten post oraz do zobaczenia na tsie.

gumiss
DCS Pilot

2018-08-06 16:21

Cześć wszystkim, jestem Krzysiek, mam 30 lat :D i zaczynam przygodę z DCS (obecnie posiadam F-15). Wcześniej latałem trochę w P3D.

Awatar użytkownika
Ronan
DCS Pilot

2018-08-12 22:44

Cześć Czołem

No więc mam 35 Lat. Zaczynałem od symulatorów na Comodore c64 (już nie pamietam nazw) Na PC głownie latałem na ruskim serwerze Warbirds II gdzie spędziłem tam dobre parych lat. Od tamtego czasu F22 ADF + w późniejszym czasie F22 TAW - również kuupa godzin. Jak się symulatory zestarzały to zrobiłem sobie przerwe i latałem rekreacyjnie w IL2 oraz Flight sim 2014 i PMDG 747. No a teraz zakupłem DCSa- na pierwszy rzut poszedł AV-8b gdzie jest niestety jeszcze niedopracowany ale porwał mnie bez reszty. W dniu wczorajszym zakupiłem Horneta, ale puki co pierw przemiele Harriera :)

W życiu prywatnym mam żone, 2 córki i pracuje jako Kierownik IT w banku.

Do zobaczenia

Awatar użytkownika
Linhael
DCS Pilot

2018-08-23 02:02

Witam wszystkim cyberpilotów.
Jestem entuzjastą współczesnego sprzętu wojskowego. Dotychczas moja przygoda z milsim bazowała jedynie na ARMA 2 (i 3, ale zdecydowanie mniej). Jako młodszy gracz zagrywałem się w Ace Combat czy też później w H.A.W.X. Nieco latałem też na Microsoft Flight Simulatorze (kiedyś była jakaś darmowa wersja). Do DCS skłoniło mnie posiadanie już zestawu joystick + HOTAS (kupiony z myślą o zupełnie innej grze, mianowicie Elite: Dangerous) i stara miłość do myśliwców współczesnych. Pierwsze kroki były trudne, ale jakoś ogarnąłem. Naukę zacząłem od Flaming Cliffs 3. Su-27 na początek jako, że do niego były misje treningowe. Drugi w kolejności był Mig-29 (ze względu na to, że nasze rodzime lotnictwo z nich korzysta a jego obsługa to praktycznie kalka z su-27), a zaraz za nimi F-15C (uwielbiam amerykańskie myśliwce). Jakiś czas później jak już potrafiłem bezproblemowo wystartować i z większym lub mniejszym wysiłkiem wylądować jednocześnie nie ginąc jak żółtodziód i nawet ustrzeliwszy kilka samolotów wroga, postanowiłem wyposażyć się w jakiś samolot z pełnym kokpitem by móc doświadczyć pełnej symulacji. Padło na F/A-18C (jak już mówiłem - uwielbiam amerykańskie samoloty) z racji jego wielozadaniowości (preferuję jednak działania powietrzne od szturmowych), ogromu prac jaki twórcy modułu wkładają w jego przygotowanie oraz to, że nie był jeszcze w pełni wydany, więc nie dostałem na dzień dobry wielkiej porcji nowych informacji, które by mnie mogły przytłoczyć.
Tak też w skrócie (tak, jestem gadułą) co nieco wiem o DCS, jako tako potrafię latać tym co wymieniłem. Popełniam jeszcze wiele błędów, nie mam dużego doświadczenia, ale latanie sprawia mi wiele frajdy.

specel
DCS Pilot

2018-08-23 08:33

Linhael pisze:
2018-08-23 02:02
Witam ...
Nic tylko się zapisywać na wydarzenia - pamiętaj, że jeżeli nie ma slotu samolotu którym chciałbyś lecieć, pisz wiadomość do mission makera:) Latamy często, ale codziennie wieczorem na serwerze coś się dzieje, więc zapraszamy!

Awatar użytkownika
Sowin
DCS Pilot

2018-08-24 07:19

Cześć, przygodę z wirtualnym lataniem zacząłem wraz z ukazaniem się Lock On. Od tego czasu przeszedłem przez Ka50, A10c, F16 BMS (13 WELT) i obecnie F18c (313 VFA). Moduły które posiadam:
F18c, F5, M2K, A10c, Ka50, Mi8, Mig 21, AV8, CA, FC3, Nevada, Zatoka.

kolosmPL
DCS Spotter

2018-09-06 22:16

Witam
Lataniem zaraził mnie niedawno znajomy pożyczając (i odkupując) fajnego jak na początek joya! Ponieważ najbardziej (na razie) cięgnie mnie do wszelkich heli, zatem skorzystałem z okazji i zakupiłem 4packa wszystkich z DCS:)
Póki co próbuję ogarniać i robić misje, ale skutek jest raczej mierny (szczególnie przy MI 8). Poczytam forum i postaram się do Was dołączyć na jakieś misje szkoleniowe jeśli można?

Awatar użytkownika
vagbox
DCS Pilot

2018-09-07 15:59

Witam,

38 latek mieszkajacy w RPA. Dopiero ogarniam DCSa, wczesniej tylko FSX i X-plane. Jak narazie to tylko latam f18, musze poznac tajniki mysliwcow. Gildia zainteresowala mnie po obejrzeniu Waszych kilku filmow na YT.

Pozdrawiam
Jacek

Awatar użytkownika
Avantar
Moderator
DCS Marshaller

2018-09-07 16:33

vagbox pisze:
2018-09-07 15:59
Witam,

38 latek mieszkajacy w RPA. Dopiero ogarniam DCSa, wczesniej tylko FSX i X-plane. Jak narazie to tylko latam f18, musze poznac tajniki mysliwcow. Gildia zainteresowala mnie po obejrzeniu Waszych kilku filmow na YT.

Pozdrawiam
Jacek
Zapraszamy - wlasciwie codziennie dzieje sie cos na serwerze, polecam wbic sie na gildiansky range albo jakis trening i ustawic sobie wszystko - SRS i teamsoeaka. :) Do zobaczenia pod niebem Gruzji / Persji / Nevady / ...

Awatar użytkownika
PSYCHO
DCS Pilot

2018-09-09 12:21

Witam
Wirtualne latanie zacząłem Lock Ona,Moim ulubionym samolotem był A-10A. W DCS pierwszym modułem musiał być Warthog i na nim mam najwięcej wylatane,w lotach online mam marne doświadczenie. Obecnie moje moduły to; A-10C. F-15C. F/A-18C. P-51D. SU-33. UH-1H. Nevada. Normandy. Przymierzam sie do zakupu w jakiejś promocji Harego i Persian Gulf.

ODPOWIEDZ