[2019-07-07 20:30] Lot treningowy MiG-21 Bis

Raporty z zakończonych lotów - forum dostępne tylko dla zarejestrowanych członków grupy
Post Reply
User avatar
Borsuk
Posts: 441
Joined: 2018-03-16 20:37

Flights: 140 (379hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

Image

Nazwa wydarzenia: [2019-07-07 20:30] Lot treningowy MiG-21 Bis

Data/godzina wydarzenia: 2019-07-07 20:30

Typ wydarzenia: Trening

Organizator: Sartori

Serwer: s01.gildia.org

Sloty: 8/10

Lista slotów: KLIK

Sitrep: viewtopic.php?f=59&t=1717

Mapa: Caucasus (domyślna)

Czas trwania: 90min.

Krótki opis:

Lot treningowy MiG-21 Bis na serwerze gildyjnym.

Lista obecności:

Obecni

User avatar
Sartori
Posts: 159
Joined: 2019-05-20 23:50

Flights: 37 (78hs)
Specialized in: MiG-21bis



Gildia Rentier

Na wstępie chcę gorąco podziękować wszystkim, którzy stawili się wczoraj. Nie przypuszczałem, że zbierze się nas 8 osób. Jesteście mega :).

Jestem pod wrażeniem z jednej strony porażek, a z drugiej sukcesów wczorajszej sesji treningowej.

Odbyliśmy dwa loty. Pierwszy zakończył się katastrofą lotniczą i restartem serwera nim niedobitki zdołały wylądować. Drugi lot za to przebiegł całkowicie zgodnie z planem i wszyscy wylądowali w jednym kawałku (no, może czasem gubiąc to i owo ;)).

Spostrzeżenia:

- Odnajdywanie się i dołączanie do formacji wychodzi nam już całkiem ok. Problem z tym wystąpił jedynie, gdy grupa lecąca z Kobuleti chciała dołączyć do grupy startującej z Senaki. Patrząc na Tacview robiłem zbyt szerokie koła i tak okazało się, że byliśmy jakieś 24km od lotniska. W przyszłości postaram się trzymać stałej odległości od lotniska wg. wskazań RSBN.

- Zdarza się, że formację trzymamy już bardzo ładnie, choć nadal występują rozjazdy. Winę za karambol w trakcie pierwszego lotu ponoszę ja, bo dałem za mało czasu na reakcje przed rozpoczęciem skrętu, natomiast nawet w trakcie drugiego lotu naliczyłem 2 sytuacje, które mogły zakończyć się kraksą. Na pewno trzeba dalszych ćwiczeń, ale jeżeli ma ktoś jakieś sugestie odnośnie tego tematu, to zachęcam do ich przedstawienia.

- Praca w sekcjach (parach) wychodziła nam dobrze, a nawet bardzo dobrze. To był mocny punkt programu. Sekcje ładnie odłączały i dołączały do klucza. Oby tak dalej.

- Lądowanie, czyli never ending story. Jednym lądowanie ołówkiem wychodzi lepiej, innym gorzej, ale cała nasza ósemka dała rady wylądować bez strat w ludziach, co liczy się na plus. Kapitan/Siwy - przy odrobinie chęci i wolnego czasu, zróbcie proszę jakiś mały kurs z tego zakresu. W skrócie - pochodzimy z minimalnej wysokości przy minimalnym opadzie.

Suma summarum uważam, że jest sens ćwiczyć w takiej formie i z kolejnymi lotami będzie nam to wychodzić szybciej, sprawniej i bezpieczniej.

Tyle ode mnie. Dzięki jeszcze raz wszystkim za wspólny lot.

User avatar
Siwy
Posts: 268
Joined: 2018-10-31 08:29

Flights: 36 (127hs)
Specialized in: MiG-21bis



Gildia Rentier

PLMB Oficer

Oczywiście jeśli chodzi o wytłumaczenie lądowania, podejścia itd. nie ma sprawy jeśli ktoś chce to za równo ja jak i Kapitan wyjaśnimy i wytłumaczymy.

User avatar
Siwy
Posts: 268
Joined: 2018-10-31 08:29

Flights: 36 (127hs)
Specialized in: MiG-21bis



Gildia Rentier

PLMB Oficer




Przepraszam za jakość i rozdzielczość ale nigdy wcześniej nie nagrywałem nic :)

User avatar
Barti
Posts: 26
Joined: 2018-07-11 17:28

Flights: 23 (43hs)
Specialized in: MiG-21bis



Gildia Rentier

Kilka fotek ode mnie. Wybaczcie nakładkę od SRS'a - myślałem, że nie pokaże się finalnie na zdjęciach.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Zabawa była przednia, dzięki. Od czasu do czasu, w ramach urozmaicenia lotów, zgłaszam do gotowości MiGa - 19. W Polskich barwach prezentuje się równie uroczo, co Ołówek. ;)

User avatar
Siwy
Posts: 268
Joined: 2018-10-31 08:29

Flights: 36 (127hs)
Specialized in: MiG-21bis



Gildia Rentier

PLMB Oficer

Jakie śliczne zdjęcie mi zrobiłeś (9102)

User avatar
Sartori
Posts: 159
Joined: 2019-05-20 23:50

Flights: 37 (78hs)
Specialized in: MiG-21bis



Gildia Rentier

Parę sweet foci z wczoraj ode mnie:

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
Krzychoo
Posts: 888
Joined: 2018-06-21 16:29

Flights: 240 (556hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Pilot

SGPSz Pilot SGPSz

TO może teraz moja kolej:

Image

Image

Image

Image

Image


Widać światełko w tunelu :)

Post Reply