ArmA3: Dyskusja o wszystkim

Kącik niedzielnych fanów ArmA3 - zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnych rozgrywek

Image

Moderators: SQ_Arma_XO, SQ_Arma_CO

aliant

Flights: 18 (51hs)
Specialized in: F/A-18C

Gildia Pilot

VMFA-117 Marine Aviator

DLC: Apex, Zeus, Malden, Marksman i Tac-Ops

Rola: Strzelec, Operator RKM ewentualnie strzelec wyborowy

TigeR

Flights: 32 (148hs)
Specialized in: M-2000C

Gildia Rentier

VFA-418 Pilot

A3 Commanding Officer

APEX, Malden, Marksmen, Helicopters, Zeus.

MG Gunner, AT Soldier, pilot helikopterów/śmigłowców szturmowych/transportowych

ElSanchoPancho

Flights: 111 (352hs)
Specialized in: ATC / AWACS

Gildia Pilot

3ES Commanding Officer

SN-42 Executive Officer

A3 Executive Officer

Witam. Jest potrzebny pilot AH-64D na misje w czwartek.Czy znalazlby sie smialek by podjac sie tego wyzwania?

<3 Kiowa Warrior

Potężny Setup:
Nowy Setup Taki mocny ze nie trzeba wymieniac.DCS dalej dobrze dziala.
Dlaczego tak dobrze mi działa DCS?
Rotein

Flights: 72 (222hs)

Gildia Pilot

VFA-418 Pilot

Zapisałem się na pilota AH-64

ElSanchoPancho

Flights: 111 (352hs)

Gildia Pilot

3ES Commanding Officer

SN-42 Executive Officer

A3 Executive Officer

Rotein wrote: 2020-04-28 21:13 Zapisałem się na pilota AH-64
Super.Wielkie dzięki

<3 Kiowa Warrior

Potężny Setup:
Nowy Setup Taki mocny ze nie trzeba wymieniac.DCS dalej dobrze dziala.
Dlaczego tak dobrze mi działa DCS?
Dante

Flights: 153 (402hs)
Specialized in: UH-1H Pilot

Gildia Pilot

CSAR Pilot

DLC : APEX, HELICOPTERS, MARKSMEN, KARTS
ROLA : STRZELEC

Luber

Flights: 5 (7hs)
Specialized in: Mi-8MTV2

Gildia Rentier

Jak latanie śmigłami to tylko z modelem lotu AFM, dopiero wtedy zaczyna się zabawa. Jest garstka dobrych modeli śmigieł które są warte uwagi, np. MH/AH-6 od RHS.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

7 Wirtualna Eskadra Działań Specjalnych (7WEDS)
attyla

Flights: 3 (59hs)

Gildia Rentier

Czy ktoś z grających uruchomił Arme z goglami VR ?

Cat

Flights: 37 (163hs)

Gildia Rentier

VFA-418 Pilot

Konkurs związany z nowym charytatywnym DLC:

Link do stronki: https://arma3.com/artofwar

Przyszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie...
TigeR

Flights: 32 (148hs)
Specialized in: M-2000C

Gildia Rentier

VFA-418 Pilot

A3 Commanding Officer

Jutro update do RHS ;)

Nahen

Flights: 29 (70hs)
Specialized in: F-15C

Gildia Rentier

304-VBW Reserve

Czy ktoś z Was zna coś takiego jak ACPL|?

VladMordock

Flights: 79 (192hs)

Gildia Rentier

Rozwiń temat, bo nie za bardzo rozumiem do czego zmierzasz.

Kontakt z administracją (Marshallers) via contactadmin.
Dodawanie odznaczeń do profilu viewtopic.php?p=2106#p2106 .
Nahen

Gildia Rentier

304-VBW Reserve

Zaryzykuje stwierdzenie, że ACPL to obecnie najbardziej "zaawansowana" ekipa sieciowego grania w Armę - obecnie w Armę III wcześniej w II, I i OFP. W Polsce są ekipy które są na jakimś tam poziomie ale jeżeli ktoś szuka faktycznie SYMULACJI/MILSIMA cyfrowego to poza ACPL może jeszcze 2-3 ekipy można uznać za sensowne. Oczywiście jest mnóstwo ekip, które uważają, że są PROMILSIMKOMANDOHIGHEND ale takie zostawmy.

Uważam, że to co Wy tu robicie w DCSie to obecnie w Armie III robi to właśnie ACPL i kilka ekip "zrzeszonych" w JTFie.

Jeżeli dopiero zaczynacie organizować rozgrywki w Armę to może lepiej 'zapukać" do nich i spróbować - zobaczyć jak to działa. zaliczyć kilka "szkoleń", kilka lajtowych misji żeby się ograć i potem spróbować czegoś poważniejszego.

Potem zawsze możecie wykorzystać to co tam zobaczycie plus kontakty z kilkoma osobami tam które naprawdę "wiedza co robią" w kwestiach obsługi i oskryptowania serwera, samych misji itp.

Taka propozycja. Bawię się tam od ponad dwóch lat i poza "wypadkami" które są normalne w Armie i coś się technicznie spieprzy, raczej nie pamiętam jakichś szajs rozgrywanych misji. No i JTF - w ramach którego często organizowane są Joint Ops'y z zaprzyjaźnionymi ekipami w czasie których grywa pod setkę ludzi.

Taka luźna propozycja powstała we mnie pod wpływem czytania Waszych problemów z "technikaliami" Army.
Arma to dziwka i naprawdę trzeba ostro grzebać w serwerowych skryptach, żeby chciała rozsądnie funkcjonować.

VladMordock

Flights: 79 (192hs)

Gildia Rentier

Można, ale nie do końca jestem przekonany, że ktoś pójdzie w tym kierunku.

Społeczności A3 w Polsce jest sporo, sama Arma jest raczej w odwrocie i nie wiem czy komuś chce się budować kolejną hiper społeczność; idea rozgrywek army na tym forum ma być dodatkiem do naszego sedna działalności, jakim jest latanie, a w szczególności latanie bojowe, a jeszcze konkretniej w DCS.

Wyjdzie nowy MS Flight, będziemy pewnie chcieli też stworzyć analogiczne kółko zainteresowania, ja mam jeszcze jeden mikro-projekt w głowie związany z działaniami morskimi, nowego Kerbale spowodują, że przez jakiś czas będzie pewnie funkcjonowała grupa "Polish Space Marines", ale to wszystko to tylko dodatki; jak pisałem - jeśli ktoś chce grać w Armę "na poważnie" to zdecydowanie są inne, skupione tylko na Armie miejsca, które w polskiej sieci warto odwiedzić.

Kontakt z administracją (Marshallers) via contactadmin.
Dodawanie odznaczeń do profilu viewtopic.php?p=2106#p2106 .
Nahen

Gildia Rentier

304-VBW Reserve

Dwie rzeczy - Arma tak samo "odchodzi w zapomnienie" jak DCS. W skrócie to dwa światy zrzeszające bardzo wąska grupę odbiorców. I możesz mi wierzyć, ze Arma i jej "prawdziwa" społeczność ma się dobrze i nie odchodzi, mało nie stoi w miejscu - się rozwija. Przykładem miliony modów, które powstają w zasadzie cały czas, chłopacy z naszej ekipy - ACPL właśnie niedawno wrzucili do sieci mapę Jasła i okolic zrobiona od podstaw przez 2-3 osoby. Super mapa super misje na niej. Ale to tylko w ramach ciekawostki.

Piszesz że Arma ma być tu "dodatkiem" "zapchajdziurą" kiedy nic innego się nie dzieje. OK ale uważam, ze skoro są ludzie tu z zacięciem do robienia misji lepiej dla DCSa żeby się zajęli tym niż uczyli się i WALCZYLI z Armą od zera. Szkoda prądu który można ukierunkować np w misje pod DCSa.

Masz jeszcze kilka projektów w planach. Z doświadczenia z wieloma ekipami "sieciowymi" ale i "realnymi" wiem, że każdy kolejny projekt odpalany w jakiejś grupie już nad czymś pracującej - zabija powoli ten pierwszy. Albo zostaje szybko zarzucony.

Jestem jednym z twórców początków prawdziwych mislimów ersoftowych w Polsce. Nie chwaląc się "moja impreza" była pierwszą kilkudniową imprezą czysto milsimową. Po kilku latach i kilku edycjach projekt umarł własnie dlatego, ze równolegle zaczęły się rodzić kolejne, które finalnie nie do końca wypaliły ale zabiły główną imprezę - "48H".

W sieci zaczynałem od czasów neostrady i Operacji Flashpoint - klimaty Armowe i później robiłem w 303sq na FreeHoście WarBirds 2.77. Wszystko umarło kiedy społeczności zaczęły się dzielić na "boczne" projekty.

Dlatego myślę, że zanim kogoś "udupicie" w "organizowanie serwera i rozgrywek Army - z punktu czysto technicznego - to odejdzie mu albo ochota na Armę albo na DCSa. ;)

Skoro masz w planach kolejne projekty a Arma ma być "dodatkiem" to lepszym wyjściem chyba będzie wbicie na serwer już gotowy, oskryptowany z ekipa która da Wam się pobawić nie "okradając" z czasu i energii dla DCSa.

Dlaczego tu trafiłem? W ACPLu mam kilku kumpli którzy tez latają tak w Armowych rozgrywkach jak i w DCSa inp IŁa. Moglibyśmy postawić serwer "obok" Armowego, korzystać z ekipowego TSa itd. Ale po co odkrywać na nowo Amerykę? Skoro ktoś to już zrobił i robi to porządnie i na takim poziomie jakim jestem zainteresowany to po co sobie komplikować życie?

Post Reply