[2020-05-29 20:00] Red Hammer 2 - Next Wave

Moderators: SQ_Arma_CO, SQ_Arma_XO

Post Reply
User avatar
TigeR
Posts: 145
Joined: 2019-07-02 12:14

Flights: 34 (0hs)



Gildia Rentier

RED HAMMER - NEXT WAVE
Image

Poranny szturm na Cancon zakończył się powodzeniem, jednak ponieśliśmy duże straty. Niemniej jednak dowódctwo nie jest zrażone tym faktem, co więcej, Federacja Rosyjska przerzuca kolejne jednostki na południu oraz chce, by kolejne oddziały zaraz po wylądowanu, szybko się przegrupowały i ruszyły na kolejne cele. Są to takie miasta jak Chapoi oraz Le Port - to drugie to największe miasto portowe. Zajęcie tych dwóch celów pozwoli FR kontrolować południową część wyspy oraz łatwo stłumić pozostałe ogniska oporu w tym regionie.
Niestety, stało się też to czego dowództwo się obawiało. Z racji już otwartego konflitku na wyspie, siły Obronne Malden poprosiły o interwnecję wojska USA, które bedą w stanie przybyć w ciągu 72h na wyspę i udzielić militarnego wsparcia, dlatego dowództwo FR mocno naciska, by inwazja na wyspie przebiegła jak najszybciej bez wzgledu na poniesione straty.

SITREP

Dowództwo rzuciło nam do dyspozycji następujące oddziały:

BMP-2 - załoga posiada uprawnienia do naprawiania pojazdów.
Driver
Gunner
Commander

T-90A - załoga posiada uprawnienia do naprawiania pojazdów.
Driver
Gunner
Commander

Mi-28 Havoc (+Mi-8) - załoga posiada uprawnienia do naprawiania pojazdów.
Pilot
Gunner

Drużyna Alpha - medyk z uprawnieniami "doktora"
Segeant
Junior Sergeant
Grenadier (RPG-7V2)
Grenadier Assistant (Ammunition)
Machine Gunner
Machine Gunner Assistant
Medic

Drużyna Bravo - medyk z uprawnieniami "doktora"
Segeant
Junior Sergeant
Grenadier (RPG-7V2)
Grenadier Assistant (Ammunition)
Machine Gunner
Machine Gunner Assistant
Medic
Medic
Engineer
Marksman

Drużyna Charlie - oddział posiada uprawnienia do naprawiania pojazdów.
Engineer
Engineer
Engineer

Drużyna Alpha i Bravo - są głównymi oddziałami uderzeniowymi piechoty. Ich zadanie to zajać miasto Chapoi, nastepnie przegrupować się, poczekać na ciężarówki z zaopatrzeniem, po czym ruszyć na miasto Le Port. Po zajęciu Chapoi oddział będzie miał możliwość użycia moździerzy oraz wyrzutni rakiet (będą się znajdować w ciężarówkach z amunicja, które dotrą po zajęciu pierwszego celu). Alpha startuje w BMP-2, Bravo na transporterze.

Drużyna Charlie - mały zespół jest odpowiedzialny za logistykę oraz wsparcie. To oni będą poruszać się ciężarówkami, zapewniać wsparcie dla pojazdów pancernych i powietrznych - naprawy, uzupełnienia amunicji oraz paliwa jak i pomocy w przygotowaniu sprzętu, który jest w ciężarówkach by zapewnić maksymalne wsparcie w ataku na Le Port dla oddziałów Alpha i Bravo. Do czasu ataku na Chapoi dysponuje pojazdem GAZ-233114.

Mi-28 Havoc - zapewnia wsparcie dla wszystkich oddziałów naziemnych. Do dyspozycji pilotów są przygotowane dwa śmigłowce Mi-28 Havoc oraz jeden transportowy Mi-8MT.
Uwaga! Zwiad donosi, że przeciwnik dysponuje wyrzutniami rakiet AA oraz Sziłkami, które mogą strącić nasze śmigłowce. Ataki należy przeprowadzać z rozwagą.

BMP-2 - Główne zadanie to bezpośrednie wsparcie piechoty w walkach.

T-90 - j/w

Wyposażenie:
Zołnierze są głównie wyposażeni w AK-74M, zołnierze wsparcia w PKP, natomiast marksman w SVD Dragunov. Wszystkie jednostki są wyposażone w celownik optyczny PSO-1M2 oraz dodatkowe, na którtki zasięg (w ekwipunku) PK-AS (Poza Marksmanem). Dodatkowo wszystkie oddziały piechoty mają radio 343, a oficerowie i podoficerowie radia 152.
Pojazdy posiadają standardowe wyposażenie (Z edytora).
Ciężarówki jakie będziemy mieć do dyspozycji to ciężarówka z amunicja, ciężarówka naprawcza oraz ciężarówka z paliwem. Pierwsz posiada amunicję zarówna dla piechoty, w celu uzupełnień braków jak i broń statyczną, takie jak granatnik SPG 9 czy możdzierze 2b14 oraz medykamenty. Ciężarówka naprawcza posiada toolkity, ostania wiadomą funkcję :)

Informacje wywiadowcze:
Zwiad donosi, że przeciwnik nie zdążył odpowiednio przygotować Chapoi do obrony, dlatego nasze siły powinny wykorzystać ten moment. Natomiast Le Port, ze wstępnych informacji jakie uzyskaliśmy, organizuje obrone i ściąga kolejne pojazdy z garnizonów stacjonujących na wyspach. Przeciwnik dysponuje siłami AT oraz AA, dlatego powinniśmy rozważnie przeprowadzić ataki. Spodziewamy się również patroli przeciwnika w okolicach miasta. Nie znamy też dokładnych sił piechoty wroga, toteż nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak druga strona zareaguje w przypadku pomyślnego zajęcia Chapoi.



Image



Plan ataku:
Przy przejęciu miasta Chapoi dostaniemy wsparcie od wojsk lądowych MSV. W przypadku drugiego celu spodziewamy się wsparcia wojsk zmechanizowanych jak i wsparcia z powietrza. Dokładne informacje dostaniemy jednak w momencie ataku na miasto.

Powodzenia!
Last edited by TigeR on 2020-05-24 23:39, edited 4 times in total.

User avatar
TigeR
Posts: 145
Joined: 2019-07-02 12:14

Flights: 34 (0hs)



Gildia Rentier

Update

User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (0hs)



Gildia Rentier

Kilka luźych uwag:
  • liczba slotów mocno optymistycznie zakłada frekwencję - wydaje mi się, że obecny potencjał A3 to max. 12-18
  • brakuje informacji kto dowodzi operacją, zawsze powinien być zdefiniowana hierarchia dowodzenia
Poza tym zapowiada się bardzo ciekawie, mam nadzieję, że w kolejny weekend uda mi się coś pograć. :)

Kontakt z administracją (Marshallers) via contactadmin.
Dodawanie odznaczeń do profilu viewtopic.php?p=2106#p2106 .
User avatar
TigeR
Posts: 145
Joined: 2019-07-02 12:14

Flights: 34 (0hs)



Gildia Rentier

Ad 1
Prawda, aczkolwiek wziąłem też na to poprawkę, dlatego umieściłem kilku sojuszników (AI) przy tej operacji.

Ad 2
Tutaj zdecydowałem się na wariant silnej wspołpracy Alpha i Bravo. To te drużyny będą w zasadzie prosić o wparcie pozostałe oddziały, dlatego chciałem wywżeć większy nacisk na współpracę :)

Abstraxując, w przypadku, gdy nie zbierze się oddział Charlie, ciężarówki będą pod bezpośrednią kontrolą Alpha i Bravo.

PS. Dziękuje za poprawę slotów :)

User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (0hs)



Gildia Rentier

OK, ale demokracja w wojsku nie zadziałała. Widziałem podobne rozpiski - wtedy warto napisać: dowodzi dowódca Alpha > dowódca Bravo > podoficer Alpha > podoficer Bravo.

Aczkolwiek to up to you. :)

Kontakt z administracją (Marshallers) via contactadmin.
Dodawanie odznaczeń do profilu viewtopic.php?p=2106#p2106 .
User avatar
TigeR
Posts: 145
Joined: 2019-07-02 12:14

Flights: 34 (0hs)



Gildia Rentier

VladMordock wrote: 2020-05-24 23:40 Widziałem podobne rozpiski - wtedy warto napisać: dowodzi dowódca Alpha > dowódca Bravo > podoficer Alpha > podoficer Bravo.
W takim razie jest duża szansa, że zdecyduje się na taki wariant :)

User avatar
TigeR
Posts: 145
Joined: 2019-07-02 12:14

Flights: 34 (0hs)



Gildia Rentier

Jeżeli nie zgłosi się pilot do końca dzisiejszego dnia to niestety będziemy przekładać misję na inny termin :(

User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (0hs)



Gildia Rentier

To jest Tanoa ?

EDIT: ok, doczytałem; malden

Kontakt z administracją (Marshallers) via contactadmin.
Dodawanie odznaczeń do profilu viewtopic.php?p=2106#p2106 .
User avatar
TigeR
Posts: 145
Joined: 2019-07-02 12:14

Flights: 34 (0hs)



Gildia Rentier

Malden, i tak, dalej wszystko aktualne :)

Post Reply