[2020-10-19 20:30] Red Hammer 8 - Offensive

Moderators: SQ_Arma_XO, SQ_Arma_CO

Post Reply
User avatar
TigeR
Posts: 135
Joined: 2019-07-02 12:14

Flights: 32 (148hs)
Specialized in: M-2000CGildia Rentier

VFA-418 Pilot

A3 Commanding Officer

RED HAMMER 8 - OFFENSIVE
Image
Atak na stolicę, który zakończył się niepowodzeniem na północy zachęcił wojska koalicji do kontrakatu. US Marines wraz z grupa wsparcia uderzy na niedawno zajęte tereny przez wojska Federacji Rosyjskiej.

AFRF zaatakowała stolicę wyspy, jednak udało się zatrzymać natarcie. US Marines przybli na miejsce, otrzymano rozkaz ataku na nowo zajęte tereny przez Rosjan. Dowództwo wierzy, że uda się zpechnąć nieprzyjaciela jeszcze bardziej na południe, co sprawi, że wojska Federacji Rosyjskiej będą już tylko okupować mały skrawek ziemi na wyspie, co pozwoli niebawem ostatecznie rozwiązać problem rdzennych mieszkańców wyspy.

Startujemy w stolicy:


Image


US Marines został podzielony na trzy drużyny. W każdej znajduje się jeden strzelec AT, który dzierży Javelin'a, amunicyjnego, który będzie jego wsparciem oraz medyka. W zależności od dodatkowej roli zespołu, został przydzielony strzelec MG. Marines będą dodatkowo wspierani przez pancerniaków z US Army.
Dowódtwo nie przewidziało dodatkowego przezbrojenia jednostek, startujemy z tym co mamy.

Plan ataku wygląda następująco:

Image


Przy ataku na pierwsze miasto, będziemy wsparciem tak naprawde dla ataku ze strony Sił Obronnych Malden, które od razu rozpoczną ofensywe. My natomiast ruszymy zaraz po nich. Przeciwnik zdążył się okopać, jednak nie powinno to stanowić większego problemu, ponieważ wojska Federacji Rosyjskiej nie miały na tyle czasu, by przerzucić tam cięższy sprzet czy rozłożyć odpowiednio wyrzutnie ppanc czy km. Mamy też informację ze strony wywiadu, iż Rosjanie mają bardzo poważne problemy logistyczne, dlatego nie dysponują w pełni swoimi siłami. Część również musieli wycofać na tyły.


Image


W drodze do drugiego miasta powinniśmy jednak zachować większą czujność. Te tereny były zajęte przez Rosjan od dłuższego czasu, dlatego są lepiej ufotyfikowane. Zauważyliśmy w okolicy conajmniej: ZS-23, wyrzutnie granatników, KM czy moździerze, nie wiemy czy są wpełni obsadzone, jednakże drużyny atakujące powinny być przygotowane na silną obronę w tym regionie. Po zajęciu drugiego miasta powinniśmy się skierować na południe, na mała wioskę, która jest też małym obozem Rosjan w tym regionie. Kontrolują dodatkowo ważne drogi w tej okolicy, dlatego powinniśmy iść za ciosem i uderzyć również na te pozycję. W tym regionie przeciwnik dysponuje już czołgami, prawdopodobnie T72, jednak nie wiemy jak bardzo są zmodernizowane oraz w jakiej ilości znajdują się w tym obszarze.


Plan operacji (Całość):


Image
UWAGA!
Są przewidziane sloty rezerwowe. W przypadku, gdy ktoś będzie jeszcze chciał dołączyć do misji, mimo tego, że sloty mogą być zarezerwowane, zapraszam.

Post Reply