[2020-08-28 20:30] Defenders #1

Moderators: SQ_Arma_CO, SQ_Arma_XO

Post Reply
User avatar
Sancho
Posts: 226
Joined: 2019-12-04 19:32

Flights: 197 (650hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Instruktor

273rd Pilot

3ACS Commanding Officer

VF-31 Naval Flight Officer

Image

Nazwa wydarzenia: [2020-08-28 20:30] Defenders #1

Data/godzina wydarzenia: 2020-08-28 20:30

Typ wydarzenia: Light Role Play

Organizator: ElSanchoPancho

Serwer: Hostowane przez graczy

Sloty: 15/17

Lista slotów: KLIK

Sitrep: viewtopic.php?f=143&t=3954

Mapa: Nie sprecyzowano

Czas trwania: 150min.

Krótki opis:

Tylko my przetrwaliśmy po tym jak wojska UN wtargnęły na naszą wyspę. Naszym zadaniem jest bronienie jej do samego końca.W tym celu musimy zniszczyc infrastrukture przeciwnika oraz pokazac mu ze wojsko malden sie nie poddaje.

Lista obecności:

Obecni Nieobecni

<3 Kiowa Warrior


Potężny Setup:
Nowy Setup Taki mocny ze nie trzeba wymieniac.DCS dalej dobrze dziala.

Onwards and Upwards
User avatar
attyla
Posts: 29
Joined: 2018-12-04 18:11

Flights: 8 (75hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Misja bardzo klimatyczna, w pierwszym podejsciu siedząc w APC kliknolem włacz swiatła i katapultowało mnie do oceanu :) W drugim podejsciu chciałem zajumać APC ale jakis kolega z drużyny zgrilował mnie z RPG :)

User avatar
Cat
Posts: 118
Joined: 2019-04-23 00:59

Flights: 162 (454hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Pilot

Sama misja fajna, ale od jakiegoś czasu zauważam, że na niektórych rozgrywkach dość dużym problemem jest ogólny chaos.

Część osób samotnie oddala się od grupy bez powiadamiania kogokolwiek, nie jest to dobry pomysł, na przykład dlatego, że w przypadku gdy taka osoba oberwie, istnieją nikłe szanse na to, że ktoś z kolegów zauważy to zanim będzie za późno (a chyba nikt nie chce samotnie wykrwawiać się w krzakach słysząc odległe krzyki kolegów, którzy nie mają pojęcia o waszej sytuacji).

Dodatkowo, myślę, że przydałaby się lepsza organizacja drużyn. Gdy kilkanaście osób jest w jednym teamie bez żadnych dodatkowych podziałów, dowodzenie takim zespołem w efektywny sposób jest właściwie niemożliwe. Uważam, że warto zadbać o to, abyśmy dzielili się na mniejsze drużyny i wewnątrz tych drużyn wprowadzali podział na buddy-teamy, a może i fire-teamy.

Polecam każdemu poczytać ten poradnik: https://arma3coop.pl/download/A3C_FM_00 ... a_v2_1.pdf, jest tam wiele bardzo przydatnych rzeczy z których warto skorzystać. W sekcji „Organizacja drużyny” w zwięzły sposób opisane są przytoczone przeze mnie koncepcje podziałów, które moglibyśmy wprowadzać na naszych misjach. Fajny jest też na przykład rozdział „Podstawy taktyki oraz zachowań podczas marszu i walki”, warto sobie przyswoić zwłaszcza te elementy o prowadzeniu obserwacji.

Podsumowując, do nikogo oczywiście nie mam pretensji. Po prostu uważam, że abyśmy szli do przodu, warto ciągle zastanawiać się co możemy robić lepiej i wprowadzać to życie. Dajcie znać co o tym myślicie. 😉

“A pint of sweat will save a gallon of blood”
User avatar
Ronan
Posts: 378
Joined: 2018-08-12 22:10

Flights: 159 (443hs)
Specialized in: Mirage M-2000C



Gildia Rentier

Jak ktoś nie widział to : :)

https://www.twitch.tv/videos/724286025

Post Reply