[AWACS] Jak nie podawać Green Vector

Moderator: Instruktor

Post Reply
User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 206 (465hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Taka sytuacja:

Image

Samolot B[lue]-1 był wektorowany na Green Vector w kierunku B-2, uciekając przed R[ed]-1. W ten sposób B-2 nie jest w stanie wesprzeć B-1, bo strzelanie w takiej sytuacji to proszenie się o FF, z tym jak teraz działają 120. Kontroler powinien wysłać B-1, bardziej na północ - w środek między B-2, a ten północny samolot, tak żeby jak najszybciej zdjąć go z linii ognia.
Niestety spowodowało to, że lecąc jako B-2 musiałem tego Miga dopuścić nieprzyjemnie blisko, żeby w miarę bezpiecznie strzelić.

User avatar
Qba
Posts: 627
Joined: 2018-09-06 19:06

Flights: 246 (616hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

VFA-313 Commanding Officer

O słuszna uwaga, będę to miał z tyłu głowy na przyszłość na Magicu.

Trzeba też mieć świadomość, że obraz AWACSa, pomimo tego, że duży, to obarczony jest jednak pewnym opóźnieniem i "skacze" więc wycofujący się pilot może zawsze zrobić jakiś "fine tuning" kursu jak widzi, że może wejść komuś pod lufę :)

User avatar
Vincent
Posts: 387
Joined: 2019-09-12 02:39

Flights: 179 (483hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

333 Commanding oficer

Trochę zostały pomieszane pojęcia panowie. Green Vector z definicji to nic innego jak w definicji. Kierunek bezpieczny, na którym nie ma zagrożenia Hostile". I został podany może i prawidłowo.
W tej sytuacji powinno paść kilka brevity.
Po pierwsze jeśli to AWACS skierował Nr-1 do ucieczki powinien podać "NR-1,Scram, Vector..... lub "NR-1bugout vector......". Następnie podać do NR-2 komunikat: " NR-2, Delouse NR-1, Snap ( na konkretny kurs przechwycenia)", Następnie podać BRAA od NR-2 do celu, który ma przechwycić i powiedzieć "Leaning NR-1" ( atakuje/ściga NR-1). Tylko w tej sytuacji AWACS wysyła na taki Vektor by NR-1 był bezpieczny od FF. To tyle o de mnie.

User avatar
Vincent
Posts: 387
Joined: 2019-09-12 02:39

Flights: 179 (483hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

333 Commanding oficer

Jak by kto szukał więcej info na ten temat. Odsyłam do działu Szkółka/Brevity Unifikacja/Sztuka Brevity by 333rd Vincent. Strona ostatnia działu. Wersja najnowsza manuala. Chyba, że wolicie poczytać bezpośrednio posty pani GCI Kisielem.

Post Reply