Kaukaz 2020

Plany nadchodzących lotów - forum otwarte dla wszystkich
Post Reply
User avatar
Sartori
Posts: 159
Joined: 2019-05-20 23:50

Flights: 37 (78hs)
Specialized in: MiG-21bis



Gildia Rentier

Start misji: Wtorek, 7 stycznia, godz. 20:30

Po miesiącach zaogniania się sporu zaistniałego po wystąpieniu rosyjskiego deputowanego w parlamencie gruzińskim, pod koniec 2019 roku rząd Gruzji podaje się do dymisji. Rozpisane są nowe wybory, które wygrywa prawicowa koalicja w skład, której wchodzą też nacjonaliści. W odpowiedzi dochodzi do zaostrzenia relacji na linii Tbilisi-Moskwa, a rosyjskie media uznają nowy rząd za faszystowski.

Chociaż formalnie nie mówi się o sankcjach, to zostają wprowadzone dodatkowe cła na gruzińskie towary importowane do Rosji, a rosyjskie firmy turystyczne organizujące wyjazdy do Gruzji muszą uzyskać specjalnie pozwolenia od władz, a także wykupić licencję, co ma dodatkowo wywrzeć presję ekonomiczną na gruzińskie władze.
Do republik Abchazji i Południowej Osetii wprowadzany jest ciężki sprzęt. Choć oficjalnie jest to realizacja zaległych zamówień tych krajów na potrzeby zwiększenia własnych możliwości obronnych, to budzi to zrozumiałe obawy po stronie gruzińskiej.

W Styczniu 2020 roku dochodzi do eskalacji kryzysu, po tym jak na przejściu granicznym w Cchinwali wybucha bomba. W wyniku tego ataku ginie 2 Osetyjskich pograniczników. Rosja obarczyła odpowiedzialnością gruzińskich nacjonalistów będących pod protekcją rządu, natomiast gruzińskie media sytuację określiły, jako prowokację operatorów GRU i pretekst dla zbrojnej interwencji przez Rosję.

Rząd Gruzji apeluje do społeczności międzynarodowej o pomoc w obawie przed rosyjską inwazją. Nadzieje na jej otrzymanie, w bezprecedensowy i wyjątkowo jednoznaczny sposób ukrócił prezydent USA wskazując na fakt, że Gruzja nie jest członkiem NATO, ani też Stany Zjednoczone nie mają interesu wysyłać sił w rejon Kaukazu.
Słowa te doprowadziły do wrzenia pośród innych członków NATO, zwłaszcza krajów Europy Zachodniej oraz Turcji, która pomimo taktycznego sojuszu z Rosją w ramach operacji prowadzonych w Syrii, uznawała podporządkowanie przez Rosję niezależnej Gruzji jako likwidację strefy buforowej i możliwe zagrożenie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Armenia i Azerbejdżan już znajdowały się w Rosyjskiej strefie wpływów.

Sytuacja Gruzji stawała się rozpaczliwa. Władze w Tbilisi, boleśnie świadome dysproporcji sił oraz braku wsparcia zagranicznego postanowiły wdrożyć program zwiększenia własnego potencjału obronnego. Pomoc w tej kwestii nadeszła nieoczekiwanie z Chin. Władze Chińskiej Republiki Ludowej, pomimo przeciągającej się wojny handlowej z USA zdecydowały się wspomóc zbrojnie Gruzję, nawet kosztem relacji ze swoim północnym sąsiadem.

Podpisano umowę pomiędzy państwami, na mocy, której Chiny miały przekazać Gruzji dwie eskadry swoich eksportowych myśliwców FC-1 Xiaolong wraz z pewną ilością sprzętu ciężkiego oraz obrony przeciwlotniczej. Pieniądze na ten cel miały pochodzić z kredytu udzielonego przez same Chiny, a ponadto na lotnisku wojskowym Wizjani stacjonować miały siły Chińskie, formalnie w roli instruktorów oraz ochrony obiektu. Co wywołało szok międzynarodowy, to podpisanie umowy, w której Gruzja zobowiązała się przekazać pod dzierżawę bazy Wizjani Chinom na okres 20 lat. De facto utworzono przyczółek sił ChRL u bram Europy.

W światowych mediach zawrzało. Efekt propagandowy był jasny – Oto Chiny rzucają wyzwanie Stanom Zjednoczonym, jako światowemu hegemonowi i gwarantowi globalnego pokoju. Władze Rosji, chociaż wściekłe, nie są w stanie poza dyplomatycznymi protestami nic zrobić. Sama Rosja jest zależna od współpracy z Chinami w świetle utrzymujących się dotkliwych sankcji ekonomicznych zachodu. I władze w Chinach doskonale o tym wiedzą.

Choć pozycja Stanów Zjednoczonych w sprawie Gruzji pozostała niezmienna, to decyzja o utworzeniu przyczółka przez Chiny pchnęła do działania dwa inne kraje – Francję i Turcję. Turcja, już wcześniej sceptyczna wobec poszerzaniu wpływów Rosji na Kaukazie, zdecydowała się wysłać dwie eskadry swoich F-16 oraz jedną eskadrę śmigłowców UH-1 celem obrony wybrzeża. To działanie z kolei przekonało do działania Francję, która praktycznie wbrew sobie (będąc dotychczas adwokatem ocieplania relacji zachodu z Rosją) wysłała do Gruzji eskadrę swoich Miraży 2000-C. Działanie to miało na celu chociażby symbolicznie wykazać, że zachód nadal liczy się w regionie. Działania obu krajów, mimo że są członkami NATO, odbyły się niezależnie od sojuszu, który wobec kryzysu pozostaje neutralny.

Chiny, choć uznały to za próbę odebrania sobie statusu wyłącznego protektora Gruzji, zdecydowały się na współpracę z siłami Francji i Turcji, jako że w krótkim terminie nie były w stanie sprowadzić dość wojsk, aby wraz z Gruzinami odeprzeć rosyjski atak, gdyby ten został przeprowadzony przy użyciu znacznych sił. Nie mniej, czas działał na korzyść Chin.

Z tego faktu zdaje sobie sprawę Kreml. Istnieje jedynie niewielkie okno czasu, w którym Rosja była by szybko i bez znacznych strat podporządkować sobie Gruzję. Jako, że czas nagli, pomoc militarna dla republik Abchazji i Osetii nabrała tempa. Poza ogromną ilością ludzi i ciężkiego sprzętu do marionetkowych republik przerzucono także znaczną ilość samolotów. Dochodziło do kuriozalnych sytuacji, jak ta, gdzie na YouTube opublikowano nagranie „Abchaskiego” żołnierza zapytanego o to, jakie miasto jest stolicą Abchazji. Po chwili konsternacji odpowiedział: „Tbilisi?”. Utworzono nawet Siły Powietrzne Osetii Południowej na terenie Rosji, które wyposażono w samoloty MiG-29 i MiG-31, chociaż sama Osetia nie posiada lotnisk.

Jest 13 Kwietnia. Dla wszystkich stron stało się jasne, że inwazja jest kwestią najbliższych dni, a może nawet godzin. Na arenie międzynarodowej Rosja zarzeka się, że nie planuje żadnych działań zbrojnych przeciw Gruzji. Jednocześnie zastrzega, że republiki Abchazji i Osetii mają wszelkie prawo do podjęcia działań celem ochrony swoich granic i obywateli, a także, że udzieli im w tym zakresie wszelkiego wsparcia w zgodzie z prawem międzynarodowym.

W celu zachowania klimatu misji, proszę o zainstalowanie dwóch poniższych skórek:

Tureckie F-16:
https://www.digitalcombatsimulator.com/ ... s/3306591/

Gruzińskie MiG-21:
https://www.digitalcombatsimulator.com/ ... s/3303536/

User avatar
Sartori
Posts: 159
Joined: 2019-05-20 23:50

Flights: 37 (78hs)
Specialized in: MiG-21bis



Gildia Rentier

Częstotliwości radiowe:

AWACS: 255 Mhz

FARP Paris: 230 Mhz

UZI 1: 264 Mhz

UZI 2: 265 MHz

KODY LASERA DLA UZI 2:

UZI 2-1: 1555
UZI 2-2: 1556
UZI 2-3: 1557
UZI 2-4: 1558

CHEVY 1: 264 Mhz

FORD 1: 270 Mhz

100: 111 Mhz

200: 118 Mhz

300:

Wewnętrzny 125 MHz - Kanał: 0
AWACS - Kanał 1
Eskadra 200 (FC-1) - Kanał 2
Eskadra 400 (SU-25T) - Kanał 3

400: 124 Mhz

BEEPER: 128Mhz

Zdania dla poszczególnych eskadr:


UZI1 i CHEVY 1 - CAP pomiędzy WP1 i WP 2 (mniej więcej od morza po góry na południe od granicy Gruzińsko-Abchaskiej)

UZI 2: CAS: Siły RED spodziewane są w okolicach WP 1, 2 i 3. Ich celem będzie, między innymi zdobycie lotniska Senaki (WP4)

FORD 1: Ewakuacja obsługi naziemnej z Senaki do FARP Paris, następnie CSAR z tegoż FARPa. FARP znajduje się 23 km w kierunku 48 od Senaki. Gdy znajdujące się tam jednostki was dostrzegą, wystrzelą zieloną racę dymną.

100: CAP pomiędzy WP 1 i WP 2.

200, 300, 400: Celem nadrzędnym jest zniszczenie kolumn przeciwnika nacierających na Tblisi (WP2/Bullseye). Po ich celem dodatkowym jest zniszczenie pojazdów przeciwnika atakujących ważny węzeł komunikacyjny w Gori (WP3).

KODY LASERÓW DLA ESKADRY 200:

201: 1565
202: 1566
203: 1567
204: 1568

BEEPER: Celem nadrzędnym jest przetransportowanie dwóch oddziałów Gruzińskich sił specjalnych na przedmieścia Tblisi, na południe od mostu w Zages. Traficie tam lecąc wzdłuż rzeki lecąc w kierunku północno-zachodnim. Stacjonujące tam już oddziały oznaczą teren lądowania zielonym dymem. Po wypełnieniu misji eskadra ma powrócić i pełnić funkcję CSAR z lotniska w Tbilisi - Lochni.
Last edited by Sartori on 2020-01-06 22:06, edited 2 times in total.

User avatar
Krzychoo
Posts: 882
Joined: 2018-06-21 16:29

Flights: 237 (552hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Pilot

SGPSz Pilot SGPSz

TO się nazywa krótko zwięźle i na temat. I LIKE IT :)

User avatar
Avantar
Posts: 1125
Joined: 2018-06-19 09:26

Flights: 281 (754hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

Uwaga dla MM: Jezeli AWACS jest na wysokiej czestotliwosci to intra-flight dla samolotow F-16 musi byc w zakresie VHF (niska). UZI1 i UZI2 wymysla cos innego

Avantar
My rig: MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI; HyperX Fury RGB 64GB (4x16GB) 3200MHz DDR4 CL16; Intel Core i9-10900KA; Zotac RTX 3090; HOTAS Warthog; HOTAS Cougar; WinWing F16EX Throttle, MFD Cougar; Track IR 5; Thrustmaster TPR
User avatar
Sartori
Posts: 159
Joined: 2019-05-20 23:50

Flights: 37 (78hs)
Specialized in: MiG-21bis



Gildia Rentier

Obszar działania sił Turckich i Francuskich:
Image

Obszar działania sił Gruzińskich i Chińskich:
Image

Post Reply