[2018-06-21 20:30] Warlord Hunt - Chasing ghosts

Plany nadchodzących lotów - forum otwarte dla wszystkich
User avatar
Wodzu
Posts: 1204
Joined: 2018-05-10 14:38

Flights: 73 (198hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Rentier

Zdolności model ma, to tylko my jeszcze ich nie wykorzystujemy w pełni. Mirage ze swoimi Medżikami i 530 też jaj nie urywa a jest w pełni funkcjonalny. Ja bym nie separował 18 tylko dlatego że ma tylko Sparrow i Side. To raczej przydział zadań pod HRP.

User avatar
Avantar
Posts: 1125
Joined: 2018-06-19 09:26

Flights: 281 (754hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

No i prawde mowiac, AG - jasne, moze kolumny jadacej czolgow nie zdejme latwo, ale atak na budynki czy sredni OPL? To sa zadania calkowicie do wykonania z Mk82 i CCIP.

User avatar
Ciupek
Posts: 19
Joined: 2018-06-17 08:39

Flights: 20 (46hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

273rd Pilot

z mojego pnktu widzenia :

ATC pro !!!
prowadzacy dno .. ( sorka ale podstawowe komendy typu faze in faze out, smasz off szmasz onn jaka kolwiek formacja nie istanialo ....)
co do uruchomoinych maszyn spoko ale czy piloci maja naprawde doswiadczenie w samolocie ktorym lataja ?? ( a-10 )
jesli chcecie sie napwade nauczyc latac A-10c zapraszam do 73-ciej ( nie mowie ze tutaj jest zle i ze sie nie nauczycie ) ale tam jest jednostka wyspecializowana w a-10 :)


ogolnie bardzo przyjemny i pozytywny lot super towarzystwo i milo spedzony czas !!

aha zapomnial bym jedna uwaga ( nie zebym sie wymadrzal bo sam nie umiem robic misji) ale ptk zwrotne czy celu za sawieszone w powietrzu a nie na ziemi i nie chodzi mi o to zeby cel byl wskazywany przez ptk ale byl w rejonie celu, wczoraj na tgp szukalem gdzie moze byc rejon dzialan zamiast szukac celow :)



dziekuje i pozdrawiam Ciup3k !!

Specowsky
Posts: 263
Joined: 2018-04-17 15:14



Ciupek wrote: 2018-06-22 15:47 aha zapomnial bym jedna uwaga ( nie zebym sie wymadrzal bo sam nie umiem robic misji) ale ptk zwrotne czy celu za sawieszone w powietrzu a nie na ziemi i nie chodzi mi o to zeby cel byl wskazywany przez ptk ale byl w rejonie celu, wczoraj na tgp szukalem gdzie moze byc rejon dzialan zamiast szukac celow :)
Dobra uwaga, o tym zapominam a wiem że może przeszkadzać.
Ciupek wrote: 2018-06-22 15:47 prowadzacy dno .. ( sorka ale podstawowe komendy typu faze in faze out, smasz off szmasz onn jaka kolwiek formacja nie istanialo ....)
co do uruchomoinych maszyn spoko ale czy piloci maja naprawde doswiadczenie w samolocie ktorym lataja ?? ( a-10 )
jesli chcecie sie napwade nauczyc latac A-10c zapraszam do 73-ciej ( nie mowie ze tutaj jest zle i ze sie nie nauczycie ) ale tam jest jednostka wyspecializowana w a-10 :)
Mogłeś zachować to dla siebie. Zabrzmiałeś jak rasowy pilot, z którymi mam na codzień do czynienia. Z mojej strony - mam (cenzura), jak latają w pseudo wirtualnych eskadrach, niech robią co chcą i jak chcą i niech się nad tym spuszczają. Gildia nie jest i nie będzie żadną grupą wiernie odwzorowującą prawdziwe bądź nie procedury. A jeżeli w taką się zmieni, to pierwszy opuszczę ten okręt. Wprowadzamy to co nam pasuje i upraszczamy tak, jak nam odpowiada. Poziom, jaki reprezentujemy i jaki wymagamy bazuje tylko na tym, co jako społeczność wniesiemy do niej. Z założenia jesteśmy otwarci na każdego chętnego, niezależnie od jego poziomu wyszkolenia na maszynie. Jeżeli Ci to przeszkadza, to masz opcje, albo latać samemu lub z kimś, kto Ci odpowiada, albo latać sobie w jakiejkolwiek turbo wirtualnej eskadrze, wymagającej 120 godzin nalotu pod okiem instruktora. My się przede wszystkim bawimy i nie (cenzura) nawzajem.
A umiejętność latania? Póki nikt się o nikogo nie rozpierdziela, to dobrze. Ale jeżeli siedemdzisiąta trzecia, czy tam (cenzura) wie jaka, lata co do milimetra, to niech sobie latają. Każdego bawi co innego.

User avatar
Ciupek
Posts: 19
Joined: 2018-06-17 08:39

Flights: 20 (46hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

273rd Pilot

oczywiscie masz racje, we wszystkim co napisales i moze zabrzmialo to troche bufonowato za co przepraszam
nie chce zeby kto kolwiek rezygnowal z zabawy przez wyrazanie swojego zdania i jestem czlowiekiem ktory mowi co mu nie pasuje albo co mu sie podoba, konstruktywna krytyka chyba jest lepsza niz trol lub hate ???

sam pokazalem klase podczas pierwsego w zyciu ladowania wedlug paternu.... co wyszlo mi do dupy czyli ani raz nie wykonalem tego poprawnie ..

a wiec chcialem wniesc przynajmniej czesc virtualnej przygody z lataniem jaka jest dcs a nie kolejny akradowy symulator jakich jest pelno

a co do procedur po co uczyc sie podejscia na lotniskowiec wedlug procedur z komunikacja z wierza skoro nie wprowadzamy takich zasad ??
latanie w szyku tez nie jest przymusem ale fajnie to wyglada i jest czescia uczenia sie maszyny i kontroli samolotu tak ??



reasumujac bawimy sie luzno latajac tak od ??


no ok pisze sie na to wole latac z kims niz samemu :)

mikkeboss
Posts: 65
Joined: 2018-05-08 23:09

Flights: 17 (33hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Ciupek wrote: 2018-06-22 15:47 prowadzacy dno .. ( sorka ale podstawowe komendy typu faze in faze out, smasz off szmasz onn jaka kolwiek formacja nie istanialo ....)
co do uruchomoinych maszyn spoko ale czy piloci maja naprawde doswiadczenie w samolocie ktorym lataja ?? ( a-10 )
jesli chcecie sie napwade nauczyc latac A-10c zapraszam do 73-ciej ( nie mowie ze tutaj jest zle i ze sie nie nauczycie ) ale tam jest jednostka wyspecializowana w a-10 :)
Oho czuje sie wywolany do tablicy

Wchodzac na slot prowadzacego, nie bylo jeszcze nikogo zapisanego, dlatego podjalem sie tego (odkad tu latam albo ja albo specel latalismy jako prowadzacy na a10). Rejestrujac sie na forum widzisz temat "poznajmy sie", mozesz tam opisac swoje doswiadczenie i samoloty na ktorych latasz. Wtedy ja, czytajac co potrafisz, wiem, ze mozesz poprowadzic, skoro jestes bardziej doswiadczony. Poza tym jestem otwarty na treningi wspolnego latania, wiec jesli uwazasz, ze jestes w stanie przekazac wiedze to chetnie polatam i poslucham. Gildia istnieje krotko, wszystkie procedury sa dopiero tworzone, moze kiedys bedzie to inaczej wygladalo, poki co jest jak jest, nie jestem pilotem z zawodu, wiec musisz wybaczyc mi moja niekompetencje ;)

User avatar
Ciupek
Posts: 19
Joined: 2018-06-17 08:39

Flights: 20 (46hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

273rd Pilot

mikkeboss wrote: 2018-06-22 16:26
Ciupek wrote: 2018-06-22 15:47 prowadzacy dno .. ( sorka ale podstawowe komendy typu faze in faze out, smasz off szmasz onn jaka kolwiek formacja nie istanialo ....)
co do uruchomoinych maszyn spoko ale czy piloci maja naprawde doswiadczenie w samolocie ktorym lataja ?? ( a-10 )
jesli chcecie sie napwade nauczyc latac A-10c zapraszam do 73-ciej ( nie mowie ze tutaj jest zle i ze sie nie nauczycie ) ale tam jest jednostka wyspecializowana w a-10 :)
Oho czuje sie wywolany do tablicy

Wchodzac na slot prowadzacego, nie bylo jeszcze nikogo zapisanego, dlatego podjalem sie tego (odkad tu latam albo ja albo specel latalismy jako prowadzacy na a10). Rejestrujac sie na forum widzisz temat "poznajmy sie", mozesz tam opisac swoje doswiadczenie i samoloty na ktorych latasz. Wtedy ja, czytajac co potrafisz, wiem, ze mozesz poprowadzic, skoro jestes bardziej doswiadczony. Poza tym jestem otwarty na treningi wspolnego latania, wiec jesli uwazasz, ze jestes w stanie przekazac wiedze to chetnie polatam i poslucham. Gildia istnieje krotko, wszystkie procedury sa dopiero tworzone, moze kiedys bedzie to inaczej wygladalo, poki co jest jak jest, nie jestem pilotem z zawodu, wiec musisz wybaczyc mi moja niekompetencje ;)
nic ci nie musze wybacac kolego bo nie ma czego ja bawilem sie super a jesli masz ochote to mozemy polatac razem i nauczyc sie czegos od siebie nie mam do niktogo pretensji i nie chcialem wywolac " gówno burzy " bo napwade nie ma o co. poprostu przyzwyczajony jestem do tego ze mam kogos pilnowac a tutaj jest luzniej niz w : naszej eskadrze "

zycze gildni aby rozwijala sie w dobra strone i mam nadzieje pomagac chociaz troche w dzialaniach na tyle na ile bedzie potrafil, nie jestem moze weteranem symulatorow a zwlaszcza dcs ( latam jakies dwa lata ) ale staram sie byc w tym dobry :)

jeszcze raz przepraszam jesli kto kolwiek poczul sie urazony !!!

User avatar
Ciupek
Posts: 19
Joined: 2018-06-17 08:39

Flights: 20 (46hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

273rd Pilot

polecam sobie zakupic

Tactical Training Qualification Campaign
Advanced Aircraft Training Qualification Campaign

do a-10c kosztuja jakies 20 zl ale daja naprawde duzo mozna sie fajnie pobawic !!

User avatar
Wodzu
Posts: 1204
Joined: 2018-05-10 14:38

Flights: 73 (198hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Rentier

Myślę, że temat sam się wyczerpał. Każdy chyba na podstawie napisanych postów już wyciągnie stosowne wnioski. Każdy na pewno lata na maks swoich umiejętności, a te w przypadku każdego pilota są różne. Szanujmy się i szlifujmy skilla.

User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (192hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Rentier

Wodzu ładnie podsumował; nie ma co do tego, konkretnego tematu co wracać - powtórzę to co powtarzam ostatnio non stop: jesteśmy na razie zbieraniną "przypadkowych" osób i różnego rodzaju nieporozumienia na pewno jeszcze nieraz się pojawią; musimy się wszyscy razem "ograć" oraz wspólnie wypracować jaki model współpracy/zabawy nam najbardziej odpowiada.

Generalnie (do wszystkich, nie chcę kontynuować zamkniętej polemiki):
Założenie jest takie, że ma być "pro", ale "pro", które wciąż sprawia większości frajdę. Procedury, modele komunikacji etc. jak najbardziej tak, ale mają być ciekawym urozmaiceniem zabawy, a nie ciężarem. :D

Jak w każdej innej społeczności, poziom zabawy będzie zależał od tego ile pracy w nią włożymy. Dlatego zanim ktokolwiek cokolwiek skrytykuje, dobrze aby zadał sobie pytanie co już zrobił, albo co zamierza zrobić, żeby było lepiej.

Powtórzę to co pisałem wcześniej - przyświeca nam idea wspólnego latania w sposób i skali, jakiego w DCS-ie nikt w Polsce do tej pory nie osiągnął; jeśli chcecie w przyszłości grać dobre misje, z ATC, Joint Ops w większym gronie etc. to proszę pomyślcie co możecie włożyć do grupy. Możliwości jest sporo, najważniejsze:
  • Misje, misje, misje - proszę twórzcie misje i wrzucajcie do kalendarza; więcej misji = więcej ludzi = więcej twórców misji = pełniejszy kalendarz (loop)
  • Szkolenia - jeśli ktoś czuje się mocny z jakiegoś modelu i chce poświęcić trochę czasu na prowadzenie szkoleń - dajcie znać, pomyślimy jak to najlepiej zorganizować i maksymalnie wykorzystać
  • ATC - licencja na LotATC jest na serwerze, każdy chętny może się zalogować i zaprosić np. na wieczór z kontrolą nad Kutaisi
I tyle, wydaje mi się to wszystko oczywiste. :D

Post Reply