[2018-06-21 20:30] Warlord Hunt - Chasing ghosts

Plany nadchodzących lotów - forum otwarte dla wszystkich
Specowsky
Posts: 263
Joined: 2018-04-17 15:14



Image

Po udanej, acz niełatwej operacji połączonej sił NATO, rosyjskie media i opinia publiczna zawrzały, oskarżając sojusz o sabotaż i jawną agresję. Dowódca Czwartej Armii Federacji Rosyjskiej gorąco zachęcał w reportażach do bojkotu i buntu państwa sojuszu, nazywając działania "bezprawnymi i haniebnymi". Wszelkie zapytania o Jurija Owsienko spotykały się jednak z brakiem komentarza zarówno Ministerstwa Spraw Zagranicznych, jak i samego Kremla. Wykonane tuż po ataku zdjęcia rozpoznawcze oraz doniesienia lokalnej ludności przerażają: Bestia z Wołynia nadal żyje. Atak szturmowy, pomimo powodzenia, nie zniszczył doszczętnie konwoju Owsienki, i zbiegł on w trasporterze opancerzony, kierując się w stronę Babushary.

Zastanawiający brak reakcji Marynarki Rosyjskiej nie był przypadkowy - początkowo próbowano uznać strącenie bombowca Tu-22M3 jako Casus Belli, jednak po ogłoszeniu domniemanego powiązania Owsienki z Kremlem, zaprzestano kontynuowania dezinformacji medialnej i odcięto się od całej operacji:
Image

Bombowiec strącony bohaterskim wysiłkiem pilota wielozadaniowego Mike i dobity pociskiem Matysa, został opłacony jednak stratą jednej maszyny (pilot przyjechał autobusem) i lądowaniem F-15 na lotnisku w strefie zdemilitaryzowanej Abhazji - Sukhumi-Babushara. Los maszyny jest znieznany, a pilot uciekł i wrócił o własnych siłach(autostopem na furmance). Oficjalnie wojsko dementuje wszelkie pomówienia o zajęciu statku powietrznego, jak i aktywności OPL w rejonie.
Image
Zdjęcia rozpoznawcze nie pozostawiają wątpliwości - w miejscowości Babushara potwierdzono aktywność sił specjalnych, a lotnisko zostało zajęte przez niewielkie ilościowo jednostki rozpoznawcze. Nie bez przypadku są pewnie ostatnie zdjęcia z trasą ucieczki Jurija Owsienki - najprawdopodobniej przebywa on w Babusharze i oczekuje na wsparcie. Sekcja rozpoznawcza wskazuje kilka potencjalnych lokalizacji kryjówek terrorysty, ale ostrzega przed nadciągającymi siłami 69 Kompani Zmechanizowanej z Sochi, z prawdopodobnym zadaniem zajęcia lotniska i przejęciem samolotu. Informacje kryptograficzne agregatach samolotu (KY, IFF, bazy danych radaru i RWR) narażają na szwank przyszłe operacje wojskowe, dając Rosjanom przewagę informacyjną.

Dowódca Połączonego Sztabu Operacyjnego NATO określił zadania: nie dopuścić do przejęcia przez rosjan lotniska, a w szczególności porzuconego F-15 - w razie konieczności zniszczyć samolot. Przypomina także o zadaniu likwidacji terrorysty. Czasu jest mało, gdy zostanie przejęty przez Rosjan i otrzyma azyl dyplomatyczny, będzie mógł planować odwet i zbierać popleczników.

ZADANIA
Samoloty szturmowe A-10/Su25T:
SEAD - zniszczyć rozlokowane w rejonie radary przeszukujące zestawu S-300 (WP2: RADARS). Zalecane środki - AGM-65
Image
Image

Ground Attack - zniszczyć schronohangar z samolotem F-15 na lotnisku (WP3: TARGET). Zalecane środki - Bomba na bazie Mk-84 lub 2x bomba na bazie Mk-82, preferowane JDAM. Współrzędne WP pokrywają się z lokalizacją celu
Image

Oczekiwać na informację kontrolera, wyeliminować Jurija Owsienkę

Samoloty myśliwskie F/A-18C, F-15:
- WP1-4 wyznaczają FAOR 1
- Nie przekraczać linii wyznaczonej przez WP1 i WP2 ze względu na zagrożenie OPL przeciwnika do czasu wyeliminowania radarów przeszukujących przez SEAD.
- Utrzymywać przewagę powietrzną
- Zapewniać ochronę sojuszniczym samolotom szturmowym
- W miarę możliwości przygotować SCL z użyciem bomb niekierowanych/pocisków rakietowych niekierowanych

Śmigłowce szturmowe Mi-8:
- Przetransportować drużynę piechoty na lotnisko Sukhumi
- Wspierać w razie potrzeby samoloty szturmowe w zniszczeniu stacji radarowej zestawu S-300 (WP1)
- Wykonać rozpoznanie miejsca ataku oraz BDA na lotnisku Sukhumi-Babushara WP2
- Oczekiwać w gotowości do zadań szturmowych na północnej trasie dojazdowej do lotniska (WP2-WP3)

Samoloty myśliwskie F/A-18C - SCL ATG
- Po neutralizacji zagrożenia OPL zlokalizować i zniszczyć dwa stacjonujące szwadrony śmigłowców Mi-28 (południe lotniska, północ lotniska). W przypadku startów śmigłowców - eliminować, nie dopuścić do odlotu w kierunku Rosji.
- Po neutralizacji zagrożenia OPL zaatakować posterunki na drogach w strefie zdemilitaryzowanej
- W razie potrzeby udzielić wsparcia pozostałym grupom


obowiązkowo zapoznać się przed lotem


Raport, filmiki, zdjęcia...

Image
Last edited by Specowsky on 2018-06-21 18:47, edited 15 times in total.

Specowsky
Posts: 263
Joined: 2018-04-17 15:14



Galeria moich fotek...


Wodzu


Avantar


Image

Image

Image

Image


Nazwa wydarzenia: Warlord Hunt - Chasing ghosts

Data/godzina wydarzenia: 2018-06-21 20:30

Typ wydarzenia: Heavy Role Play

Organizator: specel

Serwer: s01.gildia.org

Sloty: 12/24

Sitrep: viewtopic.php?f=59&t=312

Mapa: Caucasus (domyślna)

Czas trwania: 0min.

Krótki opis:

Po udaremnionej akcji zniszczenia tamy, Jurij zbiegł i jest chroniony przez Rosjan... Jednocześnie trzeba zabezpieczyć materiały krypto w pozostawionym samolocie NATO, zanim będzie za późno!

Lista obecności:

ObecniNieobecni
Last edited by Specowsky on 2018-06-22 15:04, edited 5 times in total.

Specowsky
Posts: 263
Joined: 2018-04-17 15:14



Ponieważ będzie dużo zadań uderzeniowych, zapraszam do podawania wybranych maszyn. Hornety docelowo będą zrzucać bomby!

Specowsky
Posts: 263
Joined: 2018-04-17 15:14



Aktualizacja - zadania...

User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (192hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Rentier

Doceniam rewelacyjny opis fabularny i "przypadkową" zbieżność nazwisk :D .

Kibic ze mnie żaden, ale jachu przypomniał mi właśnie, że we wtorek gra reprezentacja :) ; trzeba mieć to na uwadze przy rozpisywaniu wydarzeń do czasu, aż to piłko-szaleństwo się znowu skończy. :D W tym przypadku do 20:30 powinni być już chyba "po wszystkim". ;-)

Specowsky
Posts: 263
Joined: 2018-04-17 15:14



Hm, wlasnie. To moze przesunac? Mnie tez nje interesuja zadne mecze, a w sumie dopkerp Tt zwracasz na to uwage ;)

User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (192hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Rentier

Twoja decyzja - ja mając to na uwadze przesunął bym ją na czwartek, a w okolicach wtorku ew. poligon odpalił w zamian. Na niedzielę może borsucze latanie i kolejny interesujący tydzień przed nami. :D

Nie ukrywam, że na wtorek wieczór celuję z uruchomieniem dedyka (jak dobrze pójdzie), więc jakieś testy wtorek/środa i jeśli wiatry będą sprzyjać, w czwartek moglibyście spróbować na dedyku grać. :D

Specowsky
Posts: 263
Joined: 2018-04-17 15:14



Dobry pomysl, zajme sie tym jutro

Specowsky
Posts: 263
Joined: 2018-04-17 15:14



VladMordock wrote: 2018-06-17 22:42 Twoja decyzja - ja mając to na uwadze przesunął bym ją na czwartek, a w okolicach wtorku ew. poligon odpalił w zamian.
Ok, zmieniłem... kalendarz sam porozsyła zmianę terminu?

User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (192hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Rentier

Potwierdzam, jak zmieniłeś o 08:33 to załapiesz się na mailing o 9:30. :)

User avatar
gorzasty
Posts: 113
Joined: 2018-05-10 18:47
Contact:

Flights: 30 (60hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Rentier

Jest szansa na dostawienie Mi-8?

Specowsky
Posts: 263
Joined: 2018-04-17 15:14



Tak, ale tylko do zadań bojowych, żadnych transportów nie planuję. Dodano

Specowsky
Posts: 263
Joined: 2018-04-17 15:14



Dodano zadania dla śmigłowców

Specowsky
Posts: 263
Joined: 2018-04-17 15:14



Jednak będzie transport piechoty ;) mam nadzieję...

User avatar
gorzasty
Posts: 113
Joined: 2018-05-10 18:47
Contact:

Flights: 30 (60hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Rentier

Dzięki! Doceniam.

Post Reply