[2018-07-03 20:30] Operacja "Zamiatanie"

Plany nadchodzących lotów - forum otwarte dla wszystkich
Post Reply
User avatar
Krzychoo
Posts: 882
Joined: 2018-06-21 16:29

Flights: 237 (552hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Pilot

SGPSz Pilot SGPSz

Federacja Rosyjska przerzuca na lotnisko w Sukhumi pokaźne posiłki, które bardzo poważnie utrudnią naszym siłom kontrofensywę.
Celem naszej misji jest zniszczenie czołgów T80U świeżo dostarczonych na front co jest dla nieprzyjaciela poważnym wzmocnieniem. Musimy je zniszczyć póki są na lotnisku i nie dostały się jeszcze na front
Samoloty szturmowe zaatakują lotnisko niszcząc najpierw obronę przeciwlotnicza (SA8 oraz ZSU 23) a potem przechodząc do głównego celu. jeżeli pozostanie jeszcze możliwość niszczenia celi pobocznych to macie zielone światło.
Zadaniem samolotów myśliwskich jest wypracowanie dominacji w powietrzu i likwidacja wszelkich samolotów wroga mogących zaszkodzić powodzeniu naszej misji

POWODZENIA !!

UZI 1 (Su 25t), COLT 1 (A-10C),
Zadanie to zniszczenie czołgów T80U w dalszej kolejności innych celów a także wsparcie przy neutralizacji obrony przeciwlotniczej

PONTIAC 1 (AV-8B), CHEVY 1 (AV-8B)
Wasza misja jest neutralizacja nieprzyjacielskiej obrony przeciwlotniczej przy użyciu SIDEARM a następnie wsparcie pozostałych w zniszczeniu T80U i innych celi

DODGE 1 (MIRAGE 2000C), SPRINGFIELD 1 (F/A 18C)
Waszym zadaniem jest wzajemna współpraca w patrolu wyznaczonego obszaru i utrzymanie przestrzeni powietrznej oraz osłona lotnictwa przed atakiem nieprzyjaciela

FORD 1 (F/A-18C), EINFIELD 1 (F/A-18C)
Waszym zadaniem jest wzajemna współpraca w patrolu wyznaczonego obszaru i utrzymanie przestrzeni powietrznej oraz osłona lotnictwa przed atakiem nieprzyjaciela

User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (192hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Rentier

Nazwa wydarzenia: Operacja "Zamiatanie"

Data/godzina wydarzenia: 2018-07-03 20:30

Typ wydarzenia: Light Role Play

Organizator: Krzychoo

Serwer: s01.gildia.org

Sloty: 13/16

Sitrep: viewtopic.php?f=59&t=344

Mapa: Caucasus (domyślna)

Czas trwania: 90min.

Krótki opis:

Musimy zniszczyć posiłki nieprzyjaciela póki są na lotnisku i nie dostały się jeszcze na front. Bedzie jatka.Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie. Zależy mi na tym aby wzięło udział dużo osób. Jakby co można przenieść rozgrywkę na inny termin

Lista obecności:

ObecniNieobecni

User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (192hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Rentier

A tak to na radarze wyglądało dzisiaj:
Image

Jeszcze raz (do znudzenia) informuję, że na serwerze jest dostępna jedna licencja LotATC, z której chętni mogą skorzystać; jeśli ktoś chciały kiedyś na radarze posiedzieć - pisać PW, pomogę, wytłumaczę i pokażę jak się to uruchamia. :)

Specowsky
Posts: 263
Joined: 2018-04-17 15:14



Dzisiaj zniszczone: jedna SA-8, jeden czołg laserowym maverickiem (świetny pocisk) i nawet udane pionowe lądowanie

Image

Image

User avatar
Matys
Posts: 202
Joined: 2018-05-19 00:45

Flights: 23 (57hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Rentier

U mnie również jedna SA-8, kilka czołgów i innych pojazdów na lotnisku, plus jedno strącenie AA (Mi-24).
Dodatkowo nauczyliśmy się ze Specelem cofania do hangarów po wylądowaniu :D .
Było super, świetnie się bawiłem.

Tutaj mój filmik z dzisiejszego lotu:

User avatar
Wodzu
Posts: 1204
Joined: 2018-05-10 14:38

Flights: 73 (198hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Rentier

Ja natomiast wykonałem całkiem niezłą akcję z Krzychem. Szkoda że Grooz zginął bo balans w naszym FAORze byłby wtedy lepszy. Niemniej jednak poszło całkiem sprawnie i bez strat po mojej stronie. Misja bardzo fajna.

Uwagi jakie mi się nasuwają to jedynie do Krzycha mala sugestia. Jeśli prowadzisz szyk to wykonuj delikatniejsze skręty i zmiany poziomu lotu. Ja się dziś utrzymłem, ale lecąc stabilniej ryzyko odpadniecia skrzydłowego podczas dolotu do celu skutecznie maleje. Nie mówię oczywiście o wejściu w walkę bo tu wszystko działa dynamicznie, ale dolot warto prowadzić spokojniej i bez zrywania. Poza tym super lot. Warto jeszcze kiedyś rozpisać tą misję.

Żeby nie było, mam świadomość co sam zj..alem. Omyłkowo seria w Krzycha z działka. Na szczęście slaba skuteczność i wyszedł on z mojego ataku cały :)

Poniżej lot z mojej perspektywy


User avatar
Avantar
Posts: 1125
Joined: 2018-06-19 09:26

Flights: 281 (754hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

Tak wygladal REPLAY z mojej perspektywy. Sporo bledow ale i tak fajnie. Film sie urywa na koniec bo rozlaczylo mnie z serwerem i przestalem nagrywac.

Post Reply