Gildia.org jest otwartą platformą do wspólnych rozgrywek polskiej sceny DCS - zapraszamy wszystkich pilotów (niezależnie od poziomu doświadczenia), a także wszystkie zorganizowane grupy oraz eskadry.

Zarejestruj się i dołącz do naszej społeczności, latamy na DCS World 2.5 Open Beta oraz nie stawiamy kryteriów rekrutacyjnych (REKRUTACJA), wszyscy chętni do wspólnego latania online znajdą u nas swoje miejsca na naszym fragmencie wirtualnego nieba.

Jeśli jeszcze jesteś niezdecydowany zapraszamy na nasz serwer TeamSpeak (konfiguracja viewtopic.php?f=11&t=4 ) lub nasz kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCLTBtk ... 0tyQ7lnWpg.

[2018-07-17 20:30] =OPS= HAMMERSTRIKE TvT

Plany nadchodzących lotów - forum otwarte dla wszystkich
Awatar użytkownika
VladMordock
Rejestracja: 2017-09-26 23:45

Gildia Pilot

2018-07-13 13:31

Obrazek

Nazwa: =OPS= HAMMERSTRIKE
Autor: Barti
Typ misji: MP PVP
Dostępne modele: F/A-18C, F-15C, F-5E, Su-27, Mig-29, Su-33, Mig-21, M-2000C, AV-8B, A-10C, Su-25T, Su-25, AJS-37, SA342 Gazelle, Ka-50, Mi-8
Komentarz:

CHARAKTER MISJI
Misja ma charakter PVP. Zdecydowałem się na taki krok głównie ze względu na nieprzewidywalność taktyki przeciwnika. W dotychczasowych misjach PVE twórca misji doskonale wiedział, gdzie spodziewać się nieprzyjaciela. W misji PVP cel zawsze jest ten sam, jednak droga do niego prowadząca może być za każdym razem delikatnie inna. Im więcej osób weźmie udział w misji, a przez to zwiększy się różnorodność maszyn biorących w niej udział, tym bardziej zwiększy się losowość operacji.

GŁÓWNY CEL MISJI
W konflikcie biorą udział dwie strony: czerwoni oraz niebiescy. Posiadają oni swoje dobrze chronione bazy lotnicze oraz FARPY. Na mapie znajduje się wyraźnie zaznaczona linia frontu. Na jej obrzeżach stacjonują wrogie czołgi chronione przez jednostki AAA oraz SAM. Misję wygrywa drużyna, która najszybciej wyeliminuje wrogie czołgi umożliwiając oddziałom specjalnym wtargnięcie na teren przeciwnika i odnalezienie jego kwatery dowodzenia. Po jej znalezieniu (kwatera respawnuje się w jednym z 5 losowych miejsc), JTAC oznacza ją dymem. Aby wygrać należy zbombardować wszystkie zabudowania.

Obrazek

Obrazek

DOSTĘPNE MASZYNY
W misji dostępne są praktycznie wszystkie nowoczesne maszyny bojowe. Ze względu na balas nie ma typowego podziału na jednostki NATO i Bloku Wschodniego, tak więc po stronie RED można znaleźć latającego M-2000C i analogicznie, po stronie BLUE, śmigłowiec Ka-50.

JTAC
Na terenach spornych działać może JTAC. Aby zaczął on swoje zadanie, musi zostać desantowany przez śmigłowiec Mi-8 we wskazanym w briefingu miejscu. Będzie on pomagał w zlokalizowaniu wrogich jednostek SAM, AAA oraz czołgów (dokładnie w tej kolejności). Oprócz laserowego podświetlania celu (kod lasera dla CZERWONYCH: 1588; kod lasera dla NIEBIESKICH: 1688), będzie on także zaznaczał aktualny cel przy pomocy dymu (strona RED atakuje niebieski dym, strona BLUE atakuje dym czerwony). Dzięki temu lepsze rozeznanie na polu bitwy będą miały samoloty korzystające z tzw. „dumb bombs”, a także śmigłowce.

ROLA ŚMIGŁOWCÓW
Śmigłowce startują ze swoich FARPów. Jest to miejsce, w którym Mi-8, dzięki zaimplementowanemu skryptowi CTLD, mogą podejmować żołnierzy [wyposażonych w karabiny maszynowe, wyrzutnie ziemia-powietrze typu IGŁA oraz zestawy RPG-16] oraz desantować ich w dowolnym miejscu na polu bitwy. Oprócz żołnierzy możliwy jest również transport pojazdów bojowych, a także bardziej zaawansowanych stanowisk obrony przeciwlotniczej (HAWK). Wymaga to jednak przetransportowania w określone miejsce kilku skrzyń z zaopatrzeniem (wysiłek może się jednak na dłuższą metę opłacać i zwiększyć przewagę powietrzną nad danym rejonem). Śmigłowce Ka-50 oraz SA342 mają za zadanie znaleźć oraz zniszczyć wrogie czołgi, a także osłaniać wykonujące misje transportowe Mi-8.

Obrazek

MISJE SEAD
W kilku miejscach na mapie znajdują się bardziej zaawansowane systemy obrony przeciwlotniczej. Warto je zatem wyeliminować wykonując misje SEAD.

Awatar użytkownika
VladMordock
Rejestracja: 2017-09-26 23:45

Gildia Pilot

2018-07-18 01:02

Dziękuję wszystkim, bardzo udany wieczór ; :arrow: Barti kawał dobrej roboty z tą misją. :)

Jak dla mnie do klimatu można raz na jakiś czas wracać, myślę że takie TvT jest miłą odmianą od ciężkich COOP oraz poligonów, z resztą PvP zdecydowanie lepiej weryfikuje umiejętności niż walki z AI. :)

Zabawa Mi8 z tymi skryptami to strzał w dziesiątkę - choć czasem mam jeszcze problemy z lądowaniem, kilka MANpadów, dwa Avangery oraz KUBa udało się rozstawić. Po tych kilku godzinach zaczynam powoli, coraz lepiej czuć tego śmiglaka i niedługo może nawet zacznę używać uzbrojenia... :D
Dodatkowo trochę chyba żałuję, że podczas ostatniej wyprzedaży nie skusiłem się też na Ka-50. 8-)

Misja pierwsza klasa - z moich obserwacji zastanowiłbym się nad postawieniem tych Mi8 w wersji bez uzbrojenia (zawsze "kilka" kg mniej), ustawił kanały radia we wszystkich helkach/samolotach, dodał Huey-a oraz - zgodnie z tym o czym była mowa na TS - zastanowił się czy jej trochę nie skrócić (mniej czołgów).

Dla posiadaczy TacView:
https://1drv.ms/u/s!ApHW0_clkjG-g_JDnlXu2j6ep-Q0Ow

Dzięki i do następnego! 8-)

Awatar użytkownika
Barti
Rejestracja: 2018-07-11 17:28

Gildia Rentier

2018-07-18 09:40

Dziękuję wszystkim obecnym, fajnie się latało - choć długo. Za długo. Każda ze stron miała do zniszczenia po 20 czołgów. Wydaje mi się, że gdyby loty typu Air-Ground wykonywało więcej maszyn niż jedna na stronę, cel zostałby zrealizowany o wiele szybciej. Niemniej, dzięki temu, że na serwerze było wczoraj nawet 12 osób, udało się zdebuggować misję i wyciągnąć wnioski z pewnych jej założeń. Z pewnością zmienię ilość czołgów, jakie trzeba zniszczyć, aby siły specjalne mogły wkroczyć poza linię frontu. Do tej pory, było ich 20, teraz będzie tylko 10. Kolejna rzecz - zmniejszę obronę przeciwlotniczą broniącą kwatery głównej. Ze śmigłowców dostawię UH-1H, a Mi-8 (z racji na jego główny rodzaj operacji - transport cargo) będzie standardowo dostępny nieuzbrojony (oprócz strzelców pokładowych). Aby zrekompensować mniejszą ilość czołgów na froncie i jeszcze bardziej urozmaicić misję, dodam do niej jakiś kolejny objective (atak na fabrykę, statki - zobaczymy co wymyślę).
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś dodatkowe sugestie, z chęcią się z nimi zapoznam - w końcu to nam wszystkim ma się przyjemnie latać ;) .

Pozdrawiam,
Barti

Awatar użytkownika
YogiPL
Rejestracja: 2018-06-04 08:22

Gildia Pilot

2018-07-18 10:38

Witam lotników,
VladMordock pisze:
2018-07-18 01:02
Jak dla mnie do klimatu można raz na jakiś czas wracać....
Zgadzam się!

Teraz czas na urlop, ale po odpoczynku i mam nadzieję kolejnych patch-ach od ED z miłą chęcią polatam w jeszcze większym składzie ;-)

ODPOWIEDZ