DEFILADA POWIETRZNA 11.11.2020 godz 20:00

Plany nadchodzących lotów - forum otwarte dla wszystkich
Post Reply
User avatar
Orzel
Posts: 366
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:

Flights: 265 (635hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

Witam wszystkich uczestników defilady.
W tym temacie chciałbym przedstawić wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące defilady powietrznej.
Jako wydarzenie społecznościowe jest ona organizowana wspólnie przez Gildię i Wirtualne Biało-Czerwone Iskry (WBCI), i tak jest promowana w różnych mediach społecznościowych. Defilada będzie transmitowana na żywo w serwisie You Tube od godz 20:30 i będzie można oglądać ją pod tym linkiem:



Po zakończeniu defilady nastąpi krótka przerwa techniczna po której będzie pokaz solo na MiG-15 w wykonaniu LennyCZ (WBCI), następnie solo MiG-29 w wykonaniu Paula (WBCI) i na koniec pokaz akrobacji zespołowej w wykonaniu WBCI 7 x TS-11 Iskra.

A teraz szczegóły dotyczące samej defilady:
Termin defilady 11.11.2020 r. godz. 20:30. Serwer z misją defilady będzie stał godzinę przed rozpoczęciem transmisji. W tym czasie proszę sobie sprawdzić wszystkie ustawienia. Wszyscy piloci uczestniczący w defiladzie najpóźniej o godzinie 20:20 są już w swoich maszynach.
Defilada będzie odbywała się na serwerze Gildi.

Miejsce defilady: Krasnodar

Wszystkie samoloty oprócz TS-11 Iskra startują z Krasnodar - Center, śmigłowce i TS-11 startują z Krasnodar- Pashkovsky.

Wysokość przelotu 150 m / 500 ft
Prędkość przelotu: śmigłowce 150 km/h / 81 kt, samoloty 500 km/h / 270 kt
Kurs przelotu 257 stopi.
Wszystkie grupy statków powietrznych lecą w formacji ROMB, oprócz TS-11, które będą leciały w formacji VICTOR.

Zasady łączności:
Prowadzący poszczególne formacje muszą być na jednym kanale TS (TS Gildi), natomiast łączność w poszczególnych formacjach realizowana będzie poprzez SRS (SRS Gildi). Częstotliwości w danych formacjach ustalają sobie prowadzący dane ugrupowanie.

Wszystkie statki powietrzne oprócz F-18 mają mieć polskie malowania. Jeżeli jakaś formacja ma jakieś okolicznościowe malowania proszę udostępnić je w tym temacie lub przesłać je do Bartek16194, który jest kamerzystą i będzie streamował defiladę.

W związku z tym że w defiladzie biorą udział tylko 2 x MiG-15 i 2 x MiG-19, które lecą w jednej formacji zmieniają się "holdingi" niektórych ugrupowań. Proszę prowadzących zapoznać się z poniższym schematem:
Image

Podaję kolejność starów poszczególnych ugrupowań z danych lotnisk:
Lotnisko Krasnodar- Pashkovsky
1. 8 x Mi-17
2.. 7 x TS-11 Iskra
Lotnisko Krasnodar - Center
1. 4 x F-18
2. 4 x F-16
3. 4 x MiG-29
4. 4 x MiG-21
5. 2 x MiG-15, 2 x MiG-19

Prędkość i wysokość dolotu do stref wyczekiwania oraz w samych strefach według uznania prowadzącego. Po zajęciu swojego holdingu prowadzący dane ugrupowanie melduje koordynatorowi ( Bartek16194) zajęcie strefy. Po zajęciu przez wszystkie formacje swoich holdingów Bartek daje sygnał do rozpoczęcia defilady. Pierwsze zaczynają śmigłowce Mi-17. Po wyjściu na prostą do przelotu i minięciu ustalonego punktu (radar) prowadzący śmigłowce melduje o tym fakcie. Zgłoszenie przez prowadzącego śmigłowce "radaru" jest sygnałem dla "Iskier" o wyjściu na prostą do defilady. Równocześnie Bartek zaczyna odmierzać czas 1 minuty. Po minięciu 1 minuty Bartek podaje sygnał dla pozostałych formacji o rozpoczęciu lotu w kierunku miejsca defilady. Wszyscy prowadzący zobowiązani są, od momentu otrzymania sygnału do wejścia na prostą do defilady, o utrzymywanie zaleconych prędkości. Śmigłowce 150 km/k, samoloty 500 km/h / 270 kt. Wysokość dolotu prowadzący muszą utrzymywać z takim wyliczeniem, aby nad miejscem defilady wynosiła 150 m / 500 ft.
Lądowanie po zakończonym przelocie na lotniskach startu poszczególnych ugrupowań w kolejności w jakiej był przelot.

Podaję kolejności przelotu poszczególnych formacji oraz prowadzących:
7 x TS-11 Iskra, Pawel1
8 x Mi-17, Krzychoo
2 x MiG-15 / MiG-19, Wikary
4 x MiG-21, Lisel
4 x MiG-29, Baseball
4 x F-16 Gildu
4 x F-18 ags

W najbliższą niedzielę 08.11. 2020. o godz. 20:00 będzie próba generalna i proszę o obecność wszystkich uczestników.
Gdyby ktoś miał jakieś pytania dotyczące defilady to proszę o nie w tym temacie poniżej.
Na koniec link do "zwiastuna" defilady:

Liczę również na to, że Wy sami jako uczestnicy defilady zaprosicie swoich znajomych do oglądania defilady i pokazów.
Życzę powodzenia i liczę na 100% frekwencji na próbie generalnej i na samej defiladzie.

Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
User avatar
Orzel
Posts: 366
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:

Flights: 265 (635hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

Aby ujednolicić malowania w czasie defilady podaję linki do skinów które będą obowiązywały w czasie przelotu:

MiG-29
https://www.lockonfiles.com/files/file/ ... skin-pack/

Mi-8
https://www.lockonfiles.com/files/file/ ... kinpack-v/

F-16
https://onedrive.live.com/?authkey=%21A ... 41A7B15196

Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
User avatar
Boniek
Posts: 144
Joined: 2018-06-07 12:31

Flights: 83 (202hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Pilot

SGPSz Pilot SGPSz

Orzełku, moja sugestia, wiem że mamy listopad i chcemy odwzorować jak najbardziej porę roku, ale wg mnie nie wygląda dobrze dla widzów.
Wygląda żółto i po prostu słabo. Może ustawić lepiej wiosnę, trochę więcej zieleni, słońce i małe pojedyncze chmury.
Tak żeby ładniej i atrakcyjniej to wyglądało na live

Lotnik skrzydlaty władca świata bez granic…
User avatar
Dziara
Posts: 29
Joined: 2018-05-20 00:49
Contact:

Flights: 8 (19hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Rentier

Orzeł rozumiem, ze tak jak rozmawialiśmy przez telefon, drugi klucz Mi-8 leci jako 7 Wirtualna Eskadra Działań Specjalnych, wspominałem Tobie ze jest nas trzech w składzie i i ewentualnie ktoś od Was mógłby na czwartego dołączyć ale widzę, że więcej jest chętnych i dla naszego trzeciego nie ma slota.

Typowy krąg nadlotniskowy ma postać prostokątną
User avatar
Boniek
Posts: 144
Joined: 2018-06-07 12:31

Flights: 83 (202hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Pilot

SGPSz Pilot SGPSz

Ja lecę jako czwarty w 7 WEDS

Lotnik skrzydlaty władca świata bez granic…
User avatar
Orzel
Posts: 366
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:

Flights: 265 (635hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

Dziara, defilada nie jest z podziałem na poszczególne eskadry, a z podziałem na typy statków powietrznych i w komentarzu nie będzie uwzględnione kto z jakiej jest eskadry. Piloci będą wymienieni tylko z "niku". Niemniej logo Waszej eskadry będzie umieszczone w planszy końcowej.
Już teraz mogę zdradzić, że na maj będę chciał przygotować podobną imprezę z okazji trzeciej rocznicy pierwszej misji HRP na Gildi. Chciałbym aby wtedy każda eskadra zarejestrowana na Gildi wystawiła skład na typie statku powietrznego na jakim lata i w swoim malowaniu. Oczywiście zapraszam też WEDS na gościnne występy.

Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
User avatar
Baseball
Posts: 52
Joined: 2020-03-17 15:32

Flights: 114 (315hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Instruktor

333 Executive Officer

Aktualne malowania MiG-29A: https://drive.google.com/file/d/1wrLIG7 ... sp=sharing
Tak jak rozmawialiśmy na TS lecimy na tych skinach.

User avatar
Orzel
Posts: 366
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:

Flights: 265 (635hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

Dzięki

Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
User avatar
Mentos
Posts: 53
Joined: 2020-01-04 16:15

Flights: 90 (284hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Pilot SGPSz


Post Reply