KAMPANIA "GEORGIAN CRISIS" by Krzychoo

Plany nadchodzących lotów - forum otwarte dla wszystkich
Post Reply
User avatar
Krzychoo
Posts: 884
Joined: 2018-06-21 16:29

Flights: 238 (554hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Pilot

SGPSz Pilot SGPSz

KAMPANIA "GEORGIAN CRISIS"

Kampania symulująca konflikt niesymetryczny obejmujący tereny dzisiejszej Gruzji oraz Rosji, przeznaczona gównie dla pilotów śmigłowców a także pilotów samolotów "mniej popularnych" np Mig 21, Viggen, Su 25T, A10C i inne.

Proszę o nie dodawanie postów - niebawem rys sytuacyjny oraz briefingi.....

User avatar
Krzychoo
Posts: 884
Joined: 2018-06-21 16:29

Flights: 238 (554hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Pilot

SGPSz Pilot SGPSz

Niestabilna sytuacja polityczno – militarna w górach Kaukazu doprowadziła region na skraj chaosu. Niestabilna sytuacja na Kaukazie doprowadziła do wybuchu powstania mieszkańców gór zimą 2001 roku, nazwanego przez ogólnoświatowe media "Rewoltą Górali". Buntownicy zapragnęli oderwania od Rosji oraz Gruzji by proklamować niepodległość. W regionie zapanował nieład. Sąsiad wystąpił przeciw sąsiadowi, dawni przyjaciele stali się dla siebie wrogami. Powstanie było równie brutalne co nagłe przez co w szybkim tempie urósł bilans zabitych i rannych. Powstanie objęło swoim zasięgiem zarówno Rosję jak i Gruzję. Rząd w Tibilisi nie był w stanie własnymi siłami powstrzymać rebelii zaś Rosjanie zdają się nie radzić z konfliktem choć są również zwolennicy teorii, że ów bunt jest Kremlowi na rękę.
ONZ postanowiła nie patrzeć na konflikt obojętnie i późną zimą 2001 r. zdecydowano o wysłaniu do Gruzji sił stabilizacyjnych mających za zadanie zaprowadzenie porządku w pogrążonym w ogniu regionie. Zadecydowano że udział w misji stabilizacyjnej wezmą: Stany Zjednoczone, Szwecja, Francja i Polska. Kraje te wyślą swoje siły by zażegnać konflikt i pomóc rządowi gruzińskiemu zaprowadzić porządek w regionie.

Image

W kampanii tej postaram (mam nadzieję że choć odrobinę mi się to uda:) odzwierciedlić specyfikę działań kontyngentu wojskowego. Co znaczy, że czasem na misjach może być nieco mniej akcji niż jesteśmy przyzwyczajeni. Jeżeli zatem jesteś fanem misji w stylu Call of Duty to możesz się czasem rozczarować. Mam nadzieję że że w to miejsce uczestnicy zwrócę większą uwagę na każdy aspekt lotu, a nie tylko likwidację przeciwników.

User avatar
Krzychoo
Posts: 884
Joined: 2018-06-21 16:29

Flights: 238 (554hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Pilot

SGPSz Pilot SGPSz

W dniu 1 marca 2001 roku na terytorium Gruzji przybyły oddelegowane przez ONZ oddziały pokojowe EUROFOR i Stanów Zjednoczonych. Zostały one rozlokowane w przydzielonych im przez gruzińskie władze bazach. Oczekują one pierwszych rozkazów mających na celu stabilizację regionu

Image

Image

Post Reply