[2021-02-20] Dorwać Szakala

Plany nadchodzących lotów - forum otwarte dla wszystkich
Post Reply
User avatar
Qba
Posts: 627
Joined: 2018-09-06 19:06

Flights: 247 (616hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

VFA-313 Commanding Officer

“Jest piękna, nieprawdaż? Jeszcze nigdy mnie nie zawiodła.”

Trzymający szmatkę w dłoni Vladymir Mordoshvili patrzył się z zachwytem na stojący w hangarze świeżo wypolerowany stary śmigłowiec.

“Mam nadzieję, że dotrwa do czasów, kiedy będzie mógł nią pośmigać mój młody.”

Podszedł do stolika z narzędziami i zaczął grzebać w jakichś nakrętkach.

“Chciałbym… żeby on mógł latać nią tak jak ja. Nie jak mój ojciec i dziadek…”

Głos Vladymira minimalnie zadrżał. Spojrzał na ścianę na tablicę korkową, na której przypięte były dwa pożółkłe zdjęcia radzieckich pilotów wojskowych - jedno z dopiskiem “Kandahar, 1980”

“Oni musieli walczyć… po to, żebym ja teraz nie musiał…"

"Tylko, że z tymi sku******ami od Skiji panoszącymi się po moim kraju nie wiem czy przyjdzie mi albo małemu jeszcze kiedykolwiek latać! Zobacz co się porobiło! Ludzie boją się wychodzić teraz z domów!”
- krzyknął z rozgoryczeniem po czym podniósł z podłogi jakiś ciężki przykryty płachtą metalowy przedmiot, przetachał go w pobliże śmigłowca i zaczepił z boku kadłuba.

“Zawsze brzydziłem się przemocą. Ale jeżeli te ch**e tak bardzo lubią wojnę…”

Zdjął z żelastwa płachtę odsłaniając błyszczące działko gatlinga - zakręcił je dłonią.

“...to bardzo proszę - będą mieli wojnę.”

User avatar
Qba
Posts: 627
Joined: 2018-09-06 19:06

Flights: 247 (616hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

VFA-313 Commanding Officer

Działający w ramach kontyngentu GFORu odział niejakiego majora Kellera wykonał podczas jednej z ostatnich misji zwiadowczych zdjęcia, na których wywiad rozpoznał samego Szkriję.
Przytulającego jedną z miejscowych kóz.

ImageImageImage

Dzięki tym zdjęciom będzie można go teraz skompromitować, sprowokować do opuszczenia górskiej kryjówki i pojmać. Żywego bądź martwego.

Game plan:

Faza 1
  • Przelatujemy nad obszarem zajętym przez Szkriję i zrzucamy ulotki z kompromitującymi zdjęciami.
  • Dodatkowo śmigłowce nadają przez megafony przygotowany przez PSYOPS specjalny komunikat dźwiękowy skierowany do mieszkańców okupowanych terenów. Megafony są marki Tonsil, model "F10 Menu" więc z ich obsługą nikt nie powinien mieć problemów.
  • Wszyscy muszą mieć schowane z widoku uzbrojenie i najlepiej jakieś czerwone krzyże nalepione na kadłubach, żeby nie wyszło na jaw, że to zasadzka.
  • Liczymy na to, że do Szkriji dotrze nasz przekaz. Podobno jest cholerykiem więc zakładamy, że będzie chciał się zemścić na nas od razu.


Faza 2

  • Po zrzucie ulotek i zabawie z megafonami oddalamy się w stronę wioski ze szpitalem polowym. Szkrija wie, że tam często bywamy z zaopatrzeniem i prawie na pewno będzie chciał nas szukać właśnie tam.
  • Mustangi wchodzą bezpiecznie wysoko i patrolują dolinę Inguri próbując wypatrzeć spowokowane oddziały Szkriji.
  • Mustangi robią za relay radiowy, bo w dolinie będą problemy z łącznością
  • Yaki i śmigłowce wysadzają w szpitalnej wiosce kilku z nas jako obserwatorów, którzy mają schować się w punktach obserwacyjnych po północnej stronie rzeki (Combined Arms*)
  • Yaki mogą być schowane w wiosce w jakiejś stodole albo dołączyć do Mustangów i robić jako rozpoznanie.
  • Śmigłowce lecą do kolejnej wioski na wschód. Tam lądują w pobliżu krów i ciężarówek Ruchu Oporu, odklejają czerwone krzyże i podwieszają karabiny i działka.
  • Wszyscy wyczekują zjawienia się ludzi Szkriji w szpitalnej wiosce.

Faza 3
  • Po pojawieniu się oddziałów Szkriji w szpitalnej wiosce obserwatorzy próbują go wypatrzeć (od 10 lat ubiera się tak samo: zielone spodnie, biała kurtka, pustynna kamizelka, brak brody).
  • Po pozytywnym zidentyfikowaniu Szkriji obserwatorzy dają sygnał śmigłowcom do ataku i na bieżąco meldują o pozycji celu.
  • Śmigłowce próbują zmasowanymi strzałami z broni maszynowej wezwać Szkriję do poddania się.
  • Mustangi i Yaki mogą próbowac ściągnąć na siebie ogień.
  • Po schwytaniu Szkriji żywego bądź martwego wracamy do naszej bazy w Kutaisi
W załączniku mapy oraz zdjęcie szpitalnej wioski z zaznaczonym pasem do lądowaniu dla Yaków. Jeżeli dla kogoś coś jest niezrozumiałe bądź nieczytelne to oznacza, że nie wypił wystarczająco dużo whiskey.

ImageImageImageImage

***

Ustawienia ADF na Yakach [kHz]:
1 Outer 489 AV Sukhumi
1 Inner 525 DA Gali
2 Outer 430 LU Batumi
2 Inner 477 TI Kutaisi
3 Outer 750 ACDC Kutaisi Home Base
3 Inner 923 B Tbilisi-Lochini
4 Outer 907 SR Sarmakovo (Rosja)
4 Inner 250 C Beslan (Rosja)

Ustawienia radia VHF w Mustangach [MHz]:
A 118.0
B 134.0 Kutaisi
C 132.0 Senaki
D 121.5 VHF Guard

Skiny:
Insurgent Pack https://www.digitalcombatsimulator.com/ ... s/3313068/ - zalecany dla wszystkich, obowiązkowy dla tych z Combined Arms. Bez niego nie uda się rozpoznać Szkriji.

Skórki styranego życiem Yaka:
https://www.digitalcombatsimulator.com/ ... s/3308846/
https://www.digitalcombatsimulator.com/ ... s/3303077/
https://www.digitalcombatsimulator.com/ ... s/3302936/

Post Reply