VBW-304 Trening Przebazowanie

Plany nadchodzących lotów - forum otwarte dla wszystkich
Post Reply
User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Image


Nahen



Podbijamy żeby zainteresowani zwrócili uwagę, że coś więcej jest dołożone :)

User avatar
Vega
Posts: 106
Joined: 2020-04-25 22:16
Contact:

Flights: 35 (122hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

Świetna historia :lol:

Keep the blue side up.
VEGA
User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 206 (465hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Mała uwaga do briefingu... 4 strony tekstu a tylko w JEDNYM miejscu, głęboko ukryte małym drukiem jest napisane DOKĄD lecimy. To jest przebazowanie, a nie super tajna misja odebrania super tajnego agenta. Powinno być to jasno napisane, we wstępie, w opisie zdań, w podsumowaniu, razem z informacjami o pasach, częstotliwościach i procedurach. Lotnisko docelowe jest NAJWEAŻNIEJSZYM elementem odprawy przy takiej misji, a nie jakiś wydumany dialog.

Nahen



Ależ się Waść czepiasz :P Ostatnie dwie strony to w zasadzie brief do misji "wycieczkowej". Masz podane skąd, przez co, dokąd plus info o tankerach, możliwości lądowania i coś co można określić jako ROE. Początek to wkrętka dla ludzi, którzy mają ochotę się wkręcić, dla tych których nudzą "suche" briefy albo wreszcie dla tych, którzy lubią mieć do czego się przypitolić ;)

Pozdrowienia od przypier.....niczacza ;)

User avatar
thaall
Posts: 9
Joined: 2020-03-08 15:14

Flights: 10 (32hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

E tam, napisane jest wyraźnie skąd dokad, jak ktoś przeczytał ze zrozumieniem to załapał. Szacun że komuś się chce dorzucić coś niestandardowego. Też się uśmiałem czytając to bo jakby z TSa wzięte :)

User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 206 (465hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Taaa... ostatnie dwie strony:

"przenosicie się na nowe lotnisko"
"większość jest już na nowym miejscu"
"długi lot do nowej bazy"
"WPT-4 – lotnisko docelowe"

Nie ma NAZWY lotniska! Pada jedynie raz w środku akapitu tego "dokumentu". Skoro misją jest ZMIANA BAZY, to baza docelowa jest NAJWAŻNIEJSZYM elementem, które powinno być wyróżnione i wyraźnie wskazane w rozkazie.

Nie czepiam się rysu "filmowego", dla nahena to nie pierwszyzna. Ale w odprawie zabrakło PODSTAWOWYCH informacji, więc żadne upiększenia i dodatki tego nie zastąpią.

Nahen



Foka, to jest najtajniejsza z tajnych baza, nikt nie wie o jej istnieniu, nawet nie wiemy czy na prawdę istnieje ;) Niech Ci będzie mogłem napisać że to Vaziani, ale mam we łbie problem który próbuję jakoś "rozwiązać" mam kilka misji startujących kampanię, ale za Chiny nie jestem w stanie przełknąć faktu, że próbuję zrobić coś w realiach konfliktu konwencjonalnego w Europie wczesnych lat 80-tych a kurde do dyspozycji mam tylko ruskie i gruzińskie lotniska... Jak ość w gardle mnie to stoi... najchętniej nadałbym im zamiast nazw numery i ich się trzymał... Ale kurde jedno spojrzenie na F-10 i w oczy wali Senaki, Vaziani, Maykop czy inny Nalchik...

Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka... sp.....adaj ;)

Post Reply