Nagrywanie ujęć do defilady powietrznej

Plany nadchodzących lotów - forum otwarte dla wszystkich
Post Reply
User avatar
Orzel
Posts: 366
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:

Flights: 264 (635hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

W związku z tym ,że 11.11.2022r. przypada w piątek i będzie "długi weekend" przez co wielu pilotów ma "wolne" tegoroczna Wirtualna Defilada Powietrzna będzie zorganizowana w trochę innej formie. W trakcie treningów będą nagrywane ujęcia z których to Mentos zmontuje kilkunastominutowy film, który właśnie 11.11.2022r. będzie miał swoją premierę na kanale YT gildii.
W trakcie nagrywania ujęć do defilady piloci mogą lecieć na kilku typach statków powietrznych, tzn. że np. jeden pilot może lecieć raz w formacji w MiG-15, potem w MiG-29 a potem w F-18. Oczywiście za każdym razem przelot ma być w formacji. W związku z tym nie ma slotów na konkretny statek powietrzny, są tylko sloty jako "UCZESTNIK".
Wzorem lat poprzednich malowania jakie obowiązują w czasie przelotów to:
- statki powietrzne które były lub są obecnie eksploatowane w polskim lotnictwie mają polskie malowania
- statki powietrzne które nie były lub nie są na wyposażeniu polskiego lotnictwa są w podstawowym malowaniu z DCS-a
Link do malowań: https://drive.google.com/file/d/1jMfAF5 ... bpjr6/view
Minimalna ilość statków powietrznych w formacji to 3. Możliwy też jest przelot czterech statków powietrznych dwóch różnych typów w jednym ugrupowaniu np. 2xViggen + 2xMirage.
Formacje jakie obowiązują w czasie przelotu to:
- trójka (3)
- romb (4)
- klin (5)
- delta (6)
Image

Miejsce defilady - Krasnodar
Kurs przelotu - 257⁰
Wysokość przelotu (wszystkie statki powietrzne) - 150 m/500 ft
Prędkość przelotu:
-śmigłowce - 150 km/h/81 kt
-samoloty - 500 km/h/ 270 kt

Dostępne statki powietrzne:
Krasnodar Center:
F-18, F-14, F-16, MiG-29, MiG-21, MiG-19, MiG-15

Krasnodar Pashkovsky
MiG-29 + Spitfire, C-130, TS-11, Mi-24, Mi-17

Piloci chcący potrenować przed oficjalnymi treningami mogą sobie pobrać misję z tego linka: https://drive.google.com/file/d/1JVMwUD ... sp=sharing

UWAGA: Aby wejść do misji nie są wymagane żadne mody

Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
Post Reply