Gildia.org jest otwartą platformą do wspólnych rozgrywek polskiej sceny DCS - zapraszamy wszystkich pilotów (niezależnie od poziomu doświadczenia), a także wszystkie zorganizowane grupy oraz eskadry.

Zarejestruj się i dołącz do naszej społeczności, latamy na DCS World 2.5 Open Beta oraz nie stawiamy kryteriów rekrutacyjnych (REKRUTACJA), wszyscy chętni do wspólnego latania online znajdą u nas swoje miejsca na naszym fragmencie wirtualnego nieba.

Jeśli jeszcze jesteś niezdecydowany zapraszamy na nasz serwer TeamSpeak (konfiguracja viewtopic.php?f=11&t=4 ) lub nasz kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCLTBtk ... 0tyQ7lnWpg.

War on Terror -Eskalacja

Plany nadchodzących lotów - forum otwarte dla wszystkich
Awatar użytkownika
Krzychoo
Rejestracja: 2018-06-21 16:29

Gildia Pilot

2018-10-28 07:27

WAR ON TERROR - ESKALACJA

Po raz kolejny popełniliśmy błąd nie doceniając przeciwnika. Sandalarze w turbanach uzbrojeni w prymitywny sprzęt, finansowani i zaopatrywani przez źródła niewiadomego pochodzenia rozprzestrzeniają się po Kaukazie niczym nowotwór z niewiarygodną prędkością i rozmachem. Mimo, iż nasze lotnictwo dziesiątkuje ich obracając w pył kolejne bastiony powstańców Emiratu Kaukazu na miejscu jednego zabitego wyrastają dwaj kolejni.

Koalicja państw zachodu walcząc z powstańcami boryka się z wieloma problemami, z których największym jest notoryczny brak zaopatrzenia. Jest to wina słabej logistyki oraz cięcia budżetowe przez członków koalicji, ze Stanami Zjednoczonymi na czele. Jedyne czego nie brakuje naszym żołnierzom to dziwek, gruzińskiego wina i paliwa. Wszelka zaawansowana amunicja jest towarem deficytowym więc zmuszeni jesteśmy używać prostą i tańszą broń.

Obrazek

17.10.2011r., godz. 08:31

WARUNKI ATMOSFERYCZNE:
-zachmurzenie umiarkowane, podstawa chmur 4300 m, temp: +06 st. C, wiatr GND 2 m/s 70 st, 2000 m 4 m/s 342 st, 8000 m 5 m/s 270 st

Z RACJI WARUNKÓW POGODOWYCH START WSZYSTKICH LOTÓW Z PASA 26

START:Kutaisi 134.000 Mhz, TCN: 44X (KTS), ADF 477.00 kHz, RWY 08---------26 (aktywny pas 26)
ZAPAS: Kobuleti 133.000 Mhz, TCN 67X (KBL) ADF 870.00 kHz, RWY 07--------25

MISJA:

MiG 21 (PONTIAC 1)

Polscy piloci działąjąc w ramach misji Caucassian Air Policing (CAP) na czas trwania misji będą patrolować gruzińską przestrzeń powietrzną. Patrol będzie prowadzony przez cały czas trwania działań pomiędzy punktami 3 i 5 (Sector 3/I). Z racji specyfiki działania zaleca się ekonomiczne działanie nastawione na długotrwałość lotu. Do naszych obowiązków będzie przechwytywanie wszelkich intruzów w przestrzeni powietrznej, bowiem Rosja, oficjalnie pozostając neutralna w konflikcie, regularnie prowadzi loty i szpieguje działania wojsk sprzymierzonych na terenie Gruzji. Nie życzymy sobie ich obecności w powierzonej nam przestrzeni

Każdy obcy samolot w naszym zasięgu ma zostać przechwycony. Przechwycenie będzie polegać na zbliżeniu się do ewentualnej maszyny, zamanifestowaniu swojej obecności oraz chwilowe "odprowadzenie" wrogiego samolotu tak by rosyjskie dowództwo wiedziało, że czuwamy i nie pozwolimy na takie eskapady.

WAŻNE: ZABRANIA SIĘ OTWIERANIA OGNIA !!!!. Nie chcemy wywoływać wojny z Federacją Rosyjską. Pod żadnym pretekstem nie można atakować celi.Mamy jedynie lecieć przez krótki czas tak żeby wiedzieli, że najlepszym pomysłem będzie powrót do matuszki Rasiiji.

Ka – 50 (SPRINGFIELD 1)/Mi – 8 (SPRINGFIELD 2):

Waszym zadaniem będzie zniszczenie sił nieprzyjaciela na terenie zespołu budynków zaadoptowanego przez powstańców islamskich na więzienie, w którym przetrzymują pojmanych gruzińskich więźniów (WPT 6). SPRINGFIELD 1 I 2 działając wspólnie i w porozumieniu udadzą się do miejscowości Ambrolauri, gdzie zlikwidują oddziały przeciwnika oraz uwolnią zakładników i przetransportują ich spowrotem na lotnisko w Kutaisi. Kamovy będą przez całą drogę osłaniać Mi - 8, a także z racji nowocześniejszego sprzętu nawigacyjnego prowadzić przez całą drogę do celu. Dowódca Ka – 50 ponosi odpowiedzialność za bezpieczny lot Mi 8 oraz odebranie zakładników. Zarówno Mi 8 jak i Kamovy polecą do celu w formacji jako jedna grupa dbając o to by nie lecieć zbyt wysoko gdyż pobliskie góry i wzgórza aż roją się od islamskiej partyzantki. Gdy już obsada więzienia zostanie zlikwidowana jeńcy z pewnością opuszczą więzienie.

ZAGROŻENIE: zgodnie ze zdjęciami z dronów oraz raportów oddziałów rozpoznania największym zagrożeniem są ZSU 23 w liczbie 1 lub 2 sztuk. Podstawowymi pojazdami są BTR i podobne. Należy się spodziewać sporej ilości piechoty i obstawy więzienia. Raporty donoszą, o braku rakietowych systemów przeciwlotniczych IR

Obrazek


A – 10C (HAWG 1)

Uderzycie na zorganizowany oddział zmechanizowany partyzantów Emiratu Kaukaskiego stacjonujący pomiędzy miejscowościami Tskrysh i Tsagera (WPT 3). Nie okażecie im litości posyłając ich spowrotem do Allaha. Priorytetem jest zadanie im możliwie jak największych obrażeń. Ni dodać nic ując, sami wiecie jak ich potraktować...
Raporty wywiadu donoszą, że cel nie powinien stanowić dla was większego zagrożenia. Podstawę obrony przeciwlotniczej stanowią ZSU – 23 w ilości znikomej. Podstawa wyposażenia nieprzyjaciela to stare T – 55 oraz pojazdy BMP – 1 i BTR 80. Przy zachowaniu podstawowych środków ostrożności powinniście ich zetrzeć z powierzchni ziemi bez strat własnych.

Obrazek

UH – 1H (ENFIELD 1)
Zlikwidujecie obsadę posterunku zajętego przez islamskich fundamentałów na moście w miejscowości Pahulani. Po starcie z lotniska polecicie z kursem 317 st. Po 36,2 nm traficie na cel.
Obsadę posterunku stanowi głównie piechota, wsparta skromną liczbą pojazdów opancerzonych. Nie powinni oni stanowić dla was większego zagrożenia przy zachowaniu zwyczajowych środków ostrożności oraz zdrowego rozsądku. Wykonanie zadania zostanie ptwierdzone komunikatem z dowództwa. Po wykonaniu powrócicie na lotnisko w Kutaisi.

Obrazek


AWACS: E – 2D (Overlord) 124.000 MHZ
TANKER: Brak

=============================
RADIO:
AWACS/WSPÓLNE: 124.000 MHZ
TANKER: brak
PONTIAC 1: kanał 00 (124.000 MHZ)
SPRINGFIELD 1 i 2: 127.000 MHZ
ENFIELD 1: 122.000 MHZ
HAWG 1: 125.000 MHZ

Do startu pozostajemy na częstotliwościach lotnisk i na tych częstotliwościach porozumiewamy się "na ziemii"
=============================

Awatar użytkownika
YogiPL
Rejestracja: 2018-06-04 08:22

Gildia Pilot

2018-11-06 08:29

Będę bliżej 21:00

ODPOWIEDZ