Brefingi dla śmigłowców

Forum tylko do odczytu, archiwum postów, obecnie przeniesione na Discord.
Locked
User avatar
Orzel
Posts: 366
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:

Flights: 264 (635hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

Chciałbym poruszyć temat w jaki sposób czasami robiony jest brefing dla śmigłowców przez MM. Zdaję sobie sprawę, że MM tworząc misję głownie skupiają się na samolotach a zadania dla śmigieł czasem dodawane są "przy okazji". Nie przeszkadza mi to i cieszę się w ogóle, że możemy sobie też polatać, niemniej opis zadania a przede wszystkim sposób w jaki przedstawiana jest trasa lotu pozostawia sporo do życzenia (według mnie). O ile jeszcze jeżeli w opisie zadania jest, że np. podbieramy piechotę i potem desantujemy ją, jest to do przyjęcia bo szczegóły mogą być podane na brefingu przed misją, to przedstawienie trasy lotu za pomocą CF jest porażką.
Latanie śmigłowcami na misjach gildyjnych charakteryzuje się tym, że są to często loty nisko nad ziemią, gdzie nawigację prowadzi się wzrokowo. Trasa lotu przedstawiona na mapie w CF oprócz kursu i odległości pomiędzy poszczególnymi punktami nic nie daje, no może tylko ogólny widok trasy. O ile jeszcze w Mi-17 mamy dostępny GPS NS 430 to jeszcze można dać sobie radę, to jeśli MM w ustawieniach misji zrobi że jest on niedostępny, prowadzenie nawigacji na postawie mapy i trasy z CF jest prawie niemożliwe. Proponuję sobie polecieć jakimś efem, wyłączyć wszystkie pomoce nawigacyjne, zostawić sobie tylko układ kursowy i spróbować nawigować na podstawie mapy i trasy z CF, a potem zaatakować cel na ziemi nie mając żadnych współrzędnych, gdzie położenie celu macie określić tylko i wyłącznie na podstawie CF. Gwarantuję Wam, że większość zgubi się po pierwszym punkcie zwrotnym trasy, o znalezieniu celu już nie wspomnę.
Nie proszę o jakieś super dokładne opisywanie trasy, czy screenów z każdego kilometra trasy. Proszę tylko o przedstawienie trasy jednym lub kilkoma screenami trasy z edytora misji w takiej skali, aby można było zobaczy jakieś charakterystyczne punkty dzięki którym będzie można prowadzić nawigację wzrokową. Bardzo to ułatwi lot, nawet wtedy kiedy dostępny będzie NS 430 .
Drugą rzeczą o jaką chciałbym prosić MM, to jest sposób określania miejsca lądowania/desantowania. Wiem, że nie zawsze jest potrzebne precyzyjne określenie miejsca lądowania, Np. jeśli śmigłowce mają wysadzić desant w rejonie jakiegoś lotniska to tylko wystarczy podać jego nazwę. Inaczej sprawa wygląda jeśli trzeba wylądować w konkretnym miejscu. Podanie samych współrzędnych nie zawsze jest wystarczające. Bardzo pomocną rzeczą byłby jakiś mniej lub bardziej dokładny screen miejsca lądowania. Nie musi to być screen z samej gry, wystarczy przybliżyć mapę i zaznaczyć kółkiem lub strzałką konkretne miejsce lądowania, szczególnie jeśli ma to być lądowanie w jakiejś miejscowości. Wiem, że czasem są takie misje gdzie śmigłowce np. poszukują jakiegoś rozbitka lub trzeba podebrać jakiś żołnierzy gdzie nie można precyzyjnie określić miejsca lądowania. W takich przypadkach zrozumiałym jest, że podaje się tylko przybliżony rejon lądowania.
To tyle na razie ode mnie. Mam nadzieję, że moje sugestie/prośby zostaną uwzględnione przez MM w tworzonych w przyszłości misjach.

Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
User avatar
Mentos
Posts: 53
Joined: 2020-01-04 16:15

Flights: 90 (284hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Pilot SGPSz


Locked