Głupi pomysł...

Forum tylko do odczytu, archiwum postów, obecnie przeniesione na Discord.
Locked
Nahen



Panowie czy próbowaliście zrobić coś w rodzaju "miksu" DCSa z Armą? ;)

Tak sobie pomyślałem śledząc przez czas który tu jestem "działania" w kwestii gry w Armę i oczywiście przede wszystkim misje DCSowe...

A gdyby tak, np na jednej z misji DCSowej został zestrzelony jeden, dwóch pilotów - w myśl zasad HRP te osoby już nie wracają do gry. Ale jeżeli zostali zestrzeleni i się katapultowali - można by np na drugi dzień odpalić misję "ratunkową" w Armie ;)

Wpasować ją fabularnie w tło misji DCSowej zadbać o mapę z podobnej "strefy klimatycznej". Piloci mogli by sobie wirtualnie poćwiczyć elementy SERE lubiący "strzelać" w Armie mogliby robić za jednostkę ratunkową (spec,PJ, itp) pilotów śmigłowców pewnie by się kilku znalazło, do tego kilku pilotów albo A-10 albo myśliwców - w zależności od fabuły/tła/scenariusza. Chętni mogliby koordynować akcję przez radio.

Taki głupi pomysł. ;)

Takich możliwości mi brakuje w DCSie właśnie...

User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

No jak coś to żaden pomysł, my to do dawna praktykujemy. Czyli wrzucamy do scenariusza właśnie zestrzelonych pilotów i oczywiście grupy Rescue. Jest to realizowane jak się tworzy kampanie albo chociaż misję kontującą wcześniej rozegraną.

Nahen



Ale, że w DCSie? Czy w Armie? Bo jakoś marnie to widzę w DCSie zrobione ;)

User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (192hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Rentier

Mam pomysł i plan na mini kampanię Arma + DCS , niestety brakuje czasu na realizację wielu, wielu, planów. Czarnorus mogłaby skutecznie Kaukaz udawać.

Kontakt z administracją (Marshallers) via contactadmin.
Dodawanie odznaczeń do profilu viewtopic.php?p=2106#p2106 .
User avatar
Ronan
Posts: 377
Joined: 2018-08-12 22:10

Flights: 159 (443hs)
Specialized in: Mirage M-2000C



Gildia Rentier

To sprzedaj temaj Vladziu. Ja zrobie na tej bazie misje w DCS a tiger np w armie :)

Nahen



W zasadzie kwestię "misji SAR" podpiętej fabularnie pod te z DCSa można by zrobić na zasadzie szablonu modyfikowanego tylko odpowiednio do potrzeb. Jednostka ratunkowa, śmigłowce, samoloty wsparcia w zasadzie zawsze mogły by być te same. Zrobić "szablon" na Czarnorusi, jakiejś z map "pustynnych" i tylko podmieniać przeciwników i zmieniać położenie obiektów na mapie. I praktycznie po każdej misji DCSowej można by taki SAR odpalać na drugi dzień/tego samego dnia w zależności od ilości chętnych na takie działania. Nie musiał by to być jakiś missionmakerski majstersztyk.

A rodzaj połączonej kampanii to niezły pomysł ale dość ambitny ;) I na pewno czasochłonny pod kątem przygotowania

User avatar
Merlin
Posts: 25
Joined: 2020-01-26 10:30

Flights: 9 (32hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Wczoraj jak testowaliśmy misje treningową na serwerze w Armie, właśnie o takim role play'u wspominałem :)
Czarnoruś w miarę bo się nadawała do udawania Kaukazu a Stratis/Altis do zatoki perskiej.

User avatar
Glow
Posts: 135
Joined: 2019-08-29 23:09




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

A jak coś spadnie nad sojuszniczym terenem, (nawet wrogie maszyny) na pola?
Należy odpracować, pomagając lokalnym farmerom. Dbajmy o relacje z lokalną ludnością cywilną, inaczej będą skargi na hałas i podnoszenie dozwolonych, minimalnych pułapów przy lotniskach. Rola-play :D

Nahen



No to dochodzi Farming Simulator 2019 ;)

Locked