Archiwum rozegranych misji - czy jest?

Forum tylko do odczytu, archiwum postów, obecnie przeniesione na Discord.
Locked
meewee
Posts: 11
Joined: 2020-05-02 19:49

Flights: 39 (87hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Cześć,

sprawdzałem na forum, ale nie znalazłem tematu "Archiwum misji".

Czy jest coś takiego?

Pytam, ponieważ przy okazji jednej z ostatnich misji (Op. Pure Evil v1, Syria), jako odpowiednik CF podczas odprawy (Syrii jeszcze nie było w CF), został użyty plik misji.
Misja bardzo ciekawa, z ciekawymi warunkami do lądowania na lotniskowcu. Nie wdając się w szczegóły, chciałem popracować nad lądowaniem w takich warunkach.
Mając plik misji, mogłem ją uruchomić u siebie i działać w temacie.

Pomyślałem, że może w ogóle dobrze byłoby mieć coś takiego, jak "Archiwum misji" do takich celów dla nowych pilotów, jak i może też dla MM do uczenia się na zrealizowanych przykładach.

Jeżeli coś takiego jest, to jaki jest adres? Jeżeli nie, to przypuszczam, że może były jakieś przesłanki za tym, żeby czegoś takiego nie robić.

Ale w mojej sytuacji, plik rozegranej misji bardzo się przydał.

Pozdrawiam,
meewee

User avatar
Viper
Posts: 491
Joined: 2018-10-18 00:46

Flights: 472 (1241hs)
Specialized in: UH-1H Pilot



Gildia Pilot

1st AC Executive Officer

VF-31 Executive Officer

492nd vFS Pilot

tu masz ustawienia pogody z tej misji
Image

User avatar
Igorczyk
Posts: 42
Joined: 2019-08-06 00:05
Contact:

Flights: 25 (66hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

VMFA-117 Marine Aviator

Podejrzewam że mógłby ktoś się kłócić o prawa autorskie, jakby na wiki było takie archiwum to warto byłoby mieć też opcję wyrażenia niezgody na publikację misji przez autora. A sam pomysł popieram, gdyby istniał taki hosting i misje mogłyby być na przykład oceniane w jakiś sposób, można byłoby znaleźć parę misji "przykładowych" dla początkujących MM.

meewee
Posts: 11
Joined: 2020-05-02 19:49

Flights: 39 (87hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

@Viper:

dzięki za info.

@Igorczyk:

oczywiście, potrzebne byłoby ustalenie jakichś zasad.
Być może wyrażenie zgody na umieszczenie w archiwum przez autora byłoby podstawą.
Pewnie, ktoś kompetentny w tematach MM, jak i samej Gildii, musiałby spojrzeć na taki pomysł.

User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Nie wiem czy jest sens takiego rozwiązania, ponieważ jak ktoś brał udział w misjach możne zawsze poprosić MM o podesłanie jej w celach treningowych.
A misje gdzieś przechowywanie bez opisu nie mają sensu, kto się połapie co w nich jest. Piszemy posty na temat tworzenia misi a i można uzyskać pomoc u samych MM, ja chętnie doradzam w miarę możliwości.

meewee
Posts: 11
Joined: 2020-05-02 19:49

Flights: 39 (87hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Z jednej strony racja.
Dla mnie nie byłoby problemu, po misji, nie znając nawet MM, napisać z prośbą o misję do obejrzenia zastosowanych rozwiązań, czy przećwiczenia interesujących elementów.

Z drugiej.
Początkującemu pilotowi, czy MM, który nie brał jeszcze udziału w HRP, łatwiej byłoby ściągnąć misję z archiwum i popatrzeć z bliska, jak to wygląda. Ewentualnie, grupa początkujących mogłaby uruchomić u jednego z graczy taką misję i samemu próbować ją rozegrać.

Ale, jak wspomniałem, większe doświadczenie i orientacja w funkcjonowaniu Gildii, może lepiej ocenić sensowność takiego pomysłu.

User avatar
Wodzu
Posts: 1204
Joined: 2018-05-10 14:38

Flights: 73 (198hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Rentier

Wszystko co było rozgrywane na serwerach gildii jest do użytku gildiowiczow włącznie z misjami. Problemem są aktualizacje dcsa i stare misje mogą nie działać. To jedyny problem. Archiwum misji można zrobić na dysku Google, to nie problem.

Be quiet! 700W
Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)
Intel Core i5-6600K, 3.5GHz
HyperX Fury, DDR4, 32Gb
Asus Z170 PRO GAMING
MSI RTX 2070S
Joy VPC Base/TM Grip / TM Throttle
Saitek Rudder Pedals
4x Monitor AOC I2490PXQU/BT
User avatar
Bartek16194
Moderator
Posts: 770
Joined: 2018-10-23 19:09

Flights: 348 (931hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VFA-203 Commanding Officer

VF-31 Naval Flight Officer

492nd vFS Pilot

Mamy na serwerze chyba wszystkie rozegrane do tej pory misje ale wątpię czy udostępnienie ich cokolwiek da bo inżynieria wsteczna to coś co zajmuje dużo czasu zwłaszcza komuś kto nigdy nie miał do czynienia z edytorem dłużej niż kilka godzin a samemu i tak misji zrobionej dla kilkudziesięciu osób nie rozegrasz bo nikt nie robi tych misji tak że jak wstawisz AI to wszystko zadziała jak z graczami.

Wirtualne Biało-Czerwone Iskry - #3 Prawy skrzydłowy (TS-11) - 2021+

Steam
YT
meewee
Posts: 11
Joined: 2020-05-02 19:49

Flights: 39 (87hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Argumenty techniczne są bezdyskusyjne, a i kwestia wprowadzenia w misję przez MM jest kluczowa.

Może więc, ze względów technicznych, ograniczyć ilość dostępnych misji do kilku wstecz. Może na przestrzeni miesiąca. Wtedy aktualizacje DCS'a nie zablokowałyby możliwości uruchomienia lub obejrzenia misji.

Samo rozegranie misji przez jednego gracza jest niemożliwe, ale misje podzielone są na FL. Daje to w ograniczonym zakresie, możliwość próby wykonania jednego z elementów misji lub przyjrzenia się jakie stawia wymagania.
Może też kilku początkujących mogłoby uruchomić i spróbować misję we własnym zakresie.

Oczywiście, nie dyskutuję z autorytetami, ale możliwość łatwego sięgnięcia po misję HRP, popatrzenia na nią z bliska, może też z TacView, czy to z punktu widzenia początkującego pilota czy może nawet bardziej MM, mogłaby być pomocna.

User avatar
Glow
Posts: 135
Joined: 2019-08-29 23:09




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Chyba wystarczy zapisać track z misji i zmienić jego rozszerzenie na .miz, otworzyć w edytorze i masz wszystko na talerzu. Track zapisuje całą misję. Tylko czy dobrze jest tak podglądać sztuczki MM? Ja osobiście wolę być zaskakiwany w misjach, a takie reverse-engineering to trochę jak cheat-owanie.

Locked