X56 throttle detent

Post Reply
User avatar
Zortex
Posts: 114
Joined: 2018-07-25 07:08

Flights: 66 (181hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

VFA-203 Pilot

Ktos moze uzywa tego - https://www.thingiverse.com/thing:2370066 ? Jak to sie sprawdza ? Z jakiego materialu to najlepiej wydrukowac i ktore elementy ?

User avatar
Wroblowaty
Posts: 181
Joined: 2019-09-05 17:34

Flights: 174 (432hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

VFA-313 Naval Aviator

Cześć

Ja używam i jestem bardzo zadowolony, od kiedy założyłem ani razu nie zdarzyło mi się "przez przypadek" włączyć grzałki, detent (ten 75%) idealnie wpasował mi się w miejsce, gdzie następuje uruchomienie dopalacza, tak więc nawet nie musiałem się bawić w zmiany ustawień osi przepustnicy. Jedyne do czego trzeba się przyzwyczaić, to troszkę cięższy ruch przepustnicy, ze względu na tarcie tych elementów o siebie, ale ja się szybko dostosowałem.

Elementy do druku:
- Afterburber detent (ja mam z PLA)
- Pin (ja mam z PLA)
- Spring (ja mam dwa jedno z PETG - odrobinę bardziej elastyczne i tego używam oraz zapasowe z PLA)

I to Ci wystarczy. Ewentualnie jeśli chcesz pomajsterkować, żeby Ci się pin nie wycierał, to możesz wydrukować jeszcze te elementy:

Spring metal v2 i Spring metal hook v2. Tylko do nich musisz samemu domontować sprężynę i metalowy trzpień, który będzie wskakiwał w rowek na elemencie Detent.

Pozdrawiam

"Lotnik, skrzydlaty władca świata bez granic, ze śmierci drwi, życiu w twarz się prosto śmieje..."
User avatar
Zortex
Posts: 114
Joined: 2018-07-25 07:08

Flights: 66 (181hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

VFA-203 Pilot

Dzieki, bede probowal.

User avatar
Mal
Posts: 202
Joined: 2018-10-01 15:36

Flights: 159 (415hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

1st AC Rezerwa

VFA-203 Pilot

VF-31 Naval Aviator

ja to sobie druknolem ale jak zalozylem tak zdiolem jak dla mnie za ciezko przepa pracuje na tym ale co kto lubi teraz i tak nie daloby sie u mnie zalozyc bo mam odcieta podstawe przepustnicy :D

User avatar
Wabina
Posts: 7
Joined: 2019-02-11 07:47

Flights: 39 (108hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Dopiero teraz zauważyłem ten temat. Też to sobie wydrukowałam i bardzo polecam. Zagłębiania w które wchodzi - w moim przypadku metalowy walec - warto przesmarować jakimś tawotem, zdecydowanie płynniej pracuję. Generalnie ten druk pasuję do, bez grzebania w ustawieniach, wszystkich eFów, Viggena i Miraża. Gorzej do ruskich. Do MiGa-29, który ma bardzo krótki MIL, w ogóle nie pasują, do Su trochę lepiej.

Post Reply