VR | Wirtualna Rzeczywistość w symulatorach lotnicznych

User avatar
Lisek
Posts: 12
Joined: 2019-01-26 21:36

Flights: 10 (20hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Po dłuższych testach stwierdzam że naprawde poprawia wydajnośc shaders pack od Keygetsa
https://forums.eagle.ru/showthread.php?t=215373

Skok wydajności w moich O+ jest średnio przy Hornecie o 20 FPS do przodu , tyczy się to także Gildianskiego serwera.

Pamietajcie dla tych którzy nie używaja , żeby zrobić Backup folderu Bazar/Shaders ponieważ ewentualna gra w 2D i zmiana Shadow na inne niż OFF nie uruchomi nam DCS.

Fakt tracimy graficznie odbicia na mapie , ale myśle że dla wielu FPS są sprawą bardziej ważną , tym bardziej że możemy wtedy podkręcić PD w setupie DCS-a.

Dodatkowo dla używających FA Horneta

Także może pomóc edycja pliku
C:\Program Files\Eagle Dynamics\DCS World OpenBeta\Mods\aircraft\FA-18C\Cockpit\Scripts\Multipurpose_Display_Group\Common\indicator

Plik - MDG_strokesDefs

Edycja notatnikiem . i zmiana parametru stroke_thickness na 0.6 oraz stroke_fuzziness na 0.2

( Parametr ten zmienia grubośc/odstęp czcionki na wyświetlaczach , co przy VR akurat moim przypadku pomogło , bo bardzo mi się zlewały wszystkie napisy , głownie na prawym DDI napis ERASE był strasznie zlany w VR )

Oczywiscie ten parametr możecie pod siebie przeedytować i jescze zmniejszyć te parametry, aby zobaczyć czy Wam pomaga , czy też nie .

User avatar
Zortex
Posts: 114
Joined: 2018-07-25 07:08

Flights: 66 (181hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

VFA-203 Pilot

A ja po prostu uzywam Debug tool, w ktorym ustawiam PD na 1.800. W DCS mam 1.0 i MSAA wylaczone. Dziala pieknie i wszystko jest czytelne.

User avatar
PanDziad
Posts: 16
Joined: 2019-02-05 11:42

Flights: 4 (10hs)
Specialized in: UH-1H Pilot



Gildia Rentier

Osobiscie nie widze roznicy gdy zmieniam rozdzielczość kokpitu w opcjach. Przycinki o ktorych mowisz czasami sie pojawiaja ale to jest losowe i po restrarcie misji zresetowaniu gry w tym samym miejscu juz tych przycinek nie ma. Nie mam pojecia o co chodzi. Na szczescie pojawiaja sie rzadko. Kiedys to byla norma przed wersja 2.5 . Mam 1080. Zoom w vr to podstawa. Jak tylko ogarniesz haftowanie bedzie git :)

User avatar
YogiPL
Posts: 79
Joined: 2018-06-04 08:22

Flights: 56 (134hs)
Specialized in: AV-8B



Gildia Rentier

Lisek71 wrote: 2019-02-27 11:59 Także może pomóc edycja pliku
C:\Program Files\Eagle Dynamics\DCS World OpenBeta\Mods\aircraft\FA-18C\Cockpit\Scripts\Multipurpose_Display_Group\Common\indicator

Plik - MDG_strokesDefs

Dobre,

Da radę to samo zrobić z ekranem na dole (AMPCD)?

User avatar
Lisek
Posts: 12
Joined: 2019-01-26 21:36

Flights: 10 (20hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Mysle ze by dalo rade , tylko by trzeba bylo poszukac w plikach odpowiadajacych za dolny ekran , w sobote bede w domu to cos popatrze

User avatar
ca5tor
Posts: 11
Joined: 2018-06-26 20:35

Flights: 21 (61hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Rentier

Dobre wieści od samego Wagsa ;-) Jest szansa na poprawę wydajności w VR.
"
Hey everyone,

Earlier we mentioned that we have been working on DCS VR optimization. I have good news today! After much investigation and work, we traced the issue back to the terrain engine. We have since adjusted the terrain engine, and this has resulted in a 50% increase in VR performance! We will continue to test and optimize this further, but we hope to have this great improvement to you soon.

Thanks"

https://forums.eagle.ru/showpost.php?p= ... count=2333

i7 9700K OC 5.0 GHz RTX 3090 - VR Reverb G1- Asus TUF Z390 - 32 GB DDR 4 - TH Warthog - CH Pro Pedals
User avatar
Borsuk
Posts: 441
Joined: 2018-03-16 20:37

Flights: 140 (379hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

Odgrzewam kotleta.

Jak obecnie ma się temat VR w DCSie? Czy wydajność zmieniła się na plus w ostatnim czasie? Może ktoś jeszcze chciałby opisać swoje doświadczenia z VRem (na jakim sprzęcie lata, co poleca, na co zwrócić uwagę itp.)?

User avatar
Lukasz
Moderator
Posts: 196
Joined: 2019-02-12 01:52

Flights: 158 (498hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VFA-203 Pilot

VF-31 Naval Aviator

492nd vFS Pilot

Co do tego jaki VR to podobno HP Reverb jest bardzo ciekawą opcją. Co prawda FOV 114 nie powala, ale jakość obrazu jest świetna i wszystko jest czytelne bez dodatkowego przybliżania. Aktualnie jeszcze nie jest u nas dostępny, ale w x-kom można już składać zamówienia.

https://www.x-kom.pl/p/508664-gogle-vr- ... rb-vr.html

Tutaj jeszcze temat na ilkowym forum. Trochę więcej można poczytać:
http://il2forum.pl/index.php/topic,19331.0.html

User avatar
Borsuk
Posts: 441
Joined: 2018-03-16 20:37

Flights: 140 (379hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

Mogę się mylić, ale czy 114 stopni to nie jest trochę mało jak na VR?

User avatar
Lukasz
Moderator
Posts: 196
Joined: 2019-02-12 01:52

Flights: 158 (498hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VFA-203 Pilot

VF-31 Naval Aviator

492nd vFS Pilot

Kwestia jest taka, że ktoś lubi duży FOV, ale wtedy czytelność jest słabsza, a dla innych bardziej liczy się właśnie ta czytelność. Także to już zależy od własnych preferencji. Ja i tak w temacie VRów jestem zielony, także wrzuciłem tylko ten model którym sam się zainteresowałem bo wydaje mi się, że raczej stawiałbym na lepszą czytelność kosztem mniejszego kąta widzenia.

elekrytyk
Posts: 2
Joined: 2019-09-14 19:51




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

To ja 3 grosze dodam ... Dziś odesłałem HP Reverb.
Kiepskie ekrany, przedpotopowa konstrukcja pasków.
Kabel waży 5kg i pojęcia nie mam kto wpadł na pomysł takiego cuda ... można na tym holować autobus ...
Same gogle obklejone materiałem i to jest spoko, bo w porównaniu do Samsunga wygląda zawsze na czyste ;)
Najważniejsze to że rozdziałka wymiana ... wszystkie wady można zapomnieć bo jakość kokpitu zabija konkurencje.

Dlaczego oddałem ... bo mam za duży łeb :P
Tak jak nowy Oculus IPD regulowane programowo i w dodatku ograniczone do chyba 67mm.
Niczym obejść się nie dało i przy moich 72mm nie ma szans na granie.

Mam też Rifta, Oddysey +, HDK2 i gram na Rifcie bo po ciemku jedyny sobie radzi ze śledzeniem ;)
Pozdrawiam ;)

User avatar
Springman
Posts: 93
Joined: 2018-07-16 23:53

Flights: 143 (400hs)
Specialized in: UH-1H Pilot



Gildia Rentier

1st AC Dowódca

A ja mam Odyssey + i jestem z nich bardzo zadowolony jeśli nie przeszkadza Ci fakt konieczności grania przy zapalonym świetle w pokoju ( inside out tracking)
Wszystko czytelne. obraz prawie pozbawiony SDE i jest dobre pole widzenia ( nie wiem jakie dokładnie, poczytaj)

Tu podgląd
https://www.youtube.com/watch?v=LGT9mMKNtkE&t=2729s

Gram na I9 9900K, RTX 2080 Ti, 64GB RAM.

1st Air Cavalry Division

I9 9900k, GeForce RTX 2080Ti Turbo OC 11GB, 64GB RAM G.SKILL RIPJAWS V BLACK CL16, Gigabite Z390 Aorus Masters, HP Reverb G2
User avatar
gorzasty
Posts: 113
Joined: 2018-05-10 18:47
Contact:

Flights: 30 (60hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Rentier

Zmieniłem swoje gogle na Pimaxa 5k+. Niedługo OR będę gonił. Latam teraz co prawda głównie w Il2, ale z DCS też trochę testowałem. Gdyby ktoś miał pytania mogę pomóc.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (192hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Rentier

Dla wszystkich obeznanych w sprzęcie/technologii - zastanawiam się delikatnie nad przeskoczeniem na VR, prośba doradzenie.
Wiem bardzo mało, ale po wstępnej analizie w grę wchodzi Oculus S lub Pimax (?).

Budżet 4-5kPLN - karta oraz gogle.

Co obecnie byłoby najlepszym rozwiązaniem ?
Wszystkie komentarze/przemyślenia (na temat) będą mile widziane).

PS. Noszę okulary korekcyjne (~-2d)

Kontakt z administracją (Marshallers) via contactadmin.
Dodawanie odznaczeń do profilu viewtopic.php?p=2106#p2106 .
User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Nie neguje (sam o tym myślę) VR ale warto obejrzeć ten filmik, żeby mieć jakieś rozeznanie czego można się spodziewać.


Post Reply