Gildia.org jest otwartą platformą do wspólnych rozgrywek polskiej sceny DCS - zapraszamy wszystkich pilotów (niezależnie od poziomu doświadczenia), a także wszystkie zorganizowane grupy oraz eskadry.

Zarejestruj się i dołącz do naszej społeczności, latamy na DCS World 2.5 Open Beta oraz nie stawiamy kryteriów rekrutacyjnych (REKRUTACJA), wszyscy chętni do wspólnego latania online znajdą u nas swoje miejsca na naszym fragmencie wirtualnego nieba.

Jeśli jeszcze jesteś niezdecydowany zapraszamy na nasz serwer TeamSpeak (konfiguracja viewtopic.php?f=11&t=4 ) lub nasz kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCLTBtk ... 0tyQ7lnWpg.

VR | Wirtualna Rzeczywistość w symulatorach lotnicznych

Porady techniczne oraz bazarek - forum otwarte dla wszystkich
Awatar użytkownika
Lisek

Gildia Pilot

2019-02-27 11:59

Po dłuższych testach stwierdzam że naprawde poprawia wydajnośc shaders pack od Keygetsa
https://forums.eagle.ru/showthread.php?t=215373

Skok wydajności w moich O+ jest średnio przy Hornecie o 20 FPS do przodu , tyczy się to także Gildianskiego serwera.

Pamietajcie dla tych którzy nie używaja , żeby zrobić Backup folderu Bazar/Shaders ponieważ ewentualna gra w 2D i zmiana Shadow na inne niż OFF nie uruchomi nam DCS.

Fakt tracimy graficznie odbicia na mapie , ale myśle że dla wielu FPS są sprawą bardziej ważną , tym bardziej że możemy wtedy podkręcić PD w setupie DCS-a.

Dodatkowo dla używających FA Horneta

Także może pomóc edycja pliku
C:\Program Files\Eagle Dynamics\DCS World OpenBeta\Mods\aircraft\FA-18C\Cockpit\Scripts\Multipurpose_Display_Group\Common\indicator

Plik - MDG_strokesDefs

Edycja notatnikiem . i zmiana parametru stroke_thickness na 0.6 oraz stroke_fuzziness na 0.2

( Parametr ten zmienia grubośc/odstęp czcionki na wyświetlaczach , co przy VR akurat moim przypadku pomogło , bo bardzo mi się zlewały wszystkie napisy , głownie na prawym DDI napis ERASE był strasznie zlany w VR )

Oczywiscie ten parametr możecie pod siebie przeedytować i jescze zmniejszyć te parametry, aby zobaczyć czy Wam pomaga , czy też nie .

Awatar użytkownika
Zortex

Gildia Pilot

2019-02-27 12:02

A ja po prostu uzywam Debug tool, w ktorym ustawiam PD na 1.800. W DCS mam 1.0 i MSAA wylaczone. Dziala pieknie i wszystko jest czytelne.

Awatar użytkownika
PanDziad

Gildia Pilot

2019-02-27 14:05

Osobiscie nie widze roznicy gdy zmieniam rozdzielczość kokpitu w opcjach. Przycinki o ktorych mowisz czasami sie pojawiaja ale to jest losowe i po restrarcie misji zresetowaniu gry w tym samym miejscu juz tych przycinek nie ma. Nie mam pojecia o co chodzi. Na szczescie pojawiaja sie rzadko. Kiedys to byla norma przed wersja 2.5 . Mam 1080. Zoom w vr to podstawa. Jak tylko ogarniesz haftowanie bedzie git :)

Awatar użytkownika
YogiPL

Gildia Pilot

2019-02-28 10:06

Lisek71 pisze:
2019-02-27 11:59
Także może pomóc edycja pliku
C:\Program Files\Eagle Dynamics\DCS World OpenBeta\Mods\aircraft\FA-18C\Cockpit\Scripts\Multipurpose_Display_Group\Common\indicator

Plik - MDG_strokesDefs

Dobre,

Da radę to samo zrobić z ekranem na dole (AMPCD)?

Awatar użytkownika
Lisek

Gildia Pilot

2019-02-28 10:40

Mysle ze by dalo rade , tylko by trzeba bylo poszukac w plikach odpowiadajacych za dolny ekran , w sobote bede w domu to cos popatrze

ODPOWIEDZ