Gildia.org jest otwartą platformą do wspólnych rozgrywek polskiej sceny DCS - zapraszamy wszystkich pilotów (niezależnie od poziomu doświadczenia), a także wszystkie zorganizowane grupy oraz eskadry.

Zarejestruj się i dołącz do naszej społeczności, latamy na DCS World 2.5 Open Beta oraz nie stawiamy kryteriów rekrutacyjnych (REKRUTACJA), wszyscy chętni do wspólnego latania online znajdą u nas swoje miejsca na naszym fragmencie wirtualnego nieba.

Jeśli jeszcze jesteś niezdecydowany, zapraszamy na nasz serwer TeamSpeak (konfiguracja viewtopic.php?f=11&t=4 ) lub nasz kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCLTBtk ... 0tyQ7lnWpg.

Image Note for non-polish speaking pilots: during account registration, please put all the details about why would you like to join our community or short note that you are registering an account for the Join Ops use into the "Interested in" field .

If you are interested in Join Ops operations please get in contact with us via contactadmin , the account creation is not required .

Stream z kamerką innego streamera

Dyskusje i porady techniczne oraz bazarek - forum otwarte dla wszystkich
Post Reply
Wodzu
Moderator

Flights: 65 (159hs)
Specialized in: F-14 A/B PILOT

Gildia Marshaller

VF112 Dowódca

2019-03-29 14:55

Opracowałem metodę łączenia dwóch streamów bez opóźnienia jednego z nich. Jeśli ktoś byłby chętny to ustawienia przedstawię poniżej. Opcja jest na tyle fajna, że w przypadku lotu z własnym RIO można streamować też okienko z jego kokpitu. Funkcja ma wiele zastosowań ale do tego nadaje się idealnie. Całość przedstawię w formie screenów. Program który używamy do streamowania to OBS i na nim wszystko ustawiamy.

Aby ustawić najmniejsze możliwe opóźnienie które jest najlepszą opcją do uzyskania dobrych wyników, ustawiamy opcję z linka poniżej oraz przechodzimy w zakładkę pokazaną na screenie. Ustawiamy w "opcjach transmisji" na "bardzo małe opóźnienie"
https://www.youtube.com/live_dashboard

Image

Resztę ustawień wykonujemy w OBS. Ustawiamy i nazywamy wg. uznania sceny. W moim przypadku istotna jest scena o nazwie DCS (screen) w której robimy dwie zakładki (sources). Jedna z naszym/waszym streamem, a druga z oknem streama kolegi.

Image

Zakładka source o nazwie "DCS" to przechwytywanie mojej/Waszej gry. Poniżej screen z ustawień źródła oraz jego właściwości.

Image

Image

Drugi source to przechwytywanie okna przeglądarki w naszym przypadku Youtube. Tutaj jedyne co nas interesuje to za każdym razem kiedy streamujemy należy wkleić w "URL" adres streama kolegi. Wielkość okna nie ma znaczenia bo i tak ręcznie sobie go ustawiamy, ale o tym później. (zakładka "browser" została dodana testowo)

Image

Po ustawieniu scen czas na dostosowanie okna retransmisji kolegi w rogu.

Image

Klawiszologia jest prosta. Jeśli chcemy zmieniać wielkość okna, łapiemy za punkty rozszerzania na czerwonej "markizie". Jeśli chcemy ukryć niepotrzebne elementy wciskamy LAlt i przesuwamy punkty.

Image

Ostatnią rzeczą jaką musimy zrobić to ustawienie opóźnienia naszego streama względem strima kolegi. Tutaj sprawa jest prosta puszczamy streama z podpiętym oknem drugiego streamera i liczymy stoperem ile sekund misja od ruchu u Was a u niego. Patrzycie na stream w internecie, nie podgląd w OBS. Standardowo przy opcji "bardzo małe opóźnienie" wartość powinna wynosić ok. 3 sekund, czyli 3000ms (milisekund). W OBS jednorazowa maksymalna wartość opóźnienia to 500ms. Jesli więc nasze opóźnienie będzie wynosiło ok. 3 sekundy to musimy dodać 6 filtrów opóźnienia dla Waszego streama. Screen poniżej przedstawia moje ustawienia dla połączenia z Bartkiem. Nasze opóźnienie wynosiło 2.8 sekundy czyli musiałem dodać 5x500ms i 1x300ms.

Image

Image

Efekt końcowy zależy tylko i wyłącznie od testów. Możecie dograć idealnie opóźnienie. Wystarczy kilka podejść. Pamiętajcie żeby wyłączać i za chwilę włączać z powrotem streama żeby ustawienia złapały.

Wygląda to na dużo mieszania, ale tylko z pozoru. Opcja nieznacznie obciąża pamięć ram. Ja przy 7 filtrach miałem wzrost zużycia RAM o 300Mb.
Jeśli kogoś taka opcja streama interesuje to jest to w tej chwili jedyne darmowe rozwiązanie. Płatne opcje to już wydatek kilku stówek, lub postawienie obok drugiego kompa.

W razie pytań piszcie w tym wątku. Metoda działa świetnie, trzeba tylko chwilę poświęcić na jej ustawienie.

Poniżej filmik jak udało się ustawić stream udostepniony przez Mala. (od 14:21 zgrane na tip top)

Ronan

Flights: 66 (141hs)
Specialized in: M-2000C

Gildia Pilot

2019-03-29 15:09

Lubie to

Post Reply