Stream z kamerką innego streamera

Post Reply
User avatar
Wodzu
Posts: 1204
Joined: 2018-05-10 14:38

Flights: 73 (0hs)



Gildia Rentier

Opracowałem metodę łączenia dwóch streamów bez opóźnienia jednego z nich. Jeśli ktoś byłby chętny to ustawienia przedstawię poniżej. Opcja jest na tyle fajna, że w przypadku lotu z własnym RIO można streamować też okienko z jego kokpitu. Funkcja ma wiele zastosowań ale do tego nadaje się idealnie. Całość przedstawię w formie screenów. Program który używamy do streamowania to OBS i na nim wszystko ustawiamy.

Aby ustawić najmniejsze możliwe opóźnienie które jest najlepszą opcją do uzyskania dobrych wyników, ustawiamy opcję z linka poniżej oraz przechodzimy w zakładkę pokazaną na screenie. Ustawiamy w "opcjach transmisji" na "bardzo małe opóźnienie"
https://www.youtube.com/live_dashboard


Image


Resztę ustawień wykonujemy w OBS. Ustawiamy i nazywamy wg. uznania sceny. W moim przypadku istotna jest scena o nazwie DCS (screen) w której robimy dwie zakładki (sources). Jedna z naszym/waszym streamem, a druga z oknem streama kolegi.

Image

Zakładka source o nazwie "DCS" to przechwytywanie mojej/Waszej gry. Poniżej screen z ustawień źródła oraz jego właściwości.

Image

Image

Drugi source to przechwytywanie okna przeglądarki w naszym przypadku Youtube. Tutaj jedyne co nas interesuje to za każdym razem kiedy streamujemy należy wkleić w "URL" adres streama kolegi. Wielkość okna nie ma znaczenia bo i tak ręcznie sobie go ustawiamy, ale o tym później. (zakładka "browser" została dodana testowo)

Image

Po ustawieniu scen czas na dostosowanie okna retransmisji kolegi w rogu.

Image

Klawiszologia jest prosta. Jeśli chcemy zmieniać wielkość okna, łapiemy za punkty rozszerzania na czerwonej "markizie". Jeśli chcemy ukryć niepotrzebne elementy wciskamy LAlt i przesuwamy punkty.

Image

Ostatnią rzeczą jaką musimy zrobić to ustawienie opóźnienia naszego streama względem strima kolegi. Tutaj sprawa jest prosta puszczamy streama z podpiętym oknem drugiego streamera i liczymy stoperem ile sekund misja od ruchu u Was a u niego. Patrzycie na stream w internecie, nie podgląd w OBS. Standardowo przy opcji "bardzo małe opóźnienie" wartość powinna wynosić ok. 3 sekund, czyli 3000ms (milisekund). W OBS jednorazowa maksymalna wartość opóźnienia to 500ms. Jesli więc nasze opóźnienie będzie wynosiło ok. 3 sekundy to musimy dodać 6 filtrów opóźnienia dla Waszego streama. Screen poniżej przedstawia moje ustawienia dla połączenia z Bartkiem. Nasze opóźnienie wynosiło 2.8 sekundy czyli musiałem dodać 5x500ms i 1x300ms.

Image

Image

Efekt końcowy zależy tylko i wyłącznie od testów. Możecie dograć idealnie opóźnienie. Wystarczy kilka podejść. Pamiętajcie żeby wyłączać i za chwilę włączać z powrotem streama żeby ustawienia złapały.

Wygląda to na dużo mieszania, ale tylko z pozoru. Opcja nieznacznie obciąża pamięć ram. Ja przy 7 filtrach miałem wzrost zużycia RAM o 300Mb.
Jeśli kogoś taka opcja streama interesuje to jest to w tej chwili jedyne darmowe rozwiązanie. Płatne opcje to już wydatek kilku stówek, lub postawienie obok drugiego kompa.

W razie pytań piszcie w tym wątku. Metoda działa świetnie, trzeba tylko chwilę poświęcić na jej ustawienie.

Poniżej filmik jak udało się ustawić stream udostepniony przez Mala. (od 14:21 zgrane na tip top)


Be quiet! 700W
Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)
Intel Core i5-6600K, 3.5GHz
HyperX Fury, DDR4, 32Gb
Asus Z170 PRO GAMING
MSI RTX 2070S
Joy VPC Base/TM Grip / TM Throttle
Saitek Rudder Pedals
4x Monitor AOC I2490PXQU/BT
User avatar
Ronan
Posts: 377
Joined: 2018-08-12 22:10

Flights: 159 (0hs)



Gildia Rentier

Lubie to

Post Reply