TM Warthog joystick demontaż i smarowanie

User avatar
Wielblad
Posts: 12
Joined: 2018-08-02 19:31

Flights: 40 (0hs)



Gildia Rentier

273rd Pilot

Cześć,

Czy ktoś ma doświadczenie w demontażu i smarowaniu Joy'a?
U mnie podczas ruchu obrotowego, pojawiło się uczucie "haczenia" i delikatny opór w dwóch miejscach.
Internety mają pare filmików instruktażowych i dość często pojawia się zalecany smar: NYOGEL 767A niedostępny na polskim rynku.
Będę wdzięczny za sugestie.

Pzdr
W

User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (0hs)



Gildia Rentier

Hey, ja używam smaru z teflonem w spreju K2 PRO ale może być inny, ważne żeby miał teflon

User avatar
Wielblad
Posts: 12
Joined: 2018-08-02 19:31

Flights: 40 (0hs)



Gildia Rentier

273rd Pilot

Dzieki

User avatar
donio
Posts: 8
Joined: 2019-05-18 15:26




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Cześć,
z góry wybaczcie, że odświeżam temat sprzed roku, jednak czy wspomniany wcześniej sposób jest dobrą alternatywą, czemu akurat teflon, oraz czy są jeszcze jakieś alternatywy :)
Często w 'obowiazowych' modyfikacjach pojawia się również wymiana o-ringa w joysticku na silikonowy - to naprawdę daje zauważalną różnicę i warto zastosować taką modyfikację? Czy jest coś takiego na naszym rynku?
Nadmienię jeszcze, że moje pytania są teoretyczne - jedynie po co grzebałem w sticku, to by go przykręcić do stelaża.

Pozdrawiam.

User avatar
Wielblad
Posts: 12
Joined: 2018-08-02 19:31

Flights: 40 (0hs)



Gildia Rentier

273rd Pilot

użyłem Nyogel 767A charakteryzuje się dużą lepkością co w efekcie daje płynne ruchy - moim zdaniem rewelacja. CO do o-ringa nie mam pojęcia.

User avatar
donio
Posts: 8
Joined: 2019-05-18 15:26




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Zamawiałeś pewnie zza granicy ;)
Gdzie, jeśli możesz podrzucić link, oraz czy wysyłka kosztuje kosmiczną ilość monet?

KontoUsuniete



Ja smarowałem Warthoga smarem CX 80 - silikonowym . Jest gesty nie niszczy plastiku nie spływa . Jakby ktoś potrzebował pomocy to służę radą .

User avatar
donio
Posts: 8
Joined: 2019-05-18 15:26




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Dziękuję, zamówiony 🙂

KontoUsuniete



On jest gęsty i mega lepki . Nie smaruj za grubo , cieniutka warstwa wystarczy. Przetestuj to gdzieś na jakiś kawałku plastiku żeby zobaczyć jak się zachowuje .

User avatar
donio
Posts: 8
Joined: 2019-05-18 15:26




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Raczej sprawdzę jak się zachowuje na starym joysticku, ale dobrze, że mówisz - pewnie zacząłbym od razu smarować warthoga 😅

User avatar
donio
Posts: 8
Joined: 2019-05-18 15:26




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Powiedz mi jeszcze - czy sprężyny również smarowałeś? A gimball cały pokryć smarem?(górna część, dolna, w środku)
Dzień po smarowaniu mam wrażenie, że osiągnąłem efekt wręcz odwrotny do zamierzonego - przy delikatnych ruchach 'haczy' jakby bardziej. Może przesadzilem z ilością?

KontoUsuniete



Tak smarowałem ale bardzo ale bardzo cieniutką warstwą . Nakładałem małą ilość i rozsmarowywałem.

User avatar
donio
Posts: 8
Joined: 2019-05-18 15:26




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Zrobione, nie obyło się jednak bez urwania jednego z kabli, więc doszło odrobinę roboty. Do tego będę musiał zamówić nowy oring, ale póki co jestem zadowolony z efektów. Wielkie dzięki za pomoc ;)

KontoUsuniete



Niech zgadnę - urwałeś kabel od uziemienia ( czarny z oczkiem ) . Oringa a raczej gumowej podkładki w joyu - bo o niej mowa - porypany wymiar i nie wiem czy dostaniesz .

Post Reply