Jaki zestaw HOTAS + pedały?

Post Reply
User avatar
Skyhawk
Posts: 43
Joined: 2019-11-06 22:11




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Jakiego zestawu HOTAS + (ewentualnie) pedały używacie i którą stajnię polecacie? Saitek, Thrustmaster, Virpil, VKB? Czy opłaca się dopłacać do zestawów Virpil, VKB? Kosztują drugie tyle co TM Hotas Warthog.

User avatar
Rotein
Posts: 77
Joined: 2018-08-10 10:05

Flights: 79 (244hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Komplet - TM Hotas Warthog + Logitech (dawny Saitek) rudder pedals. Zestaw sprawdza się swietnie, pedały co prawda plastik ale smar do plastiku i dają radę.. polecam!
Ew.. jak cie stać, to Crosswind, świetne pedały. https://mfg-sim.com/en/3-rudder-pedals

User avatar
Skyhawk
Posts: 43
Joined: 2019-11-06 22:11




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

A pedały Thrustmaster Pendular Rudder?
Z tym HOTAS'em nie masz żadnych problemów? Gimbal w joyu działa płynnie?

User avatar
Rotein
Posts: 77
Joined: 2018-08-10 10:05

Flights: 79 (244hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

TM Pendular Rudder to najwyższa półka, wszystko zależy od Twojego budżetu. TM Warthog, to naprawde doby sprzęt i nie tylko ja go mam i polecam. Ja od razu wymieniłem sprężynę ale jak przedłużysz o min 10 cm, nie trzeba tego robić. Mój zestaw j/w jest wystarczający i nie mam z nim absolutnie żadnych problemów.

User avatar
Skyhawk
Posts: 43
Joined: 2019-11-06 22:11




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Właśnie bardziej skłaniam się ku TM Hotas Warthog + TM Pendular Rudder. Wyjdzie tyle samo co za sam zestaw HOTAS od Virpila. Ale z drugiej strony Virpil ma cały metalowy środek. Decyzje, wybory :|

User avatar
Dziara
Posts: 30
Joined: 2018-05-20 00:49
Contact:

Flights: 8 (19hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Rentier

Skyhawk wrote: 2019-12-14 17:55 Właśnie bardziej skłaniam się ku TM Hotas Warthog + TM Pendular Rudder. Wyjdzie tyle samo co za sam zestaw HOTAS od Virpila. Ale z drugiej strony Virpil ma cały metalowy środek. Decyzje, wybory :|
Mam Warthoga Flight Stick'a oraz miałem Saitek Cessna Rudder Pedals. Od pewnego czasu latam na zestawie VPC MongoosT-50CM2 Grip+VPC MongoosT-50CM2 Base oraz BRD-MS1 (2) Kamov pedals(zakupiłem zanim BRD połączyło siły z Virpilem). Thrustmastera Warthoga używałem od 2014 roku i dzisiaj, choć dażę go wielkim sentymentem nie zamieniłbym z powrotem, zamiast joysticka Virpila, który jest dużo bardziej precyzyjny. Myślę że również trwały, ma więcej przycisków. Jedyną rzeczą, w której Warthog jest "fajniejszy" to wykonanie samego gripa z metalu ale już zdążyłem się przestawić na "plastik" Virpila i było to raczej szybko. Po pięciu latach użytkowania Warthoga, zabiegach konserwujących(specjalne smary, delikatne obrobienie papierem ściernym-wodnym), potrafił się w centrum delikatnie przycinać, co przy lataniu śmigłowcami było irytujące, na przedłużce niezbyt dobrze-pewnie trzymał centrum ze względu na wagę gripa. Podsumowując na wierzchu ładny metal sprawiający wrażenie solidności a w środeczku tworzywo sztuczne.
Nie mogę nic powiedzieć na temat przepustnicy ponieważ ze względu na loty śmigłowcami nie mam jej, ewentualnie chyba tylko to że kiedy zamówiłem cały nowy komplet z Redcoon.pl to dwa razy(!!!)przysyłali mi sprzęt ze zwrotów, który był już otwierany, używany i wypalcowany.
Virpil jest niestety droższy ale czy zmieniamy ten sprzęt często i czy czasami nie warto dołożyć? Wybór należy do Ciebie.
Pozdro!

Typowy krąg nadlotniskowy ma postać prostokątną
User avatar
Skyhawk
Posts: 43
Joined: 2019-11-06 22:11




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

[user]Dziara[/user] dziękuję za konkretną opinię. Możliwe, że na początek wezmę Warthog'a a po jakimś czasie przesiądę się na Virpila. Cena Virpila niestety trochę odpycha, choć jakość wykonania bebechów to zupełnie inna bajka.

Post Reply