Problem z mikrofonem po aktualizacji Windows 10

User avatar
raiven
Posts: 32
Joined: 2018-06-28 23:37

Flights: 104 (265hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

No. 26 Sqn Pilot

6WELT Pilot

Też miałem tak samo, po aktualizacji win10. Mikrofon sprawny, sprawdzony. Też mam jakby sprzężenie i też realteka, wcześniej tego nie miałem. Mikrofony na urządzeniach usb działają. Grzebałem w panelu sterowania wyłaczyłem i włączyłem mikrofon. I jest jeszcze takie ustawienie, że zezwalasz poszczególnym aplikacją na używanie mikrofonu win10. Wyłączyłem i włączyłem, zaczęło działać, ale charczenie jest dalej. Nie wiem co mi dokładnie pomogło, może tego spróbuj. Zmieniłem nazwy mikrofonów, żeby były unikatowe w ustawieniach, w ts też się zmieni nazwa, wiec trzeba wybrać nowe urządzenie.

User avatar
Glow
Posts: 135
Joined: 2019-08-29 23:09




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

W nowych Windach masz ustawienia w takim nowym panelu.

Menu Start -> Settings (ikonka na na pasku, obok wyłącznika) -> Microphone -> Allow apps to access your microphone

i tam ustawiasz pozwolenia do używania mikrofonu dla każdej z aplikacji.

User avatar
emc
Posts: 61
Joined: 2018-10-11 23:19

Flights: 36 (97hs)
Specialized in: Ka-50 II



Gildia Rentier

3ACS Pilot

a jak ustawisz to, to slyszysz sam siebie???
Image

i jeszcze glupie pytanie ja mam na karcie dzwikowej (na USB) buttona do mutowania miktofonu.... moze sie przesunal....

CPU: i7 7700 | Motherboard: ASUSTeK PRIME B250M-A | GPU: GeForce GTX 1080 8GB DDR5 | RAM:16GB DDR4-2400 | Controlls: Saitek Pro Flight X-56 Rhino | Saitek Pro Flight Rudder Pedals | OpenTrack with LaserClip | VoiceAttack with VAICOM Pro plugin
User avatar
Ronan
Posts: 378
Joined: 2018-08-12 22:10

Flights: 159 (443hs)
Specialized in: Mirage M-2000C



Gildia Rentier

Wylacz jeszcze ulepszenia - zazwyczaj to pomaga

User avatar
Glow
Posts: 135
Joined: 2019-08-29 23:09




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Pewnie już po problemie ale jeszcze dodam na przyszłość, może się komuś przyda.

Warto ustawić wszystkie urządzenia audio, mikrofon, głośniki, mikser w panelu sterowania na takie samo ustawienie jakości: 16bit 44MHz (CD quality) nie ma potrzeby używać wyższych w grach, szkoda mocy procesora.

W niektórych opcjach programów audio, jak np. equalizery, jest takie ustawienie gdzie wybiera się rodzaj sterownika. Jest tam kilka opcji: Windows Audio Session, DriverShow, Legacy Driver i inne. Polecam poeksperymentować, u mnie na Windows Audio Session jest ciszej i do tego występuje opóźnienie dźwięku w grach. Legacy Driver jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem ale niektóre efekty mogą nie działać, jak np. wyciszanie echa. Echo można zniwelować.

Najważniejsza zawsze jest pozycja samego mikrofonu względem ust, słuchawek i głośników jeśli ktoś używa. Ustawienie +10dB wzmocnienia może sprzęgać mikrofon z słuchawkami, może wystąpić echo, pogłos, pisk a w skrajnych przypadkach winda wyciszy mikrofon do zera na suwakach w mikserze audio.

Post Reply