[OBS] Skrypt opóźniający zapis powtórki

Post Reply
User avatar
Lukasz
Moderator
Posts: 196
Joined: 2019-02-12 01:52

Flights: 158 (0hs)



Gildia Marshaller

VFA-203 Pilot

VF-31 Naval Aviator

492nd vFS Pilot

Zainspirowany rozwiązaniem Avantara, który sobie ustawił robienie screenów pod trigger na sticku, oraz pomysłem Wikarego, żeby pójść o krok dalej i ustawić w OBSie nagrywanie powtórek po wciśnięciu przycisku, postanowiłem tak zrobić u siebie. Niestety OBS tylko pozwala na zapis powtórki o określony czas wstecz od momentu przyciśnięcia. Ja chciałem, aby powtórka zawierała nagranie sprzed i po wciśnięciu przycisku.
Dlatego napisałem mały skrypcik do OBSa, który pozwala ustawić opóźnienie dla zapisu powtórki. Ustawiając w OBSie czas powtórki np. na 120 sekund, w skrypcie ustawiłem 60 sekund opóźnienia. W momencie wciśnięcia przycisku, program odczeka minutę i zapisze powtórkę. Dzięki temu mam nagranie minutę sprzed i minutę po wciśnięciu.
Dodatkowo można sobie ustawić w skrypcie czas przez jaki będzie zablokowany skrót, tak aby nie zapisywać wiele powtórek w krótkim czasie.

Plik ze skryptem można umieścić gdziekolwiek. W menu skryptów trzeba go wskazać i załadować do OBSa.
Aby skróty działały, trzeba w OBSie uruchomić nagrywanie powtórek (podobnie jak włączanie nagrywania, czy streamu).

Link do skryptu: https://www.dropbox.com/s/4chu4bb2tb4fm ... y.lua?dl=0

Poniżej wrzucam parę screenów jak sobie to ustawić.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Post Reply