Mruganie ekranu w czasie lotu w złej pogodzie

User avatar
Andrut
Posts: 159
Joined: 2020-04-01 08:07

Flights: 69 (200hs)
Specialized in: Mi-24P Pilot



Gildia Pilot

SGPSz Oficer

Witam szanowna grono,

Mam problem, na który nie potrafię sam znaleźć odpowiedzi, może ktoś z Was będzie znał przyczynę występowania.

Jako iż mam zabytkowa kartę graficzną, latam tylko w singlu na chwile obecną i trenuje obsługę. Przy ładnej słonecznej pogodzie, bez chmur, bez deszczu jest wszystko ok i o dziwo wszystko działa dosyć płynnie. Natomiast problem występuje gdy ustawie pogodę deszczowa/ burzową /śnieżna. Wtedy ekran zaczyna mrugać na czarno co uniemożliwia lot.

Próbowałem już zamieniać kabel między PC a monitorem, próbowałem ustawień monitora, systemu i samego DCS. Ta sama sytuacja jest na pełnym ekranie czy nie, na mniejszej czy większej rozdzielczości, na mniejszych czy większych detalach.

Pytanie jest następujące, co jest bezpośrednia przyczyną?

Podejrzewam kartę graficzną jako winowajcę ale wolałbym się upewnić.

Sprzęt:
Intel Core i7, 3,6 bodajże
GeForce GTX560 To
24GB RAM
Płyta główna Asus P8H67-M

Zabieram się za kupno nowej karty graficznej i celuje w GTX 1070, może od razu ktoś z was podpowie czy sensowny wybór jakości do ceny oraz czy podpasuje to reszty zabytku i będzie hulać.

Filmik zjawiska mrugania:
https://www.flickr.com/photos/164579344 ... ed-public/

User avatar
Glow
Posts: 135
Joined: 2019-08-29 23:09




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

GeForce GTX560 - dobre! :D Min.wymagane dla DCS wg.Steam to GTX750. Ja spaliłem GTX660 w DCS.

Jakie sterowniki, tak z ciekawości zapytam?

Odpowiadając czego możesz spróbować:
- obniż ustawienia grafiki w DCS, być może rozdzielczość do 1680x1050;
- ustaw poprawnie nvidia profile inspector, Wodzu miał wątek tu na forum o ustawieniach, na EDkowym forum też coś znajdziesz;
- możesz spróbować mod ze zoptymalizowanymi shaderami dla VR (nie sprawdzałem)
https://forums.eagle.ru/showthread.php?t=215373

- a na końcu Afterburner i overclocking

Upewnij się że karta ma dobrą pastę termoprzewodzącą na procesorze. GTX560 to już dziadunio, karta ma pewnie kilka - jak nie kilkanaście lat, więc jeśli pasta nie była zmieniana to będzie tam proszek - czyli kiepskie oddawanie temperatur nawet przy bardzo mocnej pracy wentylatorów. Zmierz temperatury, porównaj z wynikami overclokerów bedziesz wiedział na pewnio. Ja tak załatwiłem GTX660 ale kręciłem ją na wysokie rozdzielczości 2560x1440 więc przewidywałem że tak się skończy.

Co do nowych kart to, również się szykuję na wydatek. Poczekam do grudnia-stycznia, na RTX3080ti.

User avatar
Andrut
Posts: 159
Joined: 2020-04-01 08:07

Flights: 69 (200hs)
Specialized in: Mi-24P Pilot



Gildia Pilot

SGPSz Oficer

Dzięki za rady ;) Spróbuję na pewno.

Dziadek dziadkiem ale jakimś cudem daje radę. Ciężko mu jest ale jeszcze miesiąc czy dwa pociągnie. Przy normalnej pogodzie da się latać więc tyle dociągnie, bardziej chodzi mi o to czy wymiana karty w 100% rozwiąże ten problem.

Cały mój PC to zabytek jak się okazało, aczkolwiek jestem zmuszony robić wszystko nisko-budżetowo. Nie mogę sobie pozwolić od razu na wymianę całości więc chcę powoli z czasem wymieniać wnętrzności.

Od razu skorzystam z okazji aby ktoś mądrzejszy mnie utwierdził w przekonaniu.
Czy GTX 1070 bez problemu podejdzie do płyty głównej? Nie ma tam jakiś specjalnych ograniczeń?

User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Ja cały czas latam na 1070 z rodzielką 2K 3440x1440 i działa bez problemu, tylko ze procek masz wolny ale powinno dać rade.

Nahen



Płyta+procek spokojnie da rade z lepsza kartą przez jeszcze sporo czasu. Jedyna na co musisz zwrócić uwagę a na czym wielu moich znajomych się "wyłożyło" zmieniając w podobnych konfiguracjach karty grafiki to ich rozmiar - a dokładniej długość. Zanim kupisz kartę UPEWNIJ się, że zmieści Ci się na płytę (miejsce dookoła nad i pod slotem - masz aktualnie "malutką" i "cieniutką" kartę a przymierzasz się do wsadzenia "potwora" który będzie jeszcze raz "grubszy" i sporo dłuższy) plus zasilanie do karty.

Z tego co na szybko "zerknąłem" Twoja karta jest obecnie o około 1/3 krótsza od "mocniejszych GeForce;ów. GTX 1070 Ti są "mniejszymi" z kart więc może wejdą na miejsce Twojej. Ale lepiej się upewnić.

Kolejna sprawa - chcesz wymienić kartę za "rozsądne" pieniądze. Może zamiast 1070Ti rozważ GTXa 970 - byle w wersji 4GB i "gaming". Będzie często wydajniejszy i być może ciut tańszy ;) Mam takiego od MSI i polecam. Ale kwestia ceny. Jeżeli masz oszczędzić warto, jeżeli taka sam cena to bierz nowszego 1070Ti.

User avatar
Beskid
Posts: 95
Joined: 2019-01-10 20:49

Flights: 208 (548hs)
Specialized in: UH-1H Pilot



Gildia Rentier

1st AC Pilot

Najlepiej napisz dokładną specyfikacje bebechów.Są tu osoby które ci podpowiedzą co robić, bo jeśli np. zmienisz na mocną kartę grafiki to może twój zasilacz tego nie uciągnąć i wyjdzie zmiana grafiki i zasilacza i może obudowy itd.

Nahen



Napisał wszystko co w zasadzie potrzebne z wyjątkiem zasilacza ;) I o nim też zapomniałem ;) To kolejna rzecz do zweryfikowania ;)

User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (192hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Rentier

Zanim wymienisz zgodnie z radami kolegów żonę, dzieci, kota i kochankę, spróbuj do testów wyłączyć MSAA. Widziałem, gdzieś podobny temat, gdzie zmiana ustawień antyaliasingu rozwiązywała problem - dcs voodoo. ;-)

Kontakt z administracją (Marshallers) via contactadmin.
Dodawanie odznaczeń do profilu viewtopic.php?p=2106#p2106 .
Nahen



Tyle, że i tak nie polata w multi na tym co ma ;)

User avatar
Andrut
Posts: 159
Joined: 2020-04-01 08:07

Flights: 69 (200hs)
Specialized in: Mi-24P Pilot



Gildia Pilot

SGPSz Oficer

Na multi nie polatam to wiem. Dlatego sumiennie odkładam na nową kartę. Ale systematycznie szkole umiejętności na tym co mam.

Co do miejsca na nowa kartę, wczoraj właśnie na to patrzyłem i taki pyton na 30cm się zmieści. Co do zasilacza myślę, że też ogarnie, 600W. Dzisiaj po południu postaram się wrzucić pełną specyfikację.

Moją największą wątpliwością jest czy gniazdo PCI 2.0, które mam, czy obsłuży kartę przeznaczoną na 3.0. Znalazłem info, że problemu nie będzie aczkolwiek karta będzie działać wolniej. Czyli kolejne pytanie, jak bardzo będzie działać wolniej? Czy będzie to zauważalne?

Nahen



2.0 spokojnie ogarnie - obcinasz tylko pełnie możliwości w przesyle danych. Ale ta płyta+procesor+RAM+GTX1070 spokojnie pozwolą Ci "lokalnie" polatać w detalach na full w granicach 60-80 psów a w multi po odpowiednim dostosowaniu grafiki w przyzwoitej jakości w jakichś 45-50 pfsach polatasz.
Mam i7 2600, 16MB RAM i GTXa970 i średnio 45-50fpsów na wszystkich dotychczasowych treningach miałem. Jak latam sam "lokalnie" u siebie to na maksymalnych ustawieniach grafy mam 60-80fpsow

User avatar
Andrut
Posts: 159
Joined: 2020-04-01 08:07

Flights: 69 (200hs)
Specialized in: Mi-24P Pilot



Gildia Pilot

SGPSz Oficer

No i bajka, będzie hulać, będziem latać 😁

Dziękuję bardzo każdemu z osobna 😉

User avatar
Wodzu
Posts: 1204
Joined: 2018-05-10 14:38

Flights: 73 (198hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Rentier

Andrut wrote: 2020-06-03 23:10 Witam szanowna grono,

Mam problem, na który nie potrafię sam znaleźć odpowiedzi, może ktoś z Was będzie znał przyczynę występowania.

Jako iż mam zabytkowa kartę graficzną, latam tylko w singlu na chwile obecną i trenuje obsługę. Przy ładnej słonecznej pogodzie, bez chmur, bez deszczu jest wszystko ok i o dziwo wszystko działa dosyć płynnie. Natomiast problem występuje gdy ustawie pogodę deszczowa/ burzową /śnieżna. Wtedy ekran zaczyna mrugać na czarno co uniemożliwia lot.

Próbowałem już zamieniać kabel między PC a monitorem, próbowałem ustawień monitora, systemu i samego DCS. Ta sama sytuacja jest na pełnym ekranie czy nie, na mniejszej czy większej rozdzielczości, na mniejszych czy większych detalach.

Pytanie jest następujące, co jest bezpośrednia przyczyną?

Podejrzewam kartę graficzną jako winowajcę ale wolałbym się upewnić.

Sprzęt:
Intel Core i7, 3,6 bodajże
GeForce GTX560 To
24GB RAM
Płyta główna Asus P8H67-M

Zabieram się za kupno nowej karty graficznej i celuje w GTX 1070, może od razu ktoś z was podpowie czy sensowny wybór jakości do ceny oraz czy podpasuje to reszty zabytku i będzie hulać.

Filmik zjawiska mrugania:
https://www.flickr.com/photos/164579344 ... ed-public/
Podeślij swoje ustawienia grafiki.

Be quiet! 700W
Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)
Intel Core i5-6600K, 3.5GHz
HyperX Fury, DDR4, 32Gb
Asus Z170 PRO GAMING
MSI RTX 2070S
Joy VPC Base/TM Grip / TM Throttle
Saitek Rudder Pedals
4x Monitor AOC I2490PXQU/BT
User avatar
Glow
Posts: 135
Joined: 2019-08-29 23:09




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Jakie sterowniki? Na starych kartach czasem lepsze efekty daje nie uaktualnianie sterów. Nie jest to regułą, możesz sprawdzić. Odinstaluj sterowniki do czysta używając DDU (Display Driver Uninstaller) i sprawdź np. 416.94. Pamiętam że na tych miałem średnio +10fps w grach na gtx660ti.

Oczywiście zakładam że AA masz na minimalnych ustawieniach lub całkowicie wyłączone.

Nahen



Ludzie próbujecie "zmusić" do współpracy z DCSem przy odpalonych efektach pogodowych kartę która ma najprawdopodobniej 1MB VRAMu (może 2) i jest o 1/3 prawie mniej wydajna niż GTX 660 który był pierwszym sensownym GTXem...

Post Reply