Mruganie ekranu w czasie lotu w złej pogodzie

User avatar
Wodzu
Posts: 1204
Joined: 2018-05-10 14:38

Flights: 73 (198hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Rentier

W sumie racja. Wyrzuć kompa do śmietnika albo daj komuś do biura. Może pójdzie na nim pakiet Office.

Be quiet! 700W
Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)
Intel Core i5-6600K, 3.5GHz
HyperX Fury, DDR4, 32Gb
Asus Z170 PRO GAMING
MSI RTX 2070S
Joy VPC Base/TM Grip / TM Throttle
Saitek Rudder Pedals
4x Monitor AOC I2490PXQU/BT
Nahen



Nie chciałbym, żeby mnie ktoś "źle "odebrał. Zapaliłem się do DCSa jakieś 5-6 lat temu zaraz po tym jak się pokazał... Zainstalowałem, odpaliłem, wszedłem w ustawienia grafiki wszystko zdjąłem na minimum i uruchomiłem jakąś "mission" - tyle, żeby na jakimś pustym "pustynnym" lotnisku. Pustynnym w sensie jak najmniej zabudowań, drzew itp. Każdy "ruch głową" - ścina, po odpaleniu TF-51 nawet udało się wystartować... tyle, że co kilometr freez... co zwrot freez... nie pamiętam jaki miałem komputer ale podjąłem decyzję - uninstall i powrót kiedy sprzęt da radę - da radę a nie jako tako da radę.

Tego typu symulatory oferują tyle "wrażeń" także tych wizualnych, że naprawdę jak się chce to jakieś sensowne minimum sprzętowe trzeba mieć. Wróciłem teraz po tych wspomnianych 5-6 latach - sprzęt mam jak pisałem w zasadzie taki sam jak autor wątku z wyjątkiem karty grafiki. I uważam, ze zamiast kombinować po prostu trzeba wymienić kartę.

Stawiam kratę piwa, że po wymianie karty Andrut zapała do DCSa dwa razy silniejszym uczuciem ;)

A teraz niestety albo sobie pograć w co innego, albo "męczyć" się na maksymalnie obciętych "efektach" i "jakości" - bo tu najważniejsza jest płynność reakcji "maszyny" a nie widoki w takiej sytuacji.

User avatar
Andrut
Posts: 156
Joined: 2020-04-01 08:07

Flights: 68 (200hs)
Specialized in: Mi-24P Pilot



Gildia Pilot

SGPSz Oficer

Dzięki wielkie Panowie za pomoc i rady. Zdaję sobie sprawę, że wiele z mojego zabytku nie wycisnę obecnie także nie ma co go żyłować na siłę bo jeszcze mi zawału dostanie i w ogóle nie będę latał. Jak pisałem, przy ładnej pogodzie daje rade, po ostatnich aktualizacjach i kombinacjach z ustawieniami mam nawet 25-30fps :D :D :D Wiem, wiem, w kosmos to to nie poleci :D

Odpowiedź uzyskałem, utwierdziłem się, że nowa karta podejdzie do reszty i będzie banglać i rozwiąże to pewnie większość problemów. Plan jest, realizacja nastąpi w ciągu miesiąca lub dwóch.

Co do ustawień, wrzucam. Jeżeli coś da się jeszcze usprawnić to chętnie skorzystam ale też bez jakiegoś móżdżenia po nocach jak tu usprawnić grafikę Andrutowi :D jest dużo więcej ciekawszych rzeczy do roboty a Andrut poczeka i niedługo zacznie latać pełną parą ;)

Image

Image

User avatar
Wodzu
Posts: 1204
Joined: 2018-05-10 14:38

Flights: 73 (198hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Rentier

Wyłącz "rain droplets", Preload Radius na maksa, res od cockpit displays na 512.

Be quiet! 700W
Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)
Intel Core i5-6600K, 3.5GHz
HyperX Fury, DDR4, 32Gb
Asus Z170 PRO GAMING
MSI RTX 2070S
Joy VPC Base/TM Grip / TM Throttle
Saitek Rudder Pedals
4x Monitor AOC I2490PXQU/BT
User avatar
Mizuri
Posts: 201
Joined: 2019-08-17 17:24

Flights: 53 (143hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Rentier

SGPSz Pilot SGPSz

PAM2Air Commanding oficer

Możesz jeszcze spróbować zmienić "textures" na medium lub low. Sprawdź i porównaj. Co prawda stracisz na jakości tekstur ale kilka FPS extra może uda się wycisnąć.

i9-12900K | MSI MAG Z690 TOMAHAWK | G.Skill 128 GB | GeForce RTX 4090 | Samsung 970 EVO Plus 2TB | Samsung 970 EVO Plus 2TB | Samsung SSD EVO Plus 2TB | Samsung 970 EVO Plus 1TB | Samsung 860 PRO 1TB | Samsung 870 EVO 4TB | LG ULTRAGEAR GSM5BD3
User avatar
Wodzu
Posts: 1204
Joined: 2018-05-10 14:38

Flights: 73 (198hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Rentier

Tak czułem że ma rain droplets włączone. To od tego to mruganie. Sprawdź.

Be quiet! 700W
Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)
Intel Core i5-6600K, 3.5GHz
HyperX Fury, DDR4, 32Gb
Asus Z170 PRO GAMING
MSI RTX 2070S
Joy VPC Base/TM Grip / TM Throttle
Saitek Rudder Pedals
4x Monitor AOC I2490PXQU/BT
Post Reply