HP REVERB potrzebna pomoc

Post Reply
User avatar
error
Posts: 21
Joined: 2020-05-29 15:06

Flights: 49 (119hs)
Specialized in: Mirage M-2000C



Gildia Rentier

Potrzebuję pomocy w konfiguracji HP REVERB.

TEMATY:
1. BLACK SCREEN - po podpięciu i instalacji rozwiązałem (MSI Radeon RX 5700 XT +Procesor AMD Ryzen 5 3600X AM4) zainstalowana łatka AMD regedit
https://www.reddit.com/r/HPReverb/comme ... the_works/

2.CO DALEJ? proszę o informację jak najlepiej zoptymalizować i skonfigurować sprzęt i soft pod DCS na podstawie waszych doświadczeń (moja wiedza na temat VR 1/10 / PC user level 4/10)
DZIĘKUJĘ

“Dobry plan wykonany natychmiast jest lepszy niż idealny plan wykonany dziesięć minut później. ”
User avatar
Alienzo
Moderator
Posts: 446
Joined: 2018-09-30 15:46
Contact:

Flights: 228 (577hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Marshaller

SGPSz Pilot SGPSz

VF-31 Commanding Officer

492nd vFS Pilot

Złap mnie dziś po misji to wytłumaczę. Tak teraz nie bardzo jestem w stanie bez dostępu do komputera a będę miał czas dopiero po dzisiejszym HRP.

User avatar
Rotein
Posts: 77
Joined: 2018-08-10 10:05

Flights: 79 (244hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Też bede pomocy potrzebowal. Tez mam Ryzen 5 3600, rx 5700 xt. Nie mam pojecia co z tą nakladką zrobic do HP Reverb?

User avatar
error
Posts: 21
Joined: 2020-05-29 15:06

Flights: 49 (119hs)
Specialized in: Mirage M-2000C



Gildia Rentier

To do usłyszenia na TS po HRP.... THX

“Dobry plan wykonany natychmiast jest lepszy niż idealny plan wykonany dziesięć minut później. ”
User avatar
Barus
Moderator
Posts: 1429
Joined: 2018-12-25 23:56

Flights: 218 (628hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Marshaller

VF-31 Executive Officer

492nd vFS Commanding Officer

Rotein wrote: 2020-07-28 10:06 Też bede pomocy potrzebowal. Tez mam Ryzen 5 3600, rx 5700 xt. Nie mam pojecia co z tą nakladką zrobic do HP Reverb?

HP Reverb razem z kartami graficznymi AMD potrzebuje nowego firmware od HP, ten domyślnie który jest wgrany do googli to starsza wersja i nie do końca współgra z nowszymi kartami AMD, jeżeli wszystko ci działa - tzn nie masz czarnego ekranu w googlach to nie musisz tego robić, ale jeżeli google ci nie działaja - wtedy musisz zainstalować to co wysłał kolega wyżej.

User avatar
error
Posts: 21
Joined: 2020-05-29 15:06

Flights: 49 (119hs)
Specialized in: Mirage M-2000C



Gildia Rentier

ROZKMINIŁEM opiszę swoje kroki może komuś się przyda:
Dotyczy oczywiście HP Reverb model do 2020r

1.Instalacja Windows Mixed Reality przez Steam
2.Instalacja Steam VR,
3.Instalacja łatki regedit (w zależności od konfiguracji komputera u mnie jak wyżej, robisz to jak masz black screen w goglach)
4.Dodajesz DCS do biblioteki steam
5.Zmierzyłem w zakładzie optycznym IPD (rozstaw oczu), w hp jest to parametr oprogramowania do ustawienia w parametrach. U innych producentów jest mechaniczna regulacja, z tego co widzę uznanie tego jako minus w hp to nieporozumienie zakres jest dość duży i myślę że oczywiście są wyjątki ale statystyczny Polak się mieści w zakresie.
Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest to, że jeśli jest kilku użytkowników gogli ułatwia to zmianę profilu bez kręcenia. Piszę tyle o tym dlatego że z tego co zauważyłem ten parametr ma ogromne znaczenia dla komfortu wzroku.
6.....Teraz rozkminiam najlepsze ustawienia dla karty graficznej

“Dobry plan wykonany natychmiast jest lepszy niż idealny plan wykonany dziesięć minut później. ”
User avatar
Lukasz
Moderator
Posts: 196
Joined: 2019-02-12 01:52

Flights: 158 (498hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VFA-203 Pilot

VF-31 Naval Aviator

492nd vFS Pilot

Programowa regulacja IPD ma się nijak do mechanicznej regulacji. Tylko mechanicznie jesteś w stanie wyregulować IPD tak aby rzeczywiście to działało.
Rozumiem gdyby Reverby miały jeden ekran, przez co zastosowanie mechanicznej regulacji IPD byłoby wyzwaniem. Ale gogle mają osobne ekrany i wydaje mi się, że nie stało nic na przeszkodzie, aby zrobić mechaniczną regulację. Może takim ważniejszym powodem było zachowanie jak najniższej wagi. Jednak nie zmienia to faktu, że brak regulacji jest prawidłowo uznane jako minus.

User avatar
error
Posts: 21
Joined: 2020-05-29 15:06

Flights: 49 (119hs)
Specialized in: Mirage M-2000C



Gildia Rentier

Nie do końca, zależy jakie masz IPD jak nie musisz kręcić albo w grę wchodzi minimalna korekta to uważam to prawidłowo za plus.

Proszę o porady konfiguracyjne jeśli ktoś używa bo nie chciałbym zrobić z tego tematu recenzji gogli (są jakie są i inne nie będą), proszę o wypowiedzi użytkowników tego typu jeśli ktoś ma ochotę pomóc.

“Dobry plan wykonany natychmiast jest lepszy niż idealny plan wykonany dziesięć minut później. ”
User avatar
Rotein
Posts: 77
Joined: 2018-08-10 10:05

Flights: 79 (244hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Moje krótkie doświadczenie z Reverbami:
1. Ograniczenie odświeżania do 60 HZ
2. Włączona retrospekcja
3. Wymuszenie pracy wszystkich rdzeni w procku
4. Ograniczenie renderingu do widzialnego obrazu
Efekt: Nisko nad ziemią stałe 30 fps z retrospekcją (wyglada jak 60 fps), wyżej w powietrzu stałe 60 fps. Kaukaz, Pustynia super sie lata, Syria w miastach póki co katastrofa np Beirut..słabo. Kombinuje dalej może coś znajde jak to zrobić.

User avatar
djtrebor
Posts: 6
Joined: 2020-03-25 22:04

Flights: 4 (12hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Rentier

Panowie mam pytanie co i jak ustawią aby jak poruszam głowa to obraz w goglach nie jest ostry gdzie i co ustawić bo to jest meczące gdy sie rozgladam i taki rozmyty obraz w chwili gdy poruszam głową czy też tak macie? karta graficzna GTX 180 ti 32 ram wiec komputer jeszcze w miare mocny

Post Reply