Więcej FPS w HP Reverb

Post Reply
User avatar
Rotein
Posts: 77
Joined: 2018-08-10 10:05

Flights: 79 (244hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Hej!
Po mioich jakże krotkich doswiadczeniach z VR, mam kilka przemyśleń. Rzecz sie tyczy " retrospekcji" czyli klonowania klatek.
Idąc za radą kolegi, jako totalnie zielony w VR, wlaczylem sobie w plikach steam-common itd. , opcje auto dla retrospekcji. Okazalo się, ze trzyma twardo 45 fps, czyli obniza o połowę odswiezanie kosztem wydajnosci. Idąc drogą dedukcji, skoro mamy 2 ekrany (HP Reverb) i oba sa ustawione na 90 hz to w sumie mamy troche grafiki do przerobienia przez komputer. Jezeli klonowanie klatek jest uruchomione, to musi karta przerobic 45 klatek, sklonowac i wyświetlic na 2 ekranach. I tu zonk! Skoro retrospekcja podbija finalnie to do płynnego obrazu poprzez klonowanie, to nigdy nie uzyskamy tak naprawde pelnej retrospekcji, bo to po prostu za dużo do przerobienia.
Zrobilem test, obniżylem odswierzanie do 60 Hz w programie WMR i wow!!! Komputer przerabia teraz tylko 30 klatek, obraz jest bardzo płynny( widoczne 60 kl), wysoko w powietrzu mam 60 fps,a nie mam komputera hi-end. W ustawieniach Steam VR moglem spokojnie wyciągnąc wyższa rozdzielczośc na oko. I znacznie wieksze detale już w Samym DCS. Sugeruję, żeby samemu to przetestować i wtedy zobaczycie. W zależnosci od mocy kompa, mozna po swojemu grafiką sie bawic ale ja póki co jestem mega zadowolony. Wazne tez, aby dodac plik do saved games ktory ogranicza rendering.

P.S.
Jezeli użylem niewlasciwych słów to przepraszam, nie jestem specjalistą😁

User avatar
gorzasty
Posts: 113
Joined: 2018-05-10 18:47
Contact:

Flights: 30 (60hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Rentier

Pierwsze słyszę określenie "retrospekcja". Lepiej używaj oryginalnych terminów w języku angielskim. Temat o VR też jestvw innym miejscu i tam znajdziesz wiele podpowiedzi. W tym te o których piszesz.

Od zawsze zdania są podzielone pomiędzy wielbicieli ASW i pokrewnych a tyh którzy wolą obniżyć częstotliwość.

Różne jest postrzeganie płynności.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


User avatar
Rotein
Posts: 77
Joined: 2018-08-10 10:05

Flights: 79 (244hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Nie wiem dlaczego, ale to moj blad.. myśle co innego i piszę co innego😁 Masz racje, to jest Reprojekcja. Termin powszechnie znany zwlaszcza wśród użytkowników. Dlaczego pisalem Retrospekcja.. przecież to słowo zupelnie inne znaczenie.. sorry i dziękuje z zwrocenie uwagi👍

User avatar
gorzasty
Posts: 113
Joined: 2018-05-10 18:47
Contact:

Flights: 30 (60hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Rentier

Spoko, pewnie słownik poprawiał ;)

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Post Reply