Speech recognition od windows

Post Reply
User avatar
Torres
Posts: 65
Joined: 2019-10-20 20:32

Flights: 92 (268hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Instruktor

333 Pilot

Zwracam się z prośbą do osób obeznanych w systemie win10 o pomoc bo mi ręce opadają.

Problem polega na niemożliwości włączenia samego speech recognition (cortuna działa).
Przy próbie włączenia pojawia się okno błędu z informacją o niezgodności języka aplikacji z językiem wyświetlania.
Dodam iż języki wszędzie są ustawione na English US oprócz input który odpowiada za klawiaturę jest na DE ale zmiana na US nic nie zmienia. Przeprowadziłem naprawę kluczy rejestru, korzystałem z poradników YT o dodaniu klucza ctfmon czy jakoś tak i błąd się powtarza.
Czy da się to w jakiś sposób naprawić bez ponownego stawiania systemu ?
Czy zmiana klucza windows home na windows pro naprawi błąd?
Ps. Powinienem dodać że kiedyś przy optymalizacji systemu pod VR (wcześniej działało) zostało to wyłączone.

Zapraszam do dyskusji, może wspólnie coś zaradzimy bo co wiele umysłów to nie jeden.

Intel Core i9-9900K, RTX 2080 Ti,32GB DDR4 RAM,1TB M.2 SSD, MSI Z390-A PRO ATX
User avatar
Birbant
Posts: 202
Joined: 2019-08-16 16:51

Flights: 225 (568hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Czy potrzebujesz go pod Voice attacka? Ostatnio miałem problemy voice attack nie chciał mi rejestrować głosu. Po przyznaniu windowsowi różnych dziwnych uprawnień na koncie microsoft u mnie ruszyło.

Birbant (według pl.wiktionary.org)

rzeczownik, rodzaj męskoosobowy
(1.1) przest. mężczyzna prowadzący hulaszczy tryb życia. Inaczej; hulaka, lekkoduch, raptus
User avatar
attyla
Posts: 29
Joined: 2018-12-04 18:11

Flights: 8 (75hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Ja ustawiałem według tego filmu

kluczowe było to aby dać ENG jako domyślny język systemu(File Explorer, jest wyświetlany po angielsku) jak tego nie ustawiłem to nie działało i musiałem odinstalować Angielski zrestartować kompa i przy instalacji zaznaczyć że ma być domyślnym językiem systemu.

Post Reply