Projekt Przepustnica DIY

Post Reply
User avatar
bartoszka
Posts: 47
Joined: 2019-11-17 21:28

Flights: 8 (21hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Hej,

na pewno część widziała mój spam na discordzie. Otwieram tu wątek, w którym chciałbym dokumentować postępy i prosić o porady dot. projektu jak w tytule.

Do tej pory udało mi się spiąć arduino (promicro) z potencjometrem, oraz, przy użyciu (tej https://github.com/MHeironimus/ArduinoJoystickLibrary) biblioteki sprawić, by Windows widział to urządzenie jako HID (w skrócie, że joystick), a tym samym podpiąć oś potka jako Thrust w DCS. Następnie zamontowałem potencjometr w mojej plastikowej, low-endowej przepie Thrustmaster HOTAS X i działa jak marzenie.

Idąc dalej, mam nadzieję, że starczy mi determinacji na doprowadzenie projektu do końca, a tym samym stworzenie własnej przepustnicy inspirowanej znanym warthogiem.

__________________________________

Obecny etap to poszukiwania modelu 3d do uchwytów. Znalazłem coś takiego:

https://sketchfab.com/3d-models/fa-18-s ... 1103d8b15a

1. Niestety moje doświadczenie w druku 3d jest zerowe. Czy ktoś bardziej kompetentny mógłby podpowiedzieć mi, czy to jest realne, żeby zlecić jakiejś firmie wydruk tego modelu, a następnie użyć go do moich celów? Musiałbym go rozciąć na pół, wydrążyć w środku, zrobić otwory na przyciski / haty i wyprowadzić kabelki do bazy. Coś mi mówi, że to zły pomysł i lepiej byłoby zaprojektować takie puste w środku "łupki" od początku. Proszę o poradę.

2. Myślałem o tym, żeby kupić najtańsze pióro do druku 3d, którym mógłbym posiłkować się, żeby uzupełnić luki, albo zamontować ("przykleić") przyciski do obudowy. Obawiam się, że jednak wydruk z takiego piórka może być zbyt mało wytrzymały / sztywny. Ktoś, coś?

User avatar
bartoszka
Posts: 47
Joined: 2019-11-17 21:28

Flights: 8 (21hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Kurczę, nie jestem pewien, dlaczego nie mogę edytować posta, więc dopiszę tu: pkt. 1. chyba nie ma sensu, proszę jedynie o odpowiedź na pkt 2. Przepraszam za nieprzemyślane pytanie.

Post Reply