Winwing vs Thrustmaster

Post Reply
RagingSnake
Posts: 4
Joined: 2021-01-23 19:02

Flights: 1 (3hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witajcie.
Zastanawiam się nad zakupem przepustnicy i mam zagwozdkę. Otóż szukając czegoś do 1k +/- 200 PLN jedynym wyjściem w PL jest tylko Warthog, jednak opinie na jego temat są podzielone. Na YT natrafiłem na porównanie tegoż Warthoga do przepustnicy Winwing Orion FA-18 i ten ostatni wygrał w przedbiegach. Cena WW z tego co się orientowałem to 236 $ + 60$ koszty transportu + 23% VAT i cło = ok 1500 PLN. I tu pojawia się pytanie do was bo nie znalazłem podobnego wątku na forum. Czy ktoś miał do czynienia z tym Winwingiem ? Czy ktoś kupił coś od Kitajców, jeśli tak to co i jakie ma wrażenia ? A może jednak lepiej kupić Warthoga dostępnego od ręki niż czekać na dostępność WW ?
Ciężki temat, wiele pytań i niewiadomych. Z góry dzięki za wszelaką pomoc.

User avatar
Avantar
Posts: 1125
Joined: 2018-06-19 09:26

Flights: 281 (754hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

Ja mam duzo sprzetu TM (Airbus, Cougar, Warthog) i mam WinWinga od niedawna. Orion z gripem F-16. Nie jestem w stanie zauwazyc roznicy precyzji miedzy Warthogiem a Orionem , ale kultura pracy i wykonanie winwinga jest rewelacyjne. Do tego mega soft konfiguracyjny (TM target to smiech na sali przy nim). Cougrar vs Orion F-16EX to porazka. Obecnie, jezeli NIE chcesz latac A-10 to bierz WinWinga, jak trafisz, bo ostatnio Oriony wykupione byly. Jezeli chcesz latac A-10 to bierz z kolei TM Warthoga bo jednak nic Ci nie zastapi idealnego zmapowania tak jak w samolocie

Avantar
My rig: MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI; HyperX Fury RGB 64GB (4x16GB) 3200MHz DDR4 CL16; Intel Core i9-10900KA; Zotac RTX 3090; HOTAS Warthog; HOTAS Cougar; WinWing F16EX Throttle, MFD Cougar; Track IR 5; Thrustmaster TPR
User avatar
FastDust
Posts: 65
Joined: 2019-08-16 18:28

Flights: 79 (240hs)
Specialized in: JF-17



Gildia Rentier

SN-42 Pilot

Jak się uda weź Oriona, Thrustmaster to jednak masówka, jednym słowem bieda, Winwing robi typowo pod symulatory, wszystko jest bardziej przemyślane więcej hatów (tych pstryczków w kilka stron) pokręteł. Jakby zależy czym latasz, ale jeśli tylko i wyłącznie A-10 weź Tm (głównie dla imersji) w każdym innym wypadku Orion. Choć ten w A-10 pewnie też się sprawdzi.
Z perspektywy czasu powiem, że jeśli wiesz, że hobby jest dla Ciebie to nie żałuj kasy taki wydatek robi się raz. Potem będziesz jak ja żałował, że w Warthogu brakuje przycisków, jest mało ergonomiczny itd. No, ale cóż i tak lepiej niż jakiś śmieciowy saitek w którym z czasem rozregulowywują się potencjometry i precyzja znika.

... i ja mu wtedy mówię, Andrzej ty za poważnie tą gierkę traktujesz
RagingSnake
Posts: 4
Joined: 2021-01-23 19:02

Flights: 1 (3hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Avantar wrote: 2022-03-21 20:56 Ja mam duzo sprzetu TM (Airbus, Cougar, Warthog) i mam WinWinga od niedawna. Orion z gripem F-16. Nie jestem w stanie zauwazyc roznicy precyzji miedzy Warthogiem a Orionem , ale kultura pracy i wykonanie winwinga jest rewelacyjne. Do tego mega soft konfiguracyjny (TM target to smiech na sali przy nim). Cougrar vs Orion F-16EX to porazka. Obecnie, jezeli NIE chcesz latac A-10 to bierz WinWinga, jak trafisz, bo ostatnio Oriony wykupione byly. Jezeli chcesz latac A-10 to bierz z kolei TM Warthoga bo jednak nic Ci nie zastapi idealnego zmapowania tak jak w samolocie
Głównie latam F/A-18C a w przyszłości na pewno kupię F-16 i pewnie A10 również. Wezmę raczej Oriona gdyż raczej zaspokoi wszystkie moje potrzeby forever :). Powiedz mi tylko czy zamawiałeś swój egzemplarz osobiście czy masz go z drugiej ręki ? Jeśli kupowałeś sam to kiedy płaciłeś cło i VAT ? Jak długo szła przesyłka (biorą za nią 60$ wiec spodziewam się ze powinno być szybko) ? No i jak z gwarancją. Trzeba by pewnie odsyłać do Chin jakby coś się działo…

User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 206 (465hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

FastDust wrote: 2022-03-22 11:49nie żałuj kasy taki wydatek robi się raz
Już nie kłam. Nie widziałem człowieka wkręconego w symulatory, który co parę lat by nie zmieniał sprzętu, albo nie dokupował czegoś nowego :)

User avatar
Huracan
Posts: 3
Joined: 2022-03-19 15:29




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Pytanie do znawców tematu !!!

Jestem fanem motorsportu i zamierzam swoj symulator przystosowac do latania mysliwcem .

Poszukuje topowego HOTASa

Jakie marki warto wziac pod uwage ?

User avatar
SnakeJazz
Posts: 62
Joined: 2020-11-28 15:19

Flights: 69 (160hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

3ACS Pilot

Huracan wrote: 2022-03-25 19:13 Pytanie do znawców tematu !!!

Jestem fanem motorsportu i zamierzam swoj symulator przystosowac do latania mysliwcem .

Poszukuje topowego HOTASa

Jakie marki warto wziac pod uwage ?
https://flightsimcontrols.com/

https://virpil-controls.eu/

https://www.winwing.cn/en/JOYSTICK

User avatar
Huracan
Posts: 3
Joined: 2022-03-19 15:29




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

SnakeJazz wrote: 2022-03-25 19:18
Huracan wrote: 2022-03-25 19:13 Pytanie do znawców tematu !!!

Jestem fanem motorsportu i zamierzam swoj symulator przystosowac do latania mysliwcem .

Poszukuje topowego HOTASa

Jakie marki warto wziac pod uwage ?
https://flightsimcontrols.com/

https://virpil-controls.eu/

https://www.winwing.cn/en/JOYSTICK
a czy przepustnice kupowac pod dwa silniki ?

User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 206 (465hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

A będziesz latał samolotem dwusilnikowym, czy jednosilnikowym? :)

choina
Posts: 5
Joined: 2021-12-09 09:29




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam.
Ktoś z was ostatnio kupował ze strony Wingwing?
Chcę zamówić przepustnicę z joystickiem. Rabaty mają konkret prawie 50% Tylko jak z realizacją zamówień i wysyłką sprawa wygląda, bo to powstrzymuję przed podjęciem decyzji.

User avatar
Barus
Moderator
Posts: 1429
Joined: 2018-12-25 23:56

Flights: 218 (628hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Marshaller

VF-31 Executive Officer

492nd vFS Commanding Officer

choina wrote: 2022-04-23 09:31 Witam.
Ktoś z was ostatnio kupował ze strony Wingwing?
Chcę zamówić przepustnicę z joystickiem. Rabaty mają konkret prawie 50% Tylko jak z realizacją zamówień i wysyłką sprawa wygląda, bo to powstrzymuję przed podjęciem decyzji.
Rabat oni mają zawsze, to tylko chwyt marketingowy także na ceny przed rabatem nie patrz :). Orion chyba nigdy nie schodził poniżej 40 czy tam 45% rabatu.

A co do dostępności, to jest z tym chyba problem @Gildu zamówił ostatnio przepustnice ale nie mają na stocku i trochę czasu już czeka. Jakby była dostępna to chyba w miarę szybko dochodzą, tylko trzeba doliczyć jeszcze opłaty celne.

User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 206 (465hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Jak mają w stocku, to przychodzi bez problemu. Tylko ze stockiem jest problem :)

Tylko pamiętaj, żeby do ceny doliczyć sobie cło, VAT i opłatę za obsługę celną.

choina
Posts: 5
Joined: 2021-12-09 09:29




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Dzięki za info.
W takim razie trzeba będzie chyba uzbroić się w cierpliwość, bo prawie wszystko mają brak w magazynie, albo dostępne w przedsprzedaży :|

Post Reply