Zamówienie z WinWInga - ile to kosztuje i jak to działa

Post Reply
User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 206 (465hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Ponieważ temat regularnie powraca na Discordzie, to napiszę w jednym miejscu, żeby można było do niego odsyłać.

Po pierwsze "wspaniałe" promocja na WW po 30-50% to chłyt marketingowy - te ceny stale są na takim poziomie, nie jest to żadna przecena. Prawdziwe przeceny zdarzają się rzadko i mają po 5-10%.

Paczka jest zawsze wysyłana Fedexem. Przesyłka jest naliczona na każdą paczkę osobno - każdy element (baza, chwyt joya, panel itp) jest w oddzielnym kartonie i za każdy płaci się przesyłkę. przesyłka to $20-30 od kartonu (po dodaniu zamówienia do koszyka i podaniu adresu wysyłki sklep wylicz dokładny koszt przesyłki).

Paczka idzie od tygodnia do miesiąca (moja szła 9 dni). Kurier przynosi paczkę, zostawia i se idzie, ale nie jest tak różowo. Po 2-3 tygodniach przychodzi od Fedexu faktura - cło, VAT i opłaty za obsługę. Zwykle cło wynosi 0%, VAT 23% i opłata Fedexu za obsługę celną ~70 zł. VAT liczony jest od CAŁEJ wartości paczki (razem z przesyłką) w złotówkach. Więc planując zakupy w WW przeliczcie, ile kasy jeszcze musicie mieć odłożone ponad to, co zapłaciliście w sklepie.

Przykładowe rozliczenia od Fedexu:

Image

Image

Zachęcam innych zamawiających ostatnio z WW (Bartek, Stivi) do uzupełniania wątku.

Dopiszę jeszcze, że zwykle z całej trasy z Chiny do Polski najdłużej zajmuje postój paczki w urzędzie celnym w Warszawie. Także może być tak, że na trackingu paczka w 3-4 dni trafi do Warszawy, ale to nie znaczy, że za 2 dni będzie u Was, może tam spokojnie poleżeć nawet 2-3 tyg.

User avatar
bartoszka
Posts: 47
Joined: 2019-11-17 21:28

Flights: 8 (21hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Za ORION 2 HOTAS w wersji bida czyli za 400$ (bez detentów i nakładkina drążek), po kursie wołającym o pomstę

Image

Jak widać, musiałem zapłacić gotówką przy odbiorze. Nie wiem, czy to ma coś wspólnego z tym, że po przylocie do polski leżał tydzień na odprawie, pewnie nie..

User avatar
Lemur
Posts: 4
Joined: 2021-02-19 01:09

Flights: 33 (63hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

VMFA-117 Cadet

Hej,
Podzielę się moim doświadczeniem. Zamówiony Orion2 F/A-18 Hornet Throttle Combo(With Finger Lift), 4.10.2022.
Cena 280,85$
Koszt dostawy: 66$ dwie paczki (FeDex oczywiście)
11.10.2022 wyleciało z Chin (w Chinach kisiło się najdłużej z całej wycieczki)
12.10.2022 trafia do centrum FedEx we Francji
14.10.2022 dostarczone do mnie w 2 pudełkach
Jak do tej pory (14.11), nie przyszło do mnie jakiekolwiek żądanie zapłaty VAT, czy cła.

User avatar
Eldritch
Posts: 12
Joined: 2022-06-09 21:28
Contact:

Flights: 34 (67hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

VMFA-117 Cadet

Tyle do zapłaty za joya Orion2 z przedłużką dostałem miesiąc po zakupie :)

Last edited by Bartek16194 on 2023-01-27 13:03, edited 1 time in total.
Reason: link

Kocham Horneta :)

Zbudowałem Horneta :P
herez
Posts: 3
Joined: 2022-05-26 21:06

Flights: 55 (134hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

zamowiłem joya win winga f16 z dodatkowymi hatami, (sroda)

przy zamawianiu czegokolwiek z chin nalezy zwracac uwage, na kod pocztowy i adres, chinskie serwisy nie toleruja adresu w stylu "dworcowa 2/4 ; 25-643" takiego adresu czesto nie da sie wpisac (bo znaki specjalne), albo potrafi go przekonwertowac na: "dworcowa 24 ; 25643" kiedyś PP prawie mi nie dostarczyła paczki, dopiero jak chinczyk meila mi wyslal "dlaczego nie odbieram towaru, tu mu zwrot na jego koszt PP chce do chin zrobic" - zaczalem cos dzialac, bo okazalo sie ze poczta trzymala moj tripod 2 tygodnie i zaczela zwrot do chin robic, i uwaga, skoro nie ja bylem nadawca, to nie moglem tego cofnac - to chinczyk mialby sie z PP kontaktowac zeby oni jednak to doreczyli (tak se poczta wymyslila), dopiero jak zlozylem reklamacje, ze mi awizo nie dostarczyli (bo probowali zlozyc na nie istniejacy adres zamiast "xxx 1/3" probowali na "xxx 13" - a na tej ulicy nie ma tkaiego domu xD) to ktos po kilku telefonach i awanturach uznal, ze jednak mi ta paczke laskawie dostarcza, bez zwrotu do chin.....



wracajac do joya i win winga

jako opcje zaplaty wybralem przelewy 24. okazalo sie ze przelewy maja fuckup w systemie, w aplikacji bankowej najpeirw mi wyskoczylo, ze transakcja sie nie udala, ale chwile pozniej jednak sie udala- kasa zeszla z konta, przelewy daly potwierdzenie........... ale paypal odrzucil...... wiec w wing wingu wyskoczylo ze sie jednak nie udalo. po kilku telefonach do przelewy24 udalo sie zglosic reklamacje (na poczatku mowia "sp@#!@J") - kasa wrocila na konto nastepnego dnia rano (przelew robiony byl ok 16)

paypal byl juz zamkniety, a chinczyk (pracuja od 3 w nocy do 12 w polodnie, czasu naszego) stwierdzil ze to nie ich problem.

w miedzyczasie okazalo sie, ze nie tylko ja mialem taki problem (tego samego dnia inny polak, teraz juz tez gildiowicz, mial taka sama sytuacje)

druga proba kupna (czwartel) - tym razem kolega zaplacil swoim paypalem- poszlo bez problemu. rowno tydzien od zamowienia mialem przesylke w domu. ...... ale po drodze byl fedex i urzad celny

fedex zadzwonil do mnie we wtorek, z prosba o podanie meila, co by mogli mi wyslac kwity do uzupelnienia.

Image

z adresu: [email protected]

dali takie coś: https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... 415930.pdf
(tak, wrzucilem pdf na discorda to i link jest jaki jest)

oczywiscie nie zauwazylem tego pdfa, i recznie w meilu napisalem, co sie w adresie nie zgadza (kod pocztowy) oraz ile warty ten pakunek razem z kosztem przesylki.

dopiero nastepnego dnia dodalem "skan" wydrukowanego pdfa, ktory wygladal jakby 7 latek markerem go uzupelniał - UC to polubil i nie trzymał mojej paczki, malo tego, od miesiaca nie upomnial sie o kase vat/clo - podejrzewam, ze mieli komplet dokumentow przy paczce, rzucili na to okiem i stwierdzili ze szkoda sie z kims kto tak wypelnia dokumenty uzerac :tf:

Image


wiec tydzien po zlozeniu zamowienia mialem juz sprzeta, dodatkow od urzedu nie mam do dzis (miesiac od zakupu)

Post Reply