Virpil vs VKB vs WinWing vs TM HOTAS Warthog

User avatar
Mentos
Posts: 53
Joined: 2020-01-04 16:15

Flights: 90 (284hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Pilot SGPSz

Skyhawk wrote: 2022-11-03 12:51 A są jakieś zamienniki do tych mocowań? Ale też takie, które można by przymocować do blatu.
Są, np. Monstertech
Image
Image

Sporo osób też robi swoje mocowania i wychodzi dużo taniej.

User avatar
Skyhawk
Posts: 43
Joined: 2019-11-06 22:11




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Dzięki. Wyglądają spoko.

User avatar
Skyhawk
Posts: 43
Joined: 2019-11-06 22:11




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Hej.
Na grupie DCS World Polska na fb znalazłem ogłoszenia człowieka, który robi takie cuda (drążek od F-16 też będzie). Co o ty myślicie? Dla mnie wygląda spoko, tylko czy nie za duża ta konstrukcja?
Image Image

Link do oferty:
https://www.facebook.com/SIMpleSIMpit/s ... &preview=1

User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 206 (465hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

To są drążki do Migów, Ty chcesz latać eFami.
Będzie za mało hatów.
I tak jak pisaliśmy - lepiej wybrać drążek pasujący do samolotu, którym latasz.

User avatar
Skyhawk
Posts: 43
Joined: 2019-11-06 22:11




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Napisałem przecież, że do F-16 też jest. Produkcja trwa, będzie za 1,5 m-ca.

User avatar
Mentos
Posts: 53
Joined: 2020-01-04 16:15

Flights: 90 (284hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Pilot SGPSz

Odin posiada takowy, jest bardzo zadowolony. Producent wszystko ustala i dogaduje się na bieżąco z kupującym.

User avatar
Odin
Posts: 59
Joined: 2018-10-24 00:13

Flights: 61 (188hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Foka wrote: 2022-11-09 21:44 To są drążki do Migów, Ty chcesz latać eFami.
Będzie za mało hatów.
I tak jak pisaliśmy - lepiej wybrać drążek pasujący do samolotu, którym latasz.
To nie do końca dobra podpowiedź ale rozumiem, że masz dobre zamiary ;) .
No bo chyba się zgodzimy, że im więcej hatów ( i innych guziczków, pokrętełek, itp) tym lepiej. I to nie ma znaczenia czy to kopia Miga-29, czy F-16. Przy wyborze tego typu urządzeń trzeba się kierować jeszcze innymi wytycznymi.
I tu Skyhawk powinieneś wziąść pod uwagę takie kwestie jak: cena ( w stosunku do jakości ), miejsce, możliwosci zastosowania ( jeżeli latasz na innych simach/modułach), możliwości wprowadzania zmian ( np mozliwość zmiany uchwytu, bazy, sprężyn ), dostępność, wygoda i jeszcze parę innych.

Ja przeszedłem przez różne urządzenia od kiedy bawię się w simy ( Saitek, Virpl, WinWing ) i kupe czasu też włożyłem w modowoanie ( zabawy z forcefeedbackiem w szczególności ) . Na chwilę obecną ten Joy spełnia moje oczekiwania prawie w 100% . Może dlatego , że miałem wpływ na zmiany w procesie powstawania co jest unikatową cechą na rynku. Jedyne chyba na co był bym go ( właściwie to samą bazę ) teraz w stanie zamienić to na joy z porządnie zrobioną funkcją Force Feedback. To jest naprawdę dobry sprzęt z świetnie pracującym mechanizmem osi X/Y i z długim ramieniem ( co bardzo pomaga przy śmiglakach ) więc nadaje się praktycznie do wszystkiego ale ! ... nie jest to sprzęt dla każdego. W skrócie wymaga dość konkretnego dostosowania stanowiska. Jeśli chodzi o cechy , które dla kogoś moga być negatywnymi czynnikami przy wyborze to brak możliwości wymiany uchwytów ( można będzie w przyszłosci ale w grę wchodzi wymiana całego ramienia), zajmuje sporo miejsca więc ciężko z tego korzystać przy typowym "biórkowym" kokpicie (nie da rady tego po prostu od tak sobie odstawić), uchwyt mimo , że bardzo solidnie zrobiony jest wykonany w druku 3D co dla niektórych jest wielkim problemem ( nie rozumiem dlaczego).

Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś pytania odnośnie tego akurat ustrojstwa to śmiało pisz postaram się odpowiedzieć w miarę moich możliwości. Wydaje mi się jednak, że to może nie być rozwiazanie dla ciebie. Jeśli nastawiasz się na F-16 to chyba najlepszym rozwiązaniem był by Orion2 HOTAS F-16 Viper(MFSSB). Może zastanów się najpierw, czy chciałbyś mieć joya po środku, czy z boku bo to będzie rzutować na wiele spraw podczas użytkowania. I jeszcze jedno sprostowanie Simple Simpit nie będzie robił joya pod F-16 to chyba jakieś nieporozumienie. Chyba najszybciej będa dostępne F-18 i cały HOTAS pod AH-64. Pozdrawiam!

User avatar
ags
Moderator
Posts: 220
Joined: 2019-08-23 01:45

Flights: 179 (430hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

NEWBIE Spotter


Opinia: pewne rzeczy nie powinny mieć miejsca.

Tematy zakazane:
ZipLip na carrierze, nie da się i już ;-)
User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 206 (465hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Odin wrote: 2022-11-10 12:15No bo chyba się zgodzimy, że im więcej hatów ( i innych guziczków, pokrętełek, itp) tym lepiej. I to nie ma znaczenia czy to kopia Miga-29, czy F-16. Przy wyborze tego typu urządzeń trzeba się kierować jeszcze innymi wytycznymi.
No nie, nie zgodzimy się. Niektórym zależy na realistycznym joy'u, a nie z dużą ilością przycisków, jak robi VKB pod symulatory kosmiczne. Ostatnio zmieniłem gripa TM z F-16 na F/A-18C tylko po to, żeby był "bardziej autentyczny". Więc każdy szuka czegoś innego i nie ma co mierzyć wszystkich własną miarą.

User avatar
Odin
Posts: 59
Joined: 2018-10-24 00:13

Flights: 61 (188hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Foka wrote: 2022-11-10 18:05
Odin wrote: 2022-11-10 12:15No bo chyba się zgodzimy, że im więcej hatów ( i innych guziczków, pokrętełek, itp) tym lepiej. I to nie ma znaczenia czy to kopia Miga-29, czy F-16. Przy wyborze tego typu urządzeń trzeba się kierować jeszcze innymi wytycznymi.
No nie, nie zgodzimy się. Niektórym zależy na realistycznym joy'u, a nie z dużą ilością przycisków, jak robi VKB pod symulatory kosmiczne. Ostatnio zmieniłem gripa TM z F-16 na F/A-18C tylko po to, żeby był "bardziej autentyczny". Więc każdy szuka czegoś innego i nie ma co mierzyć wszystkich własną miarą.
Jasne . Jak komu bardziej pasuje. Przecież koniec końców to do Skyhawka należeć będzie decyzja, a my możemy tylko coś doradzać w oparciu o własne doświadczenie. Zakładanie jednak z góry, że ktoś nie powinien brać drąga z miga bo ma za mało chatów w porównaniu do efów jest mało precyzyjną podpowiedzią właściwie mijającą się z prawdą.

Post Reply