Gildia.org jest otwartą platformą do wspólnych rozgrywek polskiej sceny DCS - zapraszamy wszystkich pilotów (niezależnie od poziomu doświadczenia), a także wszystkie zorganizowane grupy oraz eskadry.

Zarejestruj się i dołącz do naszej społeczności, latamy na DCS World 2.5 Open Beta oraz nie stawiamy kryteriów rekrutacyjnych (REKRUTACJA), wszyscy chętni do wspólnego latania online znajdą u nas swoje miejsca na naszym fragmencie wirtualnego nieba.

Jeśli jeszcze jesteś niezdecydowany zapraszamy na nasz serwer TeamSpeak (konfiguracja viewtopic.php?f=11&t=4 ) lub nasz kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCLTBtk ... 0tyQ7lnWpg.

Tobii Eyetracking

Porady techniczne oraz bazarek - forum otwarte dla wszystkich
Awatar użytkownika
Hancer

Gildia Pilot

2018-10-01 13:46

Witam wszystkich, zaczynam wpadni właśnie zabawę z Tobii. Mam pytanie czy ktoś z was ma takie urządzenie. Chciałbym wyłączyć rozkładanie wzrokiem, a zostawić tylko obrót głowy. Ładnie to działa ale na początek trochę za wiele do opanowania. :mrgreen:

Awatar użytkownika
VladMordock

Gildia Pilot

2018-10-06 22:13

Jak tam testy? Jak to się sprawdza?

Awatar użytkownika
Hancer

Gildia Pilot

2018-10-07 09:27

Nie miałem zbyt czasu do testów, dopiero po niedzieli wracam do domu. Jest spoko nie miałem do czynienia z podobnym urządzeniem, ale ładnie to chodzi. Zakres widzenia jest dobry na boki i do tyłu, trochę gorzej z górą. Wszystko trzeba dopasować do swoich preferencji. Widziałem na YT filmiki z I tracker i tam ruchy głowy były większe niż w Tobii, pomijając fakt że pozostaje ruch oczu czego nie ma w innych rozwiązaniach. A jeszcze fakt że nie musisz nosić nic na głowie. Za podobną cenę masz urządzenie bardziej rozwinięte technologicznie i wygodniejsze w obsłudze. Nagram filmik pokazujący jak działa jak tylko zacznę loty szkoleniowe, bo zaczynam od startów i lądowań.

Awatar użytkownika
VladMordock

Gildia Pilot

2018-10-07 19:35

Sporo ludzi korzysta też z FreeTrack-a ( https://allegro.pl/freetrack-clip-120-z ... 74955.html ); wychodzi jakieś 100PLN, a działa bardzo sensownie. :)

Awatar użytkownika
Hancer

Gildia Pilot

2018-10-10 18:04

A no wiem, oryginał IT5 kosztuje więcej niż na aukcji. Ale nie chodzi o to, powiem tak jak na cenę podobną do IT lepszy jest Tobii. Bardzo dobrze działa, płynnie i można sobie ustawić pod klawisz wyłączenie czy centrowanie (bardzo przydatne przy używaniu wielu monitorów). No i działa w prawie każdej grze nie koniecznie w symulatorach. Pewnie VR jest i tak lepszy ale coś za coś.

ODPOWIEDZ