Drukowanie manuala

Forum "o wszystkim" - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich
Post Reply
User avatar
panjapa
Joined: 2019-08-23 08:57

Flights: 6 (15hs)
Specialized in: Su-27Gildia Pilot

2019-12-03 08:09

Cześć,

Czy ktoś z was drukował może manual w postaci książki? (z ładną kolorową okładką). Jesli tak to ile mniej wiecej kosztuje taka przyjemność? Wiem że jest to mała potrzebne ale lubie mieć takie "smaczki" na półkach :)

User avatar
Glow
Joined: 2019-08-29 23:09
Gildia Spotter

2019-12-03 14:19

Kupuj nie drukuj. Kiedyś miałem taki pomysł aby drukować "Dash-1" do BMSa ale znalazłem na eBayu, przeliczyłem sobie że taniej i kupiłem. Był mocno używany, co dodawało mu uroku. Musiałem go jeszcze później uaktualnić i dodrukować to co się pozmieniało, przebindowałem na stalowe kółka i dokupiłem okładki. Kosztowało mnie to, ale całość prezentowała się pięknie, jak żywcem wyjęte z czyjegoś samolotu. Niestety zaginął mi przy przeprowadzce.

Polecam kupować, najlepiej już bindowane, na pewno nie drukować samemu - szkoda roboty i kosztów.

Zdecydowanie super prezent na święta dla każdego maniaka symulatorów.

Jeśli chcesz z niego korzystać podczas lotów, to kup bindowanie na sprężynie czy kółkach aby można przekładać strony pod spód i trzymać na udzie. Duże, twarde, rozłożone okładki zajmują sporo miejsca i nadają się tylko na półkę.

Jak chcesz drukować, zwracaj uwagę na rodzaj papieru. Idealny jest wg.mnie "niemiecki używany do słowników". Jest bardzo cienki i wytrzymały. Papier typu bibułka (do 25 g/m2) o wysokiej zawartości celulozy 90-100%. Jeśli chcesz wydać to jest też papier "do map", odporny na zalania wodą i nieniszczący się przy zginaniu i składaniu (nie pamiętam nazwy, profesjonaliści będą znali nazwy). Drukowałem mapy - to jest dopiero temat morze.

Ceny są wysokie, to pamiętam. Obecnych nie znam. Zwykły papier eco do ksera dostaniesz tanio ale zapłacisz za usługę. Znajdziesz w google.

Post Reply