Przywitaj się

Forum "o wszystkim" - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich

Image
User avatar
mlody
Posts: 2
Joined: 2021-02-07 12:17

Flights: 2 (5hs)
Specialized in: F/A-18CGildia Rentier

Witam wszystkich.
Moja przygoda z symulatorem zaczęła się jakieś 15 lat temu na FS9, a od zaszłego roku przesiadłem się na FS2020 i skupiałem się głównie na GA z naciskiem na ogólne procedury, nawigację i technikę pilotażu. Wiele lat nie mogłem się zdecydować na DCS, ale w końcu ok. 3 m-ce temu przeszedł i czas na mnie. W lataniu bojowym nie mam żadnego doświadczenia i jestem raczej zielony;) Zacząłem od kupna Horneta i powoli się go uczę (zwłaszcza obsługi uzbrojenia). Jednak obecnie pochłonęły mnie śmigłowce Huey i Mi-8. Zwłaszcza ten drugi nie daje mi spokoju i uwielbiam nim latać, głównie sling load i póki co trening precyzji w powolnym manewrowaniu. Nie wiem jeszcze jak się poruszać na forum, więc z góry przepraszam za nieuniknione wtopy i jestem otwarty na uwagi:D

Rolex
Posts: 1
Joined: 2020-12-29 16:00
Gildia Spotter

Witam wszystkich pilotów wirtualnych. Jeżeli chodzi o moje doświadczenie w symulatorach to jestem totalnie poczatkujący, ale mam nadzieję, że szybko się ogarnę:). Zamierzam skupić się na lataniu śmigłowcami (póki co posiadam Mi-8).
Pozdrawiam

RagingSnake
Posts: 2
Joined: 2021-01-23 19:02

Flights: 1 (3hs)
Specialized in: F/A-18CGildia Spotter

VMFA-117 Cadet

Hancer wrote: 2021-02-08 15:42
RagingSnake wrote: 2021-02-08 12:57 Na razie uczę się obsługi Szczerszczenia i nie mogę się doczekać pierwszej misji HRP jak już wszystko ogarnę.
To tak nie działa, o chyba że opanujesz wszystkie aspekty HRP bez żadnych szkoleń - powodzenia.
Miałem na myśli jak ogarnę wszystko co jest z HRP związane, a nie tylko obsługę samolotu. Bez obaw :)

User avatar
Dom
Posts: 4
Joined: 2021-02-20 14:36

Flights: 2 (9hs)
Specialized in: F/A-18CGildia Rentier

VMFA-117 Cadet

Cześć
Miło mi u Was gościć!

Przygoda z lataniem zaczęła się z Micropros'em na F14 Tomcat Plus i F-117 , później LockOn i dziś jest DCS. Ze względu że DCS zrobił na mnie wrażenie dorobiłem się paru modułów.

Flaming Cliffs 3
Persian Gulf
NEVADA Test and Training Range
Supercarrier

No i do tego

F/A-18C Hornet
F-15C
Su-25T/27/33
A-10A
MiG-29

Obecnie z F/A-18C wiąże swoja przyszłość i tym samym liczę na wsparcie a przede wszystkim na dobrą zabawę.

Do miłego.

Cichacz
Posts: 5
Joined: 2021-04-26 19:08

Flights: 2 (3hs)
Specialized in: F-14B PilotGildia Pilot

Witam Wszystkich. Mam na imię Piotrek jestem z Górnego Śląska. Od około roku oglądam Wasze steramy na YouTube. Od zawsze interesowałem się symulatorami. Obecnie uczę się modułu MIG-21Bis. Liczę na świetną zabawę i rywalizację ;) aczkolwiek jestem początkujący w DCS

tristar
Posts: 5
Joined: 2021-05-01 21:26

Flights: 2 (3hs)
Specialized in: F-16CGildia Pilot

Witam wszystkich serdecznie,

DCSem zajmuję się w zasadzie od niedawna, nie licząc dawnego epizodu z Su25. Teraz latam głównie F16, którego znam dość dobrze (zostało mi z Falcona BMS a tam jest dużo więcej niż w Early Access) i trochę (dużo) mniej FA-18. Jestem pod wrażeniem ilości i jakości materiałów na Gildii. Świetna robota!!!

Moje ogólne przemyślenia są takie że DCS jest mocno "sandboksowy", wymaga sporo wysiłku aby stworzyć wysoki poziom "imersji". Fajnie się lata, grafika miód, ale ani nie ma ATC (jest ale żenująco słaby, Supercarrier trochę ostatnio nadrabia), ani trybu kampanii (poza DCS Liberation) Tego mi zawsze brakowało, a to wszystko było w Falconie od zawsze (dlatego czasami do niego wracam). Wasza robota sprawia, że DCS tym sandboksem przestaje być i mam nadzieję, że będę mógł się z Wami razem pobawić (ale na poważnie i z realizmem)

User avatar
Casarr
Posts: 1
Joined: 2021-05-18 23:25
Gildia Spotter

Cześć wszystkim

Symulatory towarzyszą mi odkąd w sumie mam kompa (18Wheels of Steel, Dirt, ProjectCars, Arma (od OP Flashpoint), IŁ-2, LockOn itp) i jakoś wciąż mi się nie przejadły. Niedawno zacząłem grywać w DCSa, posiadam go od jakichś 5 lat (promka na FC3 - chyba za 5$ kupiłem, jak spojrzałem ile teraz kosztuje to się za głowę złapałem :D ) ale dopiero teraz jakoś mnie przekonał do nauki, pograłem trochę na serwerach GrimReapers, GrowlindSidewinder, aż w końcu natknąłem się na Gildię - Polską Społeczność DCS.

Polatałem samolotami FC3 i stwierdziłem, że jest mi mało więc przesiadłem się na F16, którego mozolnie cały czas się uczę. Doświadczenie posiadam z IŁ-2 Sturmovik oraz WarThunder - Sturmovik dawne czasy, a siedzenie przy WT po 10h, żeby odkyrwać kolejne jety/tanki mnie nie bawi choć sama rozgrywka była w miarę zadowalająca, dlatego zdecydowałem się na DCSa. Jestem luźnym graczem, lubię popykać w ArmA3, Squad, RDROnline i inne dziwne gierki.
Jako, że mój stary joystick nie ogarnął F16 zakupiłem sobie HOTAS X56 Saitek Rhino i TrackIR - wrażenia z gry o 100000% lepsze z takim sprzętem choć jakbym się uparł to i na starym bym latał :D
Pracuję obecnie na lotnisku cywilnym, a z samym lotnictwem jestem związany pasją od jakichś 20 lat więc żargon lotniczy nie jest mi obcy (ten militarny również) :p

Jeśli ktoś chciałby polatać na luzie misje coop lub pvp to jestem otwarty na tego typu meetingi - w miarę treningów i poznawania samolotu pewnie będę podnosił sobie poprzeczkę próbując wejść bardziej w świat milsimów. Obecnie próbuję ogarnąć zadania CAS i możliwości uzbrojenia oraz bliską walkę powietrzną, która jednak sporo różni się od samolotów śmigłowych choć na pewno jest to dla mnie dobra podstawa ;)
Na razie latam na mapie Kaukaz tylko, planuję dokupić sobie Syrię albo Persian Gulf, a na następny samolot planuję coś wolniejszego o podobnych możliwościach operacyjnych - P-47D i moduł WW2 Assets - powrót do korzeni :D

TomSar
Posts: 1
Joined: 2021-05-29 01:45
Gildia Spotter

Witam

Wszelakimi symulatorami bawię się już ponad 25 lat, 1 własny komputer to C64 a 1 symulator na PC który wciągnął na wiele godzin to GUNSHIP 2000. Po drodze do DCS było ich wiele ale większość traktowałem dość pobieżnie IL-2, MSFS X, MSFS2020, DCS. Aktualnie zaciekawił mnie ponownie DCS, po paru h na darmowym SU-25T kupiłem F-18 i próbuje ogarnąć tą maszynę.

10-12 lat temu miałem 2-3 letnią przygodę z ASG.

Poza samolotami bawię się w simracing, zaczynałem od iRacingu a obecnie jeżdżę w paru ligach ACC. Od znajomego dowiedziałem się o tym forum i chciałbym także spróbować polatać może trochę poważniej.

pozdrawiam

Post Reply