Przywitaj się

Forum "o wszystkim" - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich

Image

Knoxx

Flights: 4 (7hs)
Specialized in: F/A-18C

Gildia Rentier

Cześć,
Shame on me, że dopiero teraz, ale lepiej późno niż wcale. Nazywam się Kuba mam 24 lata i jestem z Białegostoku. Zainteresowanie lotnictwem mam od dziecka - jedno z najstarszych wspomnień to widoki z tarasu widokowego na Okęciu. Zdrowie niestety pozwoliło mi zapomnieć o dostaniu się do szkoły orląt stąd zamiast się użalać próbuje się spełniać wirtualnie, a jak chce lotu bardziej krajobrazowego niż taktycznego to i sobie okulary VR sprawiłem. Może po ukończeniu studiów będzie jakaś szansa na szybowce, ale to się okaże :D
Poznawać DCSa zacząłem w podstawówce zanim poznałem wzory skróconego mnożenia z tytułem jakim był wtedy jeszcze samodzielny DCS: A-10C Warthog, a później po uzyskaniu własnego pierwszego źródła dochodu wleciał w roku 20 Szerszeń (weź rodzicom wytłumacz, że potrzebujesz 300zł na gierke :X). Rówieśnicy grali w cs 1.6 czy inne gry z tej epoki, a ja szukałem tylko czegoś co ma w tytule 'simulator'. Niestety wtedy i w sumie, aż do teraz wszystko ograniczało się zazwyczaj do nauczenia się maszyny przez treningi i wykonanie jakiejś kampanii czy misji, zapomnieniu tego i wróceniu po jakimś czasie, by wszystko znowu odświeżać i takie koło, O dołączeniu do jakiejś społeczności nawet nie myślałem, bo kto tam by traktował poważnie nastolatka, zresztą nawet w tym momencie wymagało to ode mnie sporej odwagi, a po pierwszym oficjalnym locie na TNG czułem się jak po pierwszej jeździe za kółkiem, szczególnie, że miałem dłuższą przerwę od symulatorów lotu.
Aktualnie skupiam się tylko i wyłącznie na szerszeniu. Wynika to z tego, że chcę tą maszynę wrzucić do pamięci mięśniowej, by móc być może za rok podejść do egzaminów i wybrać się na jakieś HRP. Latać planuję tak min. 1 lot na tydzień, a wynika to z tego, że etat + ostatni rok studiów, a więc inżynierka zabierają troszkę czasu. Jeśli, będą ogłaszane jakieś publiczne szkolenia stricte dla Horneciarzy to z chęcią, o ile będę mógł zamierzam się pojawiać.
A tymczasem życzę tyle lądowań ile startów i do zobaczenia na niebie :D

Eldritch

Flights: 8 (16hs)

Gildia Pilot

VMFA-117 Cadet

No to się witam !
Mam na imię Robert , ksywka Eldritch , mam 50 latek , od 1,5 roku rencista. Miałem swój warsztat Lakierniczo blacharski ale niestety zdrowie się skończyło 1,5 roku temu , jestem po 2 operacjach kręgosłupa może przed 3 ... , ale się nie poddaję , na utrzymaniu żony nie jest tak źle. Mam teraz czas na pasję od lat zaniedbywane. Zainteresowałem się drukiem 3D mam 2 drukarki , troszkę pasji elektronicznej i jak w opisie zbudowałem sobie Horneta :)link do foto :
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Prace trwały dobre 6 miesięcy ale efekt jest rewelacyjny ! Latam na VR , na początku był to OculusRift , ale wymagania wzrosły , i teraz mam na stanie Pimaxa 8K+ . Niestety zmiana gogli pociągnęła zmianę grafiki i musiałem mocno przekonywać małżonkę że GForce 3080Ti to niezbędny zakup :)
Dla zainteresowanych techniką latania w VR i na takim cudeńku jakie zbudowałem : Latam bez problemu , po 3 4 godzinach wyrabia się pamięć mięśniowa , do tego dobre wymiarowanie zbudowanego kokpitu i trafiam w każdy przycisk , pokrętło czy przełącznik bezbłędnie mimo braku widoczności. to naprawdę działa. Imersja wręcz niesamowita !! .W planach mam jeszcze dołożenie wibracji do fotela ale to na razie przyszłość . Teraz chcę się nacieszyć lataniem . \
Jeśli ktoś zainteresowany budowę wzorowałem na tym wątku : https://forum.dcs.world/topic/236378-3d ... vr/page/1/
Moduły DCS :
mapy wszystkie
samoloty :
Hornet
Mig21Bis ( ze względów sentymentalnych służyłem w 11 Brandeburskim Pułku LM we Wrocławiu (92-94) przy obsłudze lotów Migów 21 :) jako obsługa APM :) (dla tych co nie wiedzą to te 3 samochody na progu pasa co świecą ogromnymi reflektorami w dzień na bramkę a w nocy na pas ) 18 miesięcy)
]Bf 109 K-4 Kurfurst (sentyment bo mnóstwo godzin na tym samolocie w IL2 (prawie 900 godzin ))
i Flaming Cliffs 3 bp od tego modułu zacząłem

do tego wszystkie dostępne misje singlowe dla Horneta :)

Na koniec na starość zostałem studentem informatyki na WSB Wrocław , właśnie kończę 1 rok , bo coś w życiu chcę jeszcze robić :)

Alienzo
Moderator

Flights: 184 (474hs)
Specialized in: F-14B Pilot

Gildia Marshaller

SGPSz Pilot Mi17

VF-31 Executive Officer

Witamy w naszych nieskromnych progach :)

Kokpit niesamowity! Jestem pod wrażeniem.

Eldritch

Flights: 8 (16hs)

Gildia Pilot

VMFA-117 Cadet

Alienzo wrote: 2022-06-10 19:19 Witamy w naszych nieskromnych progach :)

Kokpit niesamowity! Jestem pod wrażeniem.
Witam ! Nieskromnie jestem z niego dumny :) Tam naprawdę działa 100% wszystkiego :) nawet te rzadko albo wcale nie używane przełączniki a wisienką na torcie są te zabezpieczenia na przełącznikach , one też są po czujnikami , jak podnosisz fizycznie klapkę to widzisz ją podniesioną w kokpicie ;)

Bonfire

Flights: 11 (29hs)

Gildia Pilot

VFA-418 Kadet

Cześć,

Jestem Kamil (36)
Jestem ze Śląska, mieszkam obok poznania.
1. lubię latać niestety/stety tylko wirtualnie.
Fsx steam: cessna 172 skyhawk G1000 i CRJ700 spędzone tysiące godzin.
2. lubie wyzwania, dlatego tu jestem.
3. Mam nadzieję, że załapie się do jakieś hornetowej eskadry, po zdaniu egzaminu na skrzydełka. :)

Foka

Flights: 143 (357hs)

Gildia Instruktor

VFA-418 Executive Officer

Do eskadry możesz dołączyć bez skrzydełek. Zobacz, w której Ci pasują ludzie, której eskadry charakter Ci pasuje i startuj do niej.

AirSamp

Gildia Spotter

Siemka,
Karol (36)
Zajawka zaczeła sie od filmow żelazny orzel i top gun:P
posiadam Supercarier, F18 i ten model chciałbym tez opanować jak najlepiej to mozliwe.
Mam nadzieje ze dzieki Wam uda mi sie "opnaowac" sprzet :)
Pozdrawiam :)

Pablito

Gildia Spotter

Witam wszystkim, jestem Paweł (29 lat), pochodzę z Olsztyna. Posiadam na razie tylko Su-25 i F-15 i chciałbym jak najlepiej poznać tą maszynę oraz rozgrywkę, która jest fantastyczna. W związku z zawodem jakim jest mundur, niestety nie mam aż tyle czasu na gry, ale zawsze coś się znajdzie i mam nadzieję, że znajdzie się ktoś do wspólnego polatania.
Pozdrawiam :D

Post Reply