IRTrack

Forum "o wszystkim" - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich


Image

Post Reply
User avatar
Pablito
Posts: 4
Joined: 2022-08-03 16:42




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam serdecznie pilotowiczów.
Jestem nowym członkiem DCS'a. Od razu przejdę do tematu, zakupiłem właśnie dla większej immersyjności IRTracka, ale mam problem żeby go ustawić tak, aby ruchy były płynne i pełne, a natomiast są one mało intuicyjne.. bawiłem się trochę w ustawieniach i co nieco pomogł,o ale nie jest to ten efekt co bym chciał uzyskać albo jaki widziałem na filmikach innych osób. Czy mógłby ktoś pomóc w tym temacie, bądź wysłać ustawienia ? Latam samolotem F-15, pozdrawiam :)

User avatar
Pablito
Posts: 4
Joined: 2022-08-03 16:42




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Jest ktoś w stanie pomóc ??

User avatar
Andrut
Posts: 156
Joined: 2020-04-01 08:07

Flights: 67 (198hs)
Specialized in: Mi-24P Pilot



Gildia Pilot

SGPSz Oficer

Cześć,

Jakiego programu używasz?

User avatar
Bonfire
Posts: 40
Joined: 2022-06-07 22:03

Flights: 58 (106hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Pilot

VFW-JG52 Kommandant (Dowódca)

Podobno producent/sprzedawca udzieli Ci wszystkich rad i służy pomocą. Takie słyszałem opinie

User avatar
Foka
Posts: 605
Joined: 2020-06-12 01:01

Flights: 206 (465hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

492nd vFS Pilot

Mało kto tutaj używa IRTracka, bo większość poszła w tańsze kopie typu Free Track.

User avatar
Avantar
Posts: 1125
Joined: 2018-06-19 09:26

Flights: 281 (754hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

Jezeli potrzebujesz jakichs wskazowek co do TrackIR 5 to ja mam i uzywam. IMO warto "przyspieszyc" obrot w dol i na boki, z wieksza skala im bardziej obracasz glowe. Jak cos to mozemy sie zgadac (no chyba ze nie uzywasz TrackIR tylko jakiejsc kopii i innego program, wtedy nie pomoge)

Avantar
My rig: MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI; HyperX Fury RGB 64GB (4x16GB) 3200MHz DDR4 CL16; Intel Core i9-10900KA; Zotac RTX 3090; HOTAS Warthog; HOTAS Cougar; WinWing F16EX Throttle, MFD Cougar; Track IR 5; Thrustmaster TPR
User avatar
Pablito
Posts: 4
Joined: 2022-08-03 16:42




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Używam IRTrack doczepiany do sluchawek oraz program opentrack 2.3.9

User avatar
Avantar
Posts: 1125
Joined: 2018-06-19 09:26

Flights: 281 (754hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Rentier

No to nie ten sprzet ani soft, nie pomoge :)

Avantar
My rig: MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI; HyperX Fury RGB 64GB (4x16GB) 3200MHz DDR4 CL16; Intel Core i9-10900KA; Zotac RTX 3090; HOTAS Warthog; HOTAS Cougar; WinWing F16EX Throttle, MFD Cougar; Track IR 5; Thrustmaster TPR
MasterFly
Posts: 6
Joined: 2022-02-15 15:16




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Trzeba było kupić Laserclip -a. Te profile w irtrack to w ogóle nie przetestowane robione chyba przez drwala. Jestem ciekaw czy ustawiłeś - jak coś mogę ci pomóc

User avatar
Cat
Posts: 118
Joined: 2019-04-23 00:59

Flights: 160 (452hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Pilot

Różne osoby różnie rozumieją pojęcia "tracker", "IRTrack", "TrackIR", "LaserClip", "FreeTrack" czy "opentrack" i wprowadza to bardzo wiele zamieszania. Na przykład "freetrack" to nazwa jednego z protokołów dostępnych w programie opentrack, ale ludzie też tak mówią na zestawy diód z Allegro.

Ja używam programu opentrack, z zestawem diód doczepianych do słuchawek kupionym na Allegro (można znaleźć różne wpisując frazę "freetrack") oraz kamerką od PS3 z usuniętym filtrem IR. Jeśli ktoś ma podobną konfigurację, to bardzo polecam ten poradnik: https://forum.il2sturmovik.com/topic/34 ... opentrack/.

PS
Widzę, że kolega wyżej odkopał dość stary temat, ale moża ta wiadomość się komuś przyda w przyszłości ;)

“A pint of sweat will save a gallon of blood”
MasterFly
Posts: 6
Joined: 2022-02-15 15:16




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

UP. Tak pierwowzór to TRACK IR . Drogi i bardzo dobry - zwłaszcza oprogramowanie. Na wzorowowaniu się na nim powstały klony które zwię się potocznie freetrack-i. Te freetracki mają swoje nazwy ( Laserclip , IRtrack itp. ) Są lepsze i gorsze. Przy odrobinie chęci można je naprawde perfekcyjnie dostroić i działają praktycznie jak pierwowzór. A i kilka stówek w kieszeni zostaje na nowe samoloty ;)

Pozwoliłem sobie odświeżyć gdyż freetracki są cały czas sprzedawane , więc pomoc się może komuś przydać :) - mam w tym trochę wiedzy więc chętnie służę ;) Poradnik z linka również fajny.

User avatar
ares
Posts: 10
Joined: 2022-07-23 15:14

Flights: 3 (7hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Spotter

VMFA-117 Cadet

NEWBIE Spotter

Generalnie to jest temat rzeka ja mam np:freetracka z kamerką ps3 z allegro i diodami do słuchawek i używam opentracka ale żeby ruchy głowy zestroić tak ja w rzeczywistości trzeba trochę nakombinować ale to i tak nie będzie tak jak google VR.

User avatar
MadDog
Posts: 1
Joined: 2024-02-19 17:57




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

czołem wszystkim,
jestem tu pierwszy raz, od niedawna latam w dcs
przed kilkoma dniami zacząłem używać IR Tracka i opentracka
też mam trochę kłopot z płynnością "ruchów głowy" a przede wszystkim z tym że jeśli nawet siedzę w bezruchu to obraz trochę dryfuje, mam przez to problemy z trafianiem kursorem w przełączniki w kokpicie
chętnie przyjmę wskazówki co do ustawień (chyba w opentracku) żeby zniwelować ten problem
z góry dziękuję :)

Post Reply