Projekt nowego poligonu

Forum "o wszystkim" - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich


Image

User avatar
Orzel
Posts: 366
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:

Flights: 264 (635hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

Tak jak Springman proponuję stworzenie bazy dla śmigłowców. Skoro wszystkie główne lotniska są już zajęte i jeśli Springman nie ma nic przeciwko to na tą bazę proponuję tzw. X na południowy - zachód od Kobuleti.

Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Dziękuję za odzew.
I informacji które otrzymałem wstępnie zostało wytyczone lotnisko dal śmigłowców oraz AV-8B, nie wiem jak będzie wyglądała sprawa operatywności tego miejsca. lotnisko to otrzyma pełnosprawną radiolatarnie.
Image

Miejsce testowe uzbrojenia będzie się znajdować na południe od Kobuleti

Image

Lotnisko Kutaisi zostanie przeznaczone dla F-14B oraz docelowo dla F-16.
Senaki jak dotychczas dal różnych maszyn A10, F-15 itp.

Cele A/G w różnych miejscach, docelowo będzie tego sporo o rożnym stopniu trudności.
Stefy A/A w projekcie są dwie ostre strefy oraz docelowo chce dorzucić jeszcze o mniejszym stopniu trudności dla początkujących.

Po pierwszych testach Farps będą cztery obejmujące najważniejsze rejony walk, oraz oczywiście stacjonowanie na lotniskach.
Ponieważ nie za bardzo orientuje się w sprawach PVP, mam prośbę o pomoc.

Lotniskowce trzy osobno dla Tomcat, prędkość 22ktn pod wiatr.
Sprawa pogody jeszcze nie została ustalona, proponuje dynamiczna ze strefami.

User avatar
YogiPL
Posts: 79
Joined: 2018-06-04 08:22

Flights: 56 (134hs)
Specialized in: AV-8B



Gildia Rentier

Jeśli mówimy o NOWYM poligonie i o zmianach jakie mają nastąpić, to sugerował bym używanie częstotliwości radiowych w obrębie lotniska dla nich przeznaczonych.
"Kocioł" na 255Mhz, gdzie nakładamy się z operacjami z kilku lotnisk + AWACS AI-kowy moim zdaniem robi niepotrzebny tłok w eterze.
Wyjście poza strefę lotniska, wiązałoby się ze zmianą częstotliwości na wcześniej wspomnianą 255Mhz.

User avatar
Wikary
Moderator
Posts: 1161
Joined: 2018-11-11 10:35
Contact:

Flights: 219 (544hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

VMFA-117 Commanding Officer

YogiPL wrote: 2019-07-25 11:07 Jeśli mówimy o NOWYM poligonie i o zmianach jakie mają nastąpić, to sugerował bym używanie częstotliwości radiowych w obrębie lotniska dla nich przeznaczonych.
Sprawa jest już omówiona w administracji i system będzie wdrożony.

Informacje o statusie rekrutacji dostępne na stronie eskadry
VMFA - 117 Mighty Wombats
User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Co do radia, to jeszcze nie było ustalane ale jestem zwolennikiem osobnych częstotliwości oraz strefy 5000ft i odległości 30nm od lotniska dla przejścia na częstotliwość lotniskową i tak będę proponował.

Jest pomysł żeby samoloty akrobacyjne umieścić na Bieslan, miejsce nie będzie raczej zagospodarowane na jakieś poligony.
Image.
Misja wymaga jeszcze pracy ale baza została już opracowana, nadal czekam na wasze propozycję, szczególnie dotyczące się strefy PVP.

User avatar
Bercik
Posts: 166
Joined: 2019-01-27 20:14

Flights: 123 (301hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

1st AC Pilot

SGPSz Pilot SGPSz

sugerował bym dodanie skryptu CTLD dla helikoptrów celem umożliwienia budowania FARPów i Sam site'ów

User avatar
VladMordock
Posts: 2260
Joined: 2017-09-26 23:45

Flights: 79 (192hs)
Specialized in: ATC / AWACS



Gildia Rentier

Hancer wrote: 2019-07-25 11:42 Co do radia, to jeszcze nie było ustalane ale jestem zwolennikiem osobnych częstotliwości oraz strefy 5000ft i odległości 30nm od lotniska dla przejścia na częstotliwość lotniskową i tak będę proponował.
Załóż, że takie rozwiązanie zostanie przyjęte. Wymiary strefy są do dyskusji, ale będzie to coś podobnego do tego co zaproponowałeś.

Patrzać na kilka komentarzy z ankiet, które już spłynęły - nie zdawałem sobie z tego sprawy, ale jest kilka osób, które skarży się na wydajność obecnego poligonu.
Wstrzymaj się na początku z dodawaniem jednostek AI, które nie służą niczemu konkretnemu (tzw. ambient).

Kontakt z administracją (Marshallers) via contactadmin.
Dodawanie odznaczeń do profilu viewtopic.php?p=2106#p2106 .
User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

No raczej nie mam zamiaru dodawać jednostek służących jako wystrój.
No chyba że to będą statyki w niewielkich ilościach koło poligonu "zielonego", podobnie jest teraz.
Strefa lotniskowa do dyskusji ale chyba te 20nm jest dobrym rozwiązaniem.
Wszystkie jednostki respią się przez skrypt, wczoraj koledzy testowali i na razie nie ma ścinek, a już sporo jest obiektów.

User avatar
Orzel
Posts: 366
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:

Flights: 264 (635hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

Wydaje mi się, że zmniejszenie strefy nad lotniskowej do 15 nm będzie odpowiednie i dla szybkich jaki i dla wolniejszych statków powietrznych. Niektóre lotniska są dość blisko siebie i nadmierne rozszerzanie tej strefy zmniejszy wolną przestrzeń pomiędzy nimi. Wlatując w strefę nad lotniskową nie latamy z dużymi prędkościami, więc w promieniu tych niecałych 30 km jesteśmy w stanie wykonać wszystkie procedury odlotowe jak i dolotowe.

Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
User avatar
Orzel
Posts: 366
Joined: 2018-07-19 20:27
Contact:

Flights: 264 (635hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Dowódca

W związku z tym, że śmiglaki i Hariery mają stacjonować na tym samym lotnisku w Kvitir, proponuję żeby miejscem startów i lądowań dla śmigłowców była środkowa droga kołowania. Ustawiłem na niej cztery "bramki" dzięki którym będzie można nauczyć się precyzyjniej lądować no i śmigłowce nie będą niepotrzebnie zajmować pas. Oczywiście przy lotach grupowych będzie można jak najbardziej korzystać z pasa.
Podaję linki ze screenami dla Ciebie Hancer w jaki sposób zrobić te "bramki" :
Image
Image
Jeśli Hancer podasz mi częstotliwość planowanej radiolatarni to postaram się zrobić jakiś schemat lotniska z opisem dróg kołowania, przydzielę jakąś częstotliwość dla wieży (bo żadnej dla tego lotniska nie znalazłem), kierunki pasa oraz opiszę ogólne zasady korzystania z tego lotniska.

Alkohol to śmierć, a polski lotnik śmierci się nie boi :twisted:
User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Dziękuję wszystkim za pomysły, poligon właśnie przechodzi testy niestety tylko nie liczni z naszego grona okazują się pomocni.
Osobiście zapraszałem do testów (woleli latać na innym serwerze) ale bez odzewu.
Dlatego chce szczególnie podziękować:
Viper - za nie oceniona pomoc w opracowaniu nowej metody ratownictwa morskiego.
Snake2 - zawszę z chęcią wchodzi na serwer testować A/G.
Siwy - poprawienie prędkości i wysokości celów A/A, sprawdzenie slotów MIg21Bis.
Lukasz - test LSO.
Orzel - opracowanie bazy dla śmigłowców.

Poligon będzie wrzucony do kalendarza jako Range (propozycja Wodzu), po zakończonych testach na które zapraszam.

User avatar
Siwy
Posts: 268
Joined: 2018-10-31 08:29

Flights: 36 (127hs)
Specialized in: MiG-21bis



Gildia Rentier

PLMB Oficer

Hancer nie ma sprawy, przy dobrych wiatrach będziemy korzystali z tego wszyscy, więc fajnie jak to wszystko będzie działało elegancko, a wczoraj jak to zobaczyłem to na prawdę kawał świetnej roboty, będzie można ćwiczyć dosłownie wszystko. To nie Ty nam lecz my Tobie powinniśmy podziękować, że wziąłeś się za zbudowanie nowego poligonu, a my dorzuciliśmy tylko parę rzeczy od siebie. To nic takiego. :)


No i co ważne. Kiedy testy?

User avatar
Matys
Posts: 202
Joined: 2018-05-19 00:45

Flights: 23 (57hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Rentier

Hancer, może rozważ czy nie warto by było wrzucić testu nowego poligonu jako wydarzenie w kalendarzu żeby podbić frekwencję.

User avatar
Wodzu
Posts: 1204
Joined: 2018-05-10 14:38

Flights: 73 (198hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Rentier

Hancer, śmiało możesz dodawać jako wydarzenie RNG. Nazwij tylko inaczej, nie wiem "Hancersky Range Test" czy coś, żeby było wiadomo że to test i aby Ci feedback sprzedali po locie.

Be quiet! 700W
Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)
Intel Core i5-6600K, 3.5GHz
HyperX Fury, DDR4, 32Gb
Asus Z170 PRO GAMING
MSI RTX 2070S
Joy VPC Base/TM Grip / TM Throttle
Saitek Rudder Pedals
4x Monitor AOC I2490PXQU/BT
User avatar
Hancer
Posts: 1042
Joined: 2018-09-07 17:18
Contact:

Flights: 153 (358hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Tak będzie wrzucony ale po testach wewnętrznych

Post Reply