Przywitaj się

Forum "o wszystkim" - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich


Image

Grooz
Posts: 3
Joined: 2021-05-21 14:05

Flights: 5 (13hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Witamy na Gildii. Co i jak szukać w tych księgarniach? ;)

User avatar
EvilShrimp
Posts: 6
Joined: 2021-09-15 11:01

Flights: 3 (5hs)
Specialized in: Kadet



Gildia Rentier

Myślałem, że wysłałem odpowiedź, a tu nic, pewnie zapomniałem kliknąć. Na razie się pojawiły dwie powieści: "Na skrzydłach śmierci" w zeszłym roku i "Na celowniku" kilka miesięcy temu. Próbuję naśladować klasyków gatunku, tylko że z lataniem na pierwszym planie. ;)

User avatar
Wroblowaty
Posts: 181
Joined: 2019-09-05 17:34

Flights: 174 (432hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Instruktor

VFA-313 Naval Aviator

EvilShrimp wrote: 2021-09-30 09:54 Myślałem, że wysłałem odpowiedź, a tu nic, pewnie zapomniałem kliknąć. Na razie się pojawiły dwie powieści: "Na skrzydłach śmierci" w zeszłym roku i "Na celowniku" kilka miesięcy temu. Próbuję naśladować klasyków gatunku, tylko że z lataniem na pierwszym planie. ;)
Jestem fanem :) Mam obie książki i bardzo mi się podobały. W "Na celowniku" wydaje mi się, że było trochę mniej latania, ale też połknąłem w trzy wieczory. Z ciekawostek, to kiedyś mojej mamie podrzuciłem "Na skrzydłach śmierci" bo akurat nie miała co czytać... Cztery dni później pytała mnie, czy jest jakaś kontynuacja. :D Tak więc dzieła międzypokoleniowe. ;)

"Lotnik, skrzydlaty władca świata bez granic, ze śmierci drwi, życiu w twarz się prosto śmieje..."
Grooz
Posts: 3
Joined: 2021-05-21 14:05

Flights: 5 (13hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Brzmi zachęcająco . Książki kupione , będzie czytane ;)

User avatar
EvilShrimp
Posts: 6
Joined: 2021-09-15 11:01

Flights: 3 (5hs)
Specialized in: Kadet



Gildia Rentier

Bardzo miło usłyszeć. Druga część rzeczywiście za bardzo na ziemi, sporo osób mi tak mówiło. Wydaje mi się jednak, że to było konieczne, żeby wprowadzić nowe tło i możliwości, które pozwolą popchnąć opowieść w poprzednio niedostępne strony. Dzięki temu trzecia część będzie mogła być znacznie lepsza. Już praktycznie jest gotowa, tylko jeszcze "leżakuje" na półce, żebym mógł zapomnieć co tam jest, przeczytać na świeżo z punktu widzenia czytelnika i powywalać wszystko, co nie pasuje :) W każdym razie tym razem zdecydowanie wyszła najlepsza rzecz, jaką mi się udało do tej pory stworzyć, więc może się jakoś zrehabilituję :)

User avatar
Baseball
Posts: 52
Joined: 2020-03-17 15:32

Flights: 114 (315hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Instruktor

333 Executive Officer

Kozacko! Też czytałem i czekam niecierpliwie na kolejną, oby nie ostatnią cześć:) nie trzeba tutaj szczególnie więcej słów, książki warte więcej niż nie jeden moduł DCSa ;D

User avatar
ags
Moderator
Posts: 220
Joined: 2019-08-23 01:45

Flights: 179 (430hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Marshaller

NEWBIE Spotter

O, ale fajnie! Po pierwsze: fajnie, że tu trafiłeś. Po drugie, nie wiedziałem, że jest druga część. Kupię jak będę w PL pewnie.
(mieszkam "po sąsiedzku" w Lądku Zdroju ;-))

Opinia: pewne rzeczy nie powinny mieć miejsca.

Tematy zakazane:
ZipLip na carrierze, nie da się i już ;-)
pazulx
Posts: 1
Joined: 2021-10-06 17:48

Flights: 2 (5hs)
Specialized in: A-10C



Gildia Rentier

Cześć,

miło mi dołączyć do tak zacnej grupy. Głównie do tej pory latałem w trybie single player na A-10C ale gra stała się bardzo przewidywalna i nudna więc szukam kontaktu z innymi osobami podzielającymi moje zainteresowania. Ostatnio przesiadłem się do F-16 i jestem na etapie nauki i poznawania tego modułu gdyż Viper jak na EA jest już całkiem wystarczająco skończony aby w nim porobić fajne rzeczy( dla mnie to głównie atakowanie celów naziemnych).

Cierpię na duży deficyt czasu wolnego i pewnie nie raz wpadnę do koszyka Rentierów (o ile uda mi się zostać Pilotem w pierwszej kolejność). Mam nadzieję, że sporadyczność mojego pojawiania się na wspólne loty nie będzie problemem. Jestem introwertykiem więc nie będę zaśmiecał kanałów radiowych zbędną gadką.

Z racji, iż do tej pory latałem głównie off-line jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o etykietę oraz komunikację. Tego właśnie mam zamiar się tutaj nauczyć. Do tej pory startowałem i lądowałem nawet na "głowach" samolotów AI. Proszę o wyrozumiałość :P

Pozdrawiam.

User avatar
nygus
Posts: 18
Joined: 2020-02-29 20:21

Flights: 19 (36hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

VFW-JG52 Feldwebel (Pilot)

Cześć,
Co prawda już się witałem ale brak czasu i rodzinka nie dała możliwości aby pograć.
Obecnie latam z kolegą w multi i jak tylko będzie jakieś szkolenie dołączam do Was!
Michał 39 wiosen, nawigator morski, ex kapitan żw, obecnie inżynier oprogramowania :)
Pozdrówka

Plesski
Posts: 1
Joined: 2021-12-07 15:45




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Cześć,

Chciałbym być bardziej wylewny i kwiecisty, ale próbuję się przywitać od dwóch dni i jeszcze nie znalazłem czasu. Modułów mam dużo więcej niż kiedykolwiek będę w stanie obsłużyć. Latam sobie komputerowo od wczesnej młodości, ale nigdy szczególnie się w multi nie udzielałem. Tak w ogóle fora dyskusyjne - to chyba znak, że średnia wieku tutaj nie jest typowa dla Internetu.

Biegacz, narciarz, surfer.
Pozdrawiam
Plesski

User avatar
Kiler
Posts: 98
Joined: 2020-05-28 13:35

Flights: 8 (98hs)
Specialized in: L-39



Gildia Rentier

Witam wszystkich miłośników latania.

Swoją przygodę z symulatorami lotów zacząłem jak byłem jeszcze w szkole podstawowej. Tytułu nie pamiętam dokładnie - lockheed f-117...nighthawk....jakoś tak no i pamiętna amiga 500....jako jeden z pierwszych, bo nie liczę tysięcy gier na commodore c64:). Potem nastał pecet no i pamiętny ił-2 sturmovik......niezapomniane czasy Olega....Najbardziej lubiłem zagrywać się wcielając się w role-playing. Mieliśmy taką rozgrywkę DID (dead is dead)). Tworzyliśmy awatary i lecieliśmy misję coop, potem był już DCG (dynamic campaign generator). Generalnie jak ginęliśmy - to i kariera naszego awatara też. Pamiętam LOCK - Ona, i pierwsze kroki DCS, nie pominąłem też Rise of Flight, Flight simulator...i jeszczę parę innych.
Jest trochę tego doświadczenia i zabawy, której początki sięgają 1990r.
W latach 2003 - 2020 miałem przerwę (oczywiście coś cały czas latałem). Spora, aczkolwiek nie zmarnowana. W tym czasie ukończyłem mądre szkoły i z tytułem podporucznika pilota udałem się poszukiwać drogi kariery. Prawdziwe latanie daje sporo radości, niestety odbiera ją do symulatorów. No bo jak tu po pracy udawać znowu że się pracuje?
Stąd wyżej wspomniana przerwa w symulatorach.
Teraz nadarza się okazja wznowienia w temacie, więc jestem.
Pozdrawiam
Kiler

Kiler
User avatar
Mentos
Posts: 53
Joined: 2020-01-04 16:15

Flights: 90 (284hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Pilot SGPSz

Kiler wrote: 2021-12-09 13:50 Witam wszystkich miłośników latania.

Swoją przygodę z symulatorami lotów zacząłem jak byłem jeszcze w szkole podstawowej. Tytułu nie pamiętam dokładnie - lockheed f-117...nighthawk....jakoś tak no i pamiętna amiga 500....jako jeden z pierwszych, bo nie liczę tysięcy gier na commodore c64:). Potem nastał pecet no i pamiętny ił-2 sturmovik......niezapomniane czasy Olega....Najbardziej lubiłem zagrywać się wcielając się w role-playing. Mieliśmy taką rozgrywkę DID (dead is dead)). Tworzyliśmy awatary i lecieliśmy misję coop, potem był już DCG (dynamic campaign generator). Generalnie jak ginęliśmy - to i kariera naszego awatara też. Pamiętam LOCK - Ona, i pierwsze kroki DCS, nie pominąłem też Rise of Flight, Flight simulator...i jeszczę parę innych.
Jest trochę tego doświadczenia i zabawy, której początki sięgają 1990r.
W latach 2003 - 2020 miałem przerwę (oczywiście coś cały czas latałem). Spora, aczkolwiek nie zmarnowana. W tym czasie ukończyłem mądre szkoły i z tytułem podporucznika pilota udałem się poszukiwać drogi kariery. Prawdziwe latanie daje sporo radości, niestety odbiera ją do symulatorów. No bo jak tu po pracy udawać znowu że się pracuje?
Stąd wyżej wspomniana przerwa w symulatorach.
Teraz nadarza się okazja wznowienia w temacie, więc jestem.
Pozdrawiam
Kiler
Witamy Kiler! S!

User avatar
elaniusz
Posts: 1
Joined: 2021-04-16 11:06




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witajcie;
Jak pewnie wszyscy tutaj jestem fanem lotnictwa. Przechodziłem przez różne etapy: Modele sklejane, latawce. Obecnie modele latające RC i symulatory MSFS2020 no i pierwsze kroki w DCS World.
Posiadane moduły: F-18 Hornet; Mig-21Bis; UH-1H Huey; Combined Arms; Syria
Póki co uczę się "walczyć" z tymi starszymi maszynami, nowoczesne systemy zostawiłem sobie na później. Nieśmiało więc postanowiłem się przywitać i che się uczyć.
Pozdrawiam
Elaniusz

User avatar
Mentos
Posts: 53
Joined: 2020-01-04 16:15

Flights: 90 (284hs)
Specialized in: Mi-8MTV2 Pilot



Gildia Instruktor

SGPSz Pilot SGPSz

elaniusz wrote: 2022-02-07 19:50 Witajcie;
Jak pewnie wszyscy tutaj jestem fanem lotnictwa. Przechodziłem przez różne etapy: Modele sklejane, latawce. Obecnie modele latające RC i symulatory MSFS2020 no i pierwsze kroki w DCS World.
Posiadane moduły: F-18 Hornet; Mig-21Bis; UH-1H Huey; Combined Arms; Syria
Póki co uczę się "walczyć" z tymi starszymi maszynami, nowoczesne systemy zostawiłem sobie na później. Nieśmiało więc postanowiłem się przywitać i che się uczyć.
Pozdrawiam
Elaniusz
Cześć Elaniusz!
Skoro jesteś fanem lotnictwa to dobrze trafiłeś. W Naszym skromnym gronie trafisz na ludzi, którzy chętnie pomogą Ci w opanowaniu "starszych" jaki "nowszych" maszyn. Jak będziesz miał jakieś problemy to zapraszamy na serwer discord. Jest wiele chętnych osób które udzielą odpowiedzi na zadane pytania i chętnie pomogą Ci w nauce modułu.
S!

User avatar
IGORIX
Posts: 4
Joined: 2021-07-01 01:07

Flights: 2 (2hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Jestem Igor na gildia.org jestem od jakiegoś czasu moim ulubionym modułem jest f16 w dniu dzisiejszym pierwszy raz otrzymałem orzeczenie lekarsko lotnicze 2 klasy zamierzam również zacząć brać udział w misjach na gildia.org samolotem f16 w przyszłość planuję zakupić f\a 18 hornet

Post Reply