Gildia.org jest otwartą platformą do wspólnych rozgrywek polskiej sceny DCS - zapraszamy wszystkich pilotów (niezależnie od poziomu doświadczenia), a także wszystkie zorganizowane grupy oraz eskadry.

Zarejestruj się i dołącz do naszej społeczności, latamy na DCS World 2.5 Open Beta oraz nie stawiamy kryteriów rekrutacyjnych (REKRUTACJA), wszyscy chętni do wspólnego latania online znajdą u nas swoje miejsca na naszym fragmencie wirtualnego nieba.

Jeśli jeszcze jesteś niezdecydowany, zapraszamy na nasz serwer TeamSpeak (konfiguracja viewtopic.php?f=11&t=4 ) lub nasz kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCLTBtk ... 0tyQ7lnWpg.

Image Note for non-polish speaking pilots: during account registration, please put all the details about why would you like to join our community or short note that you are registering an account for the Join Ops use into the "Interested in" field .

If you are interested in Join Ops operations please get in contact with us via contactadmin , the account creation is not required .

Przywitaj się

Forum o wszystkim związanym z DCS - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich.
User avatar
Calypte
Joined: 2019-08-10 01:55
Gildia Spotter

2019-08-13 03:24

Cześć,

Przygodę z symulatorami zacząłem od Chuck Yeager's Air Combat, ale jakiś czas temu zarzuciłem, bo podobno model lotu nienajlepszy i grafika trochę stara. Tak przynajmniej piszą znawcy. Ale mogę powiedzieć, że MiGiem-21 odnosiłem zwycięstwa zanim stało się to modne w DCS.

Później były symulatory wojskowe - odrzutowce wszelkie (ze szczególnym wskazaniem na F-16 i F-15, których miałem kilka), śmigła (najwięcej latałem na Mi-24) i szturmowiki w kolejnych odsłonach. Potem Falcon i przesiadka na parę lat na samoloty cywilne - FS9, FSX, P3D, ostatnio też X-Plane (o trzech ostatnich czasami bloguję, czasem youtubuje). Na Vatsim wylatałem jakieś 800 godzin i nie narobiłęm sobie większego wstydu - czasem nawet nie wylogowuję się na widok kontroli. Kilka lat temu odkryłem Falcona BMS, a później DCS. Teraz dzielę czas między DCS, P3D i XP. I jakoś tego czasu za mało.

Właściwie od zawsze ulubionymi były prace budowlane (z naciskiem na rozbiórkę) i rolnicze (z naciskiem na pilnowanie pola i aroganckie przeganianie osób i pojazdów, które na moje pole weszły; czasem to dopiero miało być moje pole). Najbardziej lubię pola, na których ktoś pozostawił samoloty. Podsumowując upodobania - OCA, Interdiction, Deep Strike. W drugim rzędzie DEAD/SEAD, Recon i Sweep. W dalszej kolejności wszelkie inne zadania A2A i CAS. Są dwa wyjątki - w A-10C lubię CAS, a w śmigłach i L-39 preferuję zadania COIN.

Lubię sprzęt prosty albo zaawansowany. Półśrodkom jestem niechętny, więc jeśli miałbym okładać cel z karabinów maszynowych Spitfire - proszę bardzo. Zrzucić bombę kierowaną laserem z A-10C na cel, który elegancko obejrzę na telewizorku - chętnie. Ale próby nauczenia się jak MiGiem-19 wywalczyć przewagę w powietrzu i niszczenie czołgów bombami zrzuconymi z F-5 zostawiam bardziej utalentowanym.

Latam chętnie i często:
- A-10C
- L-39
- Spitfire
- Huey

Uczę się:
- F-14 Tomcat

Mam, ale nie mam czasu:
- F-5E
- Mi-8
- MiG-15

Latam wszędzie - najczęściej nad Kaukazem, czasem nad Zatoką (samoloty), czasem nad Normandią (Huey i Spitfire). A nad Nevadą rzadko.

Co tam jeszcze mam w DCS... Combined Arms, WWII Assets Pack, NS 430, Tacview (w darmowej wersji) i moduł VAICOM PRO (w płatnej wersji).

I mam F-16. Znaczy - mam mieć.

W wolnych chwilach rzeźbię kampanię dla Huey w Normandii.

Wojtek
User avatar
BlackHawk
Joined: 2019-08-12 21:56

Flights: 2 (5hs)
Specialized in: A-10CGildia Pilot

302 Pilot

2019-08-13 11:23

Cześć wszystkim,

Będzie krótko i na temat :)

Mam bardzo duży staż grania w Arma 2/3 i postanowiłem że najwyższy czas poważniej pobawić się z symulatorami latania. Od jakiegoś czasu poszukuję grupy z którą mógłbym latać. W Gildii spodobało mi się podejście do organizowania wydarzeń oraz duża aktywność w szkoleniach i lotach treningowych (głównie latałem sam więc chciałbym jak najwięcej poćwiczyć latanie z innymi ludźmi zanim rzucę się na głęboką wodę).
Z moich modułów:
Od dawna już latam na A-10C (mój ulubiony <3). Od jakiegoś czasu latam na F-18C i nawet zaczyna mi coś dobrze wychodzić.
Z pozostałych maszyn to zamierzam kupić FC3 i nauczyć się latać na Mig-29, żeby znać przynajmniej jeden wschodni samolot.

User avatar
TigeR
Joined: 2019-07-02 12:14

Flights: 1 (2hs)
Specialized in: KadetGildia Spotter

302 Pilot

2019-08-18 22:06

Cześć,

Trochę późno piszę w tej sekcji, więcej można mnie było uslyszeć na tsie w ostatnim czasie... jednak pora nadrobić zaległości.

Do DCS miałem już dwa podejścia wcześniej, to jest moje trzecie, jednakże już widzę po sobie, że będę latał dłużej ;) Wcześniej dużo grałem w Army, teraz HoI 4, IŁ2 oraz ostatniego jego części jak i teraz właśnie DCS. Posiadam aktualnie tylko FC3 oraz A10C, którym uczę się latać.

Od jakiegoś czasu szukałem takiej grupy jak ta, która ułatwi mi wejście w świat współczesnych symualtorów lotniczych, z którą będę w dobrej atmosferze latał i spędzał czas, i mam nadzieję, że zostanę na dłużej :)

Pozdrawiam!

Post Reply