Przywitaj się

Forum "o wszystkim" - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich


Image

User avatar
Sowin
Posts: 257
Joined: 2018-07-02 12:40

Flights: 129 (312hs)



Gildia Rentier

No. 26 Sqn Commanding Officer

Cześć, przygodę z wirtualnym lataniem zacząłem wraz z ukazaniem się Lock On. Od tego czasu przeszedłem przez Ka50, A10c, F16 BMS (13 WELT) i obecnie F18c (313 VFA). Moduły które posiadam:
F18c, F5, M2K, A10c, Ka50, Mi8, Mig 21, AV8, CA, FC3, Nevada, Zatoka.

User avatar
kolosmPL
Posts: 1
Joined: 2018-07-27 21:08

Flights: 1 (2hs)



Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam
Lataniem zaraził mnie niedawno znajomy pożyczając (i odkupując) fajnego jak na początek joya! Ponieważ najbardziej (na razie) cięgnie mnie do wszelkich heli, zatem skorzystałem z okazji i zakupiłem 4packa wszystkich z DCS:)
Póki co próbuję ogarniać i robić misje, ale skutek jest raczej mierny (szczególnie przy MI 8). Poczytam forum i postaram się do Was dołączyć na jakieś misje szkoleniowe jeśli można?

User avatar
vagbox
Posts: 6
Joined: 2018-08-30 13:07
Contact:

Flights: 3 (5hs)



Gildia Rentier

Witam,

38 latek mieszkajacy w RPA. Dopiero ogarniam DCSa, wczesniej tylko FSX i X-plane. Jak narazie to tylko latam f18, musze poznac tajniki mysliwcow. Gildia zainteresowala mnie po obejrzeniu Waszych kilku filmow na YT.

Pozdrawiam
Jacek

User avatar
Avantar
Posts: 1125
Joined: 2018-06-19 09:26

Flights: 281 (754hs)



Gildia Rentier

vagbox wrote: 2018-09-07 15:59 Witam,

38 latek mieszkajacy w RPA. Dopiero ogarniam DCSa, wczesniej tylko FSX i X-plane. Jak narazie to tylko latam f18, musze poznac tajniki mysliwcow. Gildia zainteresowala mnie po obejrzeniu Waszych kilku filmow na YT.

Pozdrawiam
Jacek
Zapraszamy - wlasciwie codziennie dzieje sie cos na serwerze, polecam wbic sie na gildiansky range albo jakis trening i ustawic sobie wszystko - SRS i teamsoeaka. :) Do zobaczenia pod niebem Gruzji / Persji / Nevady / ...

User avatar
PSYCHO
Posts: 11
Joined: 2018-09-09 09:44

Flights: 137 (348hs)



Gildia Rentier

1st AC Pilot

VFA-203 Pilot

Witam
Wirtualne latanie zacząłem Lock Ona,Moim ulubionym samolotem był A-10A. W DCS pierwszym modułem musiał być Warthog i na nim mam najwięcej wylatane,w lotach online mam marne doświadczenie. Obecnie moje moduły to; A-10C. F-15C. F/A-18C. P-51D. SU-33. UH-1H. Nevada. Normandy. Przymierzam sie do zakupu w jakiejś promocji Harego i Persian Gulf.

User avatar
Grzechu789
Posts: 19
Joined: 2018-09-13 21:59
Contact:

Flights: 2 (2hs)



Gildia Rentier

Cześć wszystkim!

Moja krótka historia?
Swoją przygodę z DCS zacząłem chyba około roku temu. Już nawet nie pamiętam. Pokrótce:
Na początku robiłem znajomym za pilota w Armie 3 na joyu Logitech Attack 3. W tym czasie kupiłem sobie Thrustmastera, mój pierwszy HOTAS, a potem headtracka (homemade).

Następnie zaciągnąłem się do Skrzydlatej Husarii w Elite Dangerous - tam dużo latałem z chłopakami, fajna ekipa, kupa zabawy, nieźle wspominam.
Ogólnie w Elite Dangerous gram od Bety (kupiłem wraz z season passem), po kupnie hotasa i Headtrack'a powróciłem do tej produkcji, odświeżyłem stare znajomości i się okazało, że niezła frakcja tam powstała, więc dołączyłem do nich :)
Członek skrzydła bojowego, filmowego oraz wolny strzelec. Nawet odegrałem jedną rolę w naszej (tak, nadal się z nimi interpretuję i śledzę losy frakcji :) ) produkcji.
Mój występ zaczyna się tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=50F3zTgLfes około 1 minuty :)

Niestety brak czasu i obowiązki prywatne, nowa praca, mieszkanie etc. zmusiły mnie do opuszczenia ich szeregów.
W tzw. między-czasie znalazłem DCS. W ostatnich tygodniach bycia aktywnym członkiem TWH (The Winged Hussars) udało mi się odkupić od znajomego używanego x52 (wersję nie-pro) więc w ogóle bomba.
Po odkryciu DCS najpierw kupiłem na jakiejś promie SU27, oraz F15 (za 50%), potem za 50% kupiłem M2000 (wspaniała maszyna!), a teraz niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem 4 helikopterów :D

Niestety nadal nie mam tyle czasu ile bym chciał, coś tam polatam, postrzelam na multi i tyle.
Ostatnio jednak przeglądając listę serwerów, znalazłem polski serwer - Wasz. Od razu przystąpiłem do rejestracji :)

Z reguły latam z "randomami", wchodząc na jakieś zagraniczne serwery, dołączę do paru ludzi i latamy "razem".
Chciałbym jednak zaznać większej immersji w grze, dlatego dedykowany squadron, szczególnie polski to super okazja do wspólnej zabawy - dlatego dołączyłem :)

Swojego czasu grałem jeszcze w Armę III na serwerach Ahoy Community - ponad 80GB modów, hardcore RP, dedykowane scenariusze i bitwy, jak na prawdziwym polu walki. Raz nawet byłem w dowództwie i musiałem dowodzić 4 oddziałami piechoty, śmigłowcem i parą pojazdów pancernych - nieźle się uśmialiśmy, wróg też :D
Często jednak pozostawałem nie wyżej niż squad leader, tam mi było wygodnie, dowodzić 4 ludźmi i w sumie wykonywać rozkazy podane z góry :)

Mam nadzieję, że znów będę mógł się bawić tak jak kiedyś, tym razem jednak w DCS. Chętnie polatam w jakichś dedykowanych misjach, jestem otwarty na propozycje.

Moje Assety:
Hotas x52
Headtrack
PC: 1060, i7, 16GB RAM, SSD itd. itd. Po prostu DCS działa tak jak powinien ;)
SU27
F15
Flaming Cliffs
M2000
Gazelle
Mi8
KA-50
Huey
Nevada

Niestety nie mam pedałów do helek (jeszcze ;) )

User avatar
Alienzo
Moderator
Posts: 446
Joined: 2018-09-30 15:46
Contact:

Flights: 228 (577hs)



Gildia Marshaller

SGPSz Pilot SGPSz

VF-31 Commanding Officer

492nd vFS Pilot

Cześć.

Mam 29 lat. Od 4 roku życia, "Czterech Pancernych i Psa", przez plastikowe żołnierzyki i inne przygody po czasy obecne, związany z wojskiem. Obecnie w służbie od 10 lat. Parę misji i trochę doświadczenia w walce się złapało tu i tam. 38 więcej startów jak lądowań, bo tych głupszych do wojska biorą żeby ze sprawnego samolotu skakali.

Poza pracą, na ile pozwalają obowiązki rodzinne, siedzę we wszelkiego rodzaju symulatorach pola walki. Głównie Arma 3. Od 5 lat związany z Arma Coop Corps - Polska społeczność grywająca na przyzwoitym, realistycznym poziomie, głównie rozgrywki typu coop. Prowadzę tam szkolenia, dowodzę na różnych szczeblach i tworzę misję.
https://armacoopcorps.pl

Miałem też krótką acz ciekawą przygodę w lataniu w składzie No. 302 Squadron w brytyjskiej społeczność Air Combat Group. Dosłownie kilkanaście wylotów i parę treningów ale pozwoliło mi to opanować loty w szyku.

Latanie online w ostatnich czasach to głównie IŁ-2 BoX na serwerach WoL, TAW oraz Coconut w gronie stałych 3 osób z ACC.

Poza tym IŁ-2 BOX (wszystkie moduły, niemieckie maszyny głównie), DCS: World (tylko SP do tej pory, co mam nadzieje tu zmienić), Steel Beasts, Silent Hunter 5, Steel Armor, Graviteam Tactics (jedyny RTS jaki toleruje) + okazyjnie na złapanie oddechu inne symulatory nie koniecznie związane z walką.

W DCS posiadam moduły:
- Mi-8 (w 98% opanowany),
-Mig-15 (w pełni opanowany),
- A-10C (awionika i wszystko co w kampanii BFT, opanowane, zabawa z uzbrojeniem to jednak inna para kaloszy i tu będę chciał skorzystać z waszej pomocy + kampania AFT jak tylko pojawię się w kraju)
- UH-1 (latam i ląduje, coś ustrzelę ale znajomość systemów do nadrobienia)
- Spitfire i mapa Normandia. "Lady in the air but bitch on the ground" - wymaga jeszcze trochę treningu choć jeśli chodzi o 2WŚ w DCS to jestem zawiedziony, wole w tych klimatach IŁ-2 BoX.
- Hornet, kupuje po powrocie wraz z zatoką Perską, więc tej maszyny będę chciał się nauczyć od zera.
- Flaming Cliffs posiadam od dawna, okazyjnie latałem tam każdą maszyną ale nie są jakoś specjalnie wymagające co raczej odpycha mnie od latania nimi. Mig-29 ewentualnie czasem wyciągne z hangaru.

Posiadam wystarczający sprzęt do płynnego latania w DCS + Saitek x52 oraz FreeTrack chałupniczej roboty.

O waszej gildii wiem od starego znajomego (Darek/ikeos nie wiem jaki ma tu nick ;) ) z ACC i wspólnych lotów w No. 302 oraz na serwerach IŁ-2: BoS. Lata od jakiegoś czasu z wami.

Mam nadzieje że zaznam tutaj dużej dawki realizmu i profesjonalnego podejścia.

Obecnie jestem za granicą na misji, ale po powrocie na 100% spróbuje sił w waszej gildii. Przyciąga profesjonalizm który widać na filmikach. Do usłyszenia w powietrzu!

User avatar
Dante
Posts: 118
Joined: 2018-09-30 23:30

Flights: 195 (503hs)



Gildia Rentier

1st AC Pilot

Witam wszystkich gorąco :-)
kilka słów o mnie :
Latanie zacząłem na Gunship2000 i Longbow 2 -dość dawno... Lubię latać i strzelać ( ARMA 3), ale kręci mnie głównie kooperacja. Do Gildii chciałbym dołączyć by się czegoś nauczyć ( bariera językowa ogranicza mi samokształcenie :-) ).
W "realu" swoje pasje realizuję jako wolontariusz na różnych pokazach lotniczych w Polsce, mogę wtedy dosłownie dotknąć :-) tych fajnych zabawek .
Mój sprzęt to X-52pro z pedałami i oculus.
Moje moduły :
A-10C
BF109 K-4
f-15C
F/A-18
MI-8MTV2
P-51D
SPITFIRE
SU-33
UH-1H
i wbudowane SU-25 oraz TF-51

CAUCASUS
NEVADA
NORMANDY
PERSIAN GULF

Z tych, moją miłością jest Huey, a obecnie staram się opanować F/A-18. Z niecierpliwością czekam na F-14 i myślę że będzie to mój podstawowy samolot.
pozdrawiam
Dante

User avatar
BalticDragon
Posts: 2
Joined: 2018-10-07 11:38
Contact:




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam,

W DCS siedzę od 2013 roku, głównie zajmując się pracą nad kampaniami i misjami (może nawet ktoś tu kiedyś o mnie słyszał). Latam głównie na A-10C, M-2000C i AV-8B, od czasu jak przeleciałem się dwa razy prawdziwym na Ukrainie uczę się Mi-8. Nie wiem ile czasu będę miał na latanie online (rodzina, praca i tworzenie misji zabierają sporo czasu), ale postaram się pojawiać na serwerze. No i w miarę możliwości przydać się przy misjach.

Major183
Posts: 11
Joined: 2018-10-13 11:31

Flights: 14 (28hs)



Gildia Rentier

Cześć. Chciałem się z wami przywitać. Super, że jest taka strona zrzeszająca naszą społeczność. Swoją przygodę z DCS-em zacząłem jakieś 7 lat temu. Pamiętam wtedy pierwsze próby lotu a10c i przyciskania klawiszy w ciemno i sprawdzania co do czego. Później zakup x52 pro, którego mam do dzisiaj. Mam nadzieje, że będę się u was dobrze bawił i czegoś przydatnego się nauczę. Kupiłem przedwczoraj F18 i szczerze mówiąc średnio sobie z nim radzę. Mój nick w każdej grze od lat to Major183. Pozdrawiam wszystkich.

Gombek84
Posts: 2
Joined: 2018-10-12 23:21

Flights: 3 (3hs)



Gildia Rentier

Witam wszystkich.
Moje wirtualne latanie zaczęło się od F-16 Aggressor wtedy kupiłem pierwszy joystick nie był to jakiś cud techniki ale dało się się na nim latać.
Później trochę cofnąłem się czasie do II WŚ i był IŁ 2 Sturmovik trochę w ostatnich latach War Thunder. Latam już od dosyć dawna lecz z dłuższymi bądź krótszymi przerwami.
DCSa mam w prawdzie od tygodnia i jest to mój pierwszy symulator współczesnych samolotów wojskowych nie licząc Aggressora ale to było lata temu.
Na razie uczę się DCSa ale idzie to nawet całkiem nieźle. Jest jeszcze kilka rzeczy, których nie ogarniam i liczę na Waszą pomoc w nauce latania.

spider
Posts: 7
Joined: 2018-10-16 15:19




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Cześć Wszystkim. SZ-A-C-E-N-U-K :P

Mam 36 lat (chyba już stary koń). Zaczynałem od F-19 poprzez LHX, Chuck Yeager's Air Combat, Red Baron i inne pod DOS...
Wraz z pojawieniem się LOMAC za 19.99 zł w "zakupowych sklepach" wróciłem do łupania w simy.
Dzis gram w zasadzie tylko w DCS w trybie VR, no czasem w Warthunder.

Moduły:
FC3
CA (zwykle jako "żywy" JTAC)
A-10C (mam, ale zwykle troche mało czasu porządne ogarnięcie modłułu)
F-18C (j.w.)
Ulubionymi samolocikami są A-10A i F-15C i w nich czuję się dobrze.

Jeśli chodzi o doświadczenie multi… hmm łupałem z 132 Virtual Squadron wyłącznie jako JTAC, oprócz tego od czasu do czasu na jakimś losowym serwerze jako samotnik w F-15C albo A-10A.
Mam nadzieję, że może też coś z Wami od czasu do czasu....

User avatar
Siwy
Posts: 268
Joined: 2018-10-31 08:29

Flights: 36 (127hs)



Gildia Rentier

PLMB Oficer

Cześć!
Przygodę z wirtualnym lataniem zacząłem w 97 roku jako dzieciak na F-22 Raptor, później pojawił się FS2004 i FSX tam latałem przeważnie Cessną, Z czasem Lock On: Modern Air Combat, a teraz DCS w którym posiadam moduły FC3, oraz Yak-52. Doświadczenia w lataniu multi za bardzo nie mam.

fuszido
Posts: 4
Joined: 2018-11-25 15:48

Flights: 2 (5hs)



Gildia Rentier

Witam
Mam na imię Maciej
Od dawna interesuje się lotnictwem - kiedyś modelarstwem teraz bardziej symulatorami
Chciał bym zacząć latać w formacji - grupie jednak dość luźno traktuje ten temat
Pozdrawiam

User avatar
Jarek
Posts: 28
Joined: 2018-11-26 13:34

Flights: 17 (43hs)



Gildia Rentier

Cześć!

Mam na imię Jarek, lat 35 i mniej więcej standardowy bagaż w postaci rodziny i pracy. Zainteresowań mam kilka, ale głównie modelarstwo i lotnictwo.

Z symulatorami mam styczność od dawna, z krótszymi lub dłuższymi przerwami. Najstarszy jaki pamiętam to coś co nazywało się Retaliator (ktoś to jeszcze pamięta?), później m.in. Jane's F-15 i pierwsze wersje MS FS. Jeszcze później FlightGear i FSX, a ostatnio sporo X-Plane. Ostatnimi czasy, ze względu na zainteresowania modelarskie, postanowiłem spróbować symulacji lotnictwa wojskowego (na dłuższą metę cywile mnie osobiście trochę znudziły i jeżeli latam to VFR na dużych lotniskach z kontrolą, bo dzieje się coś innego niż SID i STAR). Pilotem jestem tylko wirtualnym, bez doświadczenia w tzw. real life.

Jeżeli chodzi o DCS to mam kilka modułów, w tym A-10C i F/A-18. Czekam na F-14 od HeatBlur. Póki co trenuję głównie latanie (trzeba jakoś dolecieć i wrócić z misji, prawda?) i będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady od bardziej doświadczonych kolegów.

Jeżeli kogokolwiek to zainteresuje, to zdecydowanie bardziej interesuje mnie role play i gra zespołowa, niż gra w stylu Rambo/Battlefield. Nawiązuję do wątku z tego forum odnośnie niedawnego eventu, w którym był poruszony taki styl gry. P.S. Nie uczestniczyłem, więc nie oceniam nikogo, chciałem tylko opisać moje podejście do symulacji lotniczych.

Do forum dołączyłem dzisiaj. Główne pytanie, czy aby móc grać z Wami mogę to robić z DCS w wersji steam (bo taką mam) i czy do tego muszę uaktywnić wersję beta?

Pozdrawiam i mam nadzieję do zobaczenia w powietrzu.
Jarek

Post Reply