Przywitaj się

Forum "o wszystkim" - forum publicznie dostępne oraz otwarte dla wszystkich


Image

User avatar
aliant
Posts: 17
Joined: 2019-10-14 20:46

Flights: 33 (99hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

VMFA-117 Marine Aviator

492nd vFS Pilot

Cześć wszystkim.
Nazywam się Mateusz. Moja przygoda z symulacjami zaczęła się 10 lat temu od FS2004. Wtedy też zacząłem latać w sieci VATSIM co obecnie skutkuje blisko 2000h nalotu oraz jakimiś 300h jak vATC. DCS traktuję jako odskocznię od samolotów pasażerskich jak i poszerzenie swoich horyzontów. Moje ulubione maszyny do F-18, F-16 i MiG-21. Zawodowo od 4 lat Flight Coordinator na Lotnisku Chopina w Warszawie.
Do zobaczenia!

User avatar
Torres
Posts: 65
Joined: 2019-10-20 20:32

Flights: 92 (268hs)
Specialized in: F-16C



Gildia Instruktor

333 Pilot

Witam wszystkich. Nazywam się Paweł.
Po małych powikłaniach w końcu mogę zawitać do waszej grupy za co dziękuję administratorom.
Moje przygody z wirtualnym lataniem ciągną się już szmat czasu i nie pamiętam wszystkich tytułów ale był MFS chyba wszystkie odsłony jak i X plane , IL i wiele innych. Obserwuję wasz kanał na YouTube i wiele można się nauczyć a dzięki forum pogłębić wiedzę.
W DCS posiadam jak na razie tylko FC 3 ale to się w niedługim czasie zmieni.
Pozdrawiam wszystkich i wysokich lotów.

Intel Core i9-9900K, RTX 2080 Ti,32GB DDR4 RAM,1TB M.2 SSD, MSI Z390-A PRO ATX
User avatar
naften
Posts: 8
Joined: 2019-10-25 19:09

Flights: 2 (6hs)
Specialized in: Uczestnik



Gildia Rentier

witam dopiero zaczynam przygode posiadam FC3 i F/A-18C narzie tylko tyle ;p

User avatar
Talbot
Posts: 45
Joined: 2019-10-20 15:38

Flights: 6 (56hs)
Specialized in: AV-8B



Gildia Rentier

Cześć i czołem!

Bartek, dla znajomych Talbot. Jeśli chodzi o wirtualne latanie to pierwsze kroki stawiałem jeszcze za małolata grając w "Enemy Engaged: Apache vs Havoc" (jedna z pierwszych gier na PC przy której potrafiłem spędzić naprawdę długie godziny), poza tym był jeszcze "Eagle One: Harrier Attack" na PS1.

Z czasem poszedłem bardziej w stronę FPS'ów i RPG'ów, ale i tak, gdy trafiła się okazja to wskakiwałem do (bardziej lub mniej realistycznych) wirtualnych kokpitów by trochę polatać stąd też mój sentyment do takich maszyn jak Su-25, A-10, UH-60, Mi-17 czy Oh-58D - "Operation Flashpoint" zrobił tutaj swoje ;)

Jednak najwięcej czasu spędziłem tak naprawdę w War Thunder, gdzie zaczynałem jeszcze w czasach kiedy nie było tam czołgów, a skończyłem gdy zwyczajnie przejadł mi się nieustający grind :V

Tak też, korzystając z okazji, mniej więcej w kwietniu/maju zacząłem swoją przygodę z DCS'em (zaliczając po drodze krótki, acz intensywny romans z Elite Dangerus). Pomimo początkowych obaw, dość szybko opanowałem podstawy wirtualnego pilotażu F-15C co zachęciło mnie do dalszej nauki. Na dzień dzisiejszy wg. tego co podaje Steam, spędziłem w DCS'ie ok 300 godzin - w tym czasie może nie dorobiłem się miana wirtualnego asa, ale coś tam już potrafię ;)

Latając z paczką znajomych poznaną z czasów namiętnego grania w ARMA2 (i 3) sukcesywnie zdobywam doświadczenie i szlifuję umiejętności i to już nie tylko już nie tylko za sterami F-15C (SPAMRAAM-4-LIFE) grając na boty, ale też coraz częściej odwiedzając np. Deadbeef'a gdzie mogę się pochwalić coraz większą skutecznością w neutralizacji wrogich FARP'ów przy pomocy Su-25T czy polowaniu na wrażych lotników samemu siedząc za sterami F-16 (co od czasu gdy dodali IFF jest dużo mniej stresujące).

Ale jak to się mówi - apetyt rośnie w miarę jedzenia i tak też, korzystając z obecnej promocji na Steam, moja kolekcja latadeł powiększyła się między innymi o Flaming Clifsy, kupione głównie by lepiej poznać możliwości Mig'a 29 i Su-27/J-11A, ale też o Mi-8, który chodził mi po głowie już od jakiegoś czasu, a który obecnie wydaję mi się większym wyzwaniem niż pierwotnie F-16 ;)


Obecnie nie planuję za bardzo 'wkręcać' się w Gildię, jednak mając możliwość korzystania z zgromadzonych tutaj licznych zasobów wiedzy i doświadczenia, uważam, że po prostu wypada się przedstawić, zwłaszcza jeśli mam zamiar odkopać kilka dawno zapomnianych wątków czy podręczyć ludzi pytaniami na PW :)
- Talb.

User avatar
Epax
Posts: 1
Joined: 2019-11-03 18:11




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam wszystkich, jest tu nową osobą. W DCS gram od kilku lat.

Posiadane moduły : FC3, F/A-18C, M-2000C, UH-1H, Persian Gulf

Ulubione maszyny : Mig-29, M-2000C

User avatar
Skyhawk
Posts: 43
Joined: 2019-11-06 22:11




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam wszystkich,

mam na imię Tomek, mam 38 lat, jestem pasjonatem lotnictwa (kiedyś większym niż obecnie), nowinek technologicznych ze świata komputerów i gamingu oraz wielbicielem gadżetów. Posiadam licencję PPL(A) z nalotem 140h. Kiedyś chciałem zostać pilotem liniowym. Rozpocząłem cały cykl szkolenia do ATPL(A), ale niestety z powodów finansowych nie dokończyłem tego szkolenia. W późniejszym czasie pojawiły się również problemy zdrowotne, które pewnie i tak by skomplikowały (jeśli nie zakończyły) moją karierę lotniczą. Także mam żal do siebie, że wywaliłem mnóstwo pieniędzy tak naprawdę w błoto. Pozostał duży niesmak i na długi czas odsunąłem się od lotnictwa, starając się o nim zapomnieć. Ostatnio jednak ponownie zainteresowałem się tematyką lotniczą. Zastanawiałem się nawet nad próbą dokończenia szkolenia, ale z powodu w/w przyczyn oraz braku gwarancji zatrudnienia, obowiązku kosztownego utrzymania uprawnień i kilku innych czynników postanowiłem nie podejmować tego ryzyka, a skupić się na symulatorach lotu jak DCS oraz nadchodzący MFS 2020.
Sam zaczynałem swoją przygodę z lataniem symulatorowym od Chuck Yager Air Combat, LHX i podobnych tytułów. W późniejszy okresie był MFS 2004, FSX (na którym wykonywałem niektóre ćwiczenia szkoląc się do PPL(A)).
Obecnie jestem na etapie przedzakupowym jeśli chodzi o nowy komputer i zestaw VR do symulacji. Posiadam stary wysłużony joystick Saitek X52, na którym wylatałem wiele godzin w FSXie.
Dołączając do Waszej społeczności wirtualnych pilotów cyfrowych myśliwców mam nadzieję poznać osoby, które dzielą tę samą pasję i nauczyć się od Was wielu nowych rzeczy związanych z pilotowaniem bojowych statków powietrznych :) Przy okazji też zasięgnę porad odnośnie tego jaki zestaw VR zakupić, aby mieć jak najlepsze wrażenia. Niestety. albo stety jestem detalistą i każdy szczegół jest dla mnie ważny, także wybór będzie trudny :)

Pozdrawiam,
Tomek

User avatar
Birbant
Posts: 202
Joined: 2019-08-16 16:51

Flights: 225 (568hs)
Specialized in: F/A-18C



Gildia Rentier

Cześć,

Mam na imię Grzesiek lat 24. Swoją przygodę z wirtualnym lataniem rozpocząłem od War Thunder w którego grałem od 2013 roku ale zmądrzałem( chyba) i gram tu od jakiegoś czasu. Jeśli tylko nie macie z kim polatać polecam się na przyszłość, do dogadania na Teamspeak albo steamcommunity.com/id/BIRBANT/

Posiadane moduły w kolejności od czasu gry to: F/A-18C, F-16C, F-15C, CA, Persian Gulf, FC3

Birbant (według pl.wiktionary.org)

rzeczownik, rodzaj męskoosobowy
(1.1) przest. mężczyzna prowadzący hulaszczy tryb życia. Inaczej; hulaka, lekkoduch, raptus
User avatar
TylerPL
Posts: 4
Joined: 2019-11-04 11:30




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Cześć czołem!

Mam na imię Krzysiek, rocznik 1988. Samolotami interesuje się od dziecka, byłem na wielu Piknikach w Góraszce, raz w Dęblinie na pikniku lotniczym, raz na ślubowaniu kolegi. Od czego zacząłem już nawet nie pamiętam, ale chyba STRIKE COMMANDER, bardzo dużo czasu spędziłem w Battlefield 2 na dogfightach, bo w rozgrywkach ClanBase udalo mi się zająć .16 pozycję w Europie - wtedy latałem z/przeciw kilku świetnym pilotom: mcmt, DCK_PL, Eddie_PL (reszty nicków nie pamiętam). Zawsze latanie było moim marzeniem, a DCSie mogę się nareszcie poczuć jak prawdziwy pilot :)

Staż mam obecnie niewielki, kilkanaście godzin z czego większość spędzona na katowaniu samouczków (Training'ów) i wnikliwym studiowaniu manuali do modułów, które kupiłem: A-10C, Mig-29 i tydzień temu F/A-18 Hornet.

hyzwar



AVE! Kłaniam się Towarzystwu nisko ;)

Lubię, jak coś doprowadza mnie do rozpaczy - to mnie mobilizuje. Padło na DCS. Zerowe doświadczenie w temacie flight-sim, yhyhy.
Prywatnie: bezdomny, bezrobotny - mam nadzieję, chwilowo.
Pogrywam też w Elite Dangerous (bo kosmos!) i Run8 (bo pociągi!). Innych słabości nie posiadam, nie licząc polskich nałogów.

Fajna ta gra, hehe - próbuję wylądować, w tej właśnie chwili.

Poza podstawką posiadam F-14B, którym to ptaszydłem obecnie usiłuję latać. Zainstalowałem wersję 2.5 NIE-beta - czy to źle?

Pozdrawiam!

User avatar
Vesemir
Posts: 7
Joined: 2019-11-16 19:21

Flights: 3 (8hs)
Specialized in: Uczestnik



Gildia Rentier

Cześć

Mam na imię Wojciech i na chwilę obecną liczę 43 wiosny. Pierwsze kroki w symulatorach lotu stawiałem na Commodore C64. Następnie była Amiga a dopiero potem PC 384 :)
Jednak na poważnie zacząłem "latać" 1,5 roku temu na X-Plane 11 i wciągnęło mnie bardzo.
Aktualnie staram się opanować DCS'a i widzę, że mam ogrom pracy do wykonania.
Na chwilę obecną posiadam podstawkę i F15C

Pozdrawiam.

User avatar
JetMar
Posts: 28
Joined: 2019-11-18 11:42

Flights: 2 (5hs)
Specialized in: F-14B Pilot



Gildia Rentier

Cześć,
ja też głównie latałem na X-plane 11 w sieci IVAO/VATSIM cywilnie, ale gdy zobaczyłem demo F-14 to zainstalowałem DCS no i jestem pod wrażeniem zaawansowania całego środowiska. Najbardziej lubię jednak latać szybowcami na Condor 2, ale nie mogłem się oprzeć Tomcatowi :)
Pozdrawiam i do zobaczenia oraz usłyszenia na wirtualnym niebie!

Marcin, 45

F-14B, Persian Gulf
User avatar
eraser76
Posts: 2
Joined: 2019-11-13 19:19




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam serdecznie.
W loczku od minimum 2013, wcześniej LOMAC, troszkę w FSX.
Latanie raczej VFR. Doszedłem do wniosku że w miarę możliwości czas pogłębić wiedzę przy doświadczonych kolegach.
Początki to uff AMIGA 600 i F-18 INTERCEPTOR i tam powstała choroba zwana SZERSZENICA POSPOLITA :D :D
Obecnie szlifuję się na serverach ale z różnym skutkiem.
Dostępne moduły- DCS 2,5 open, Persja, Nevada, Normandy, DCS, M-2000, F-18, F-86, MI-8, MIG-21, F-5, UH-1, A-10C, CA.
Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia (usłyszenia) na wirtualnym niebie.
Na serverach Lt.Brams.
Adam. 43l

User avatar
Aquaman
Posts: 4
Joined: 2019-11-19 15:49




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Cześć, mam na imię Zbyszek. Jak na razie mało mam wylatane i słabiutko z obsługą maszyn.
Oprócz podstawowych samolotów posiadam A-10C , AV-8B . Pozdrawiam

Mazior
Posts: 3
Joined: 2019-11-09 00:13

Flights: 1 (3hs)
Specialized in: Uczestnik



Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Witam

DCSa mam od miesiaca. To powrot do zamilowan z dziecinstwa :D
Niestety, przez tryb zycia/pracy wylatalem dopiero moze z 15H :(
Obecnie posiadam: FC3
Ulubiona maszyna: Su33
Planowany zakup: M2000C, AV-8B, F-18, F-14B

User avatar
Daniel
Posts: 1
Joined: 2019-05-05 05:22




Gildia Spotter

NEWBIE Spotter

Hej,

Mam na imię Daniel i mam 18 lat. Lotnictwem interesuję od momentu kiedy po raz pierwszy będąc nie daleko lotniska w Warszawie zobaczyłem piękne, wzbijające się w niebo samoloty pasażerskie. Od tamtego momentu lotnictwo to moja największa pasja obok motorsportu. Aktualnie latam w XP11 samolotami pasażerskimi (przygotowuję się do lotów na vatsim) Lecz moja pasja do latania nie ogranicza się tylko do samolotów pasażerskich, dlatego tu jestem. Bardzo bym chciał z Wami latać różne misję myśliwcami. Aktualnie jestem totalnym nowicjuszem w DCS i bardzo prosił bym o waszą pomoc w tym temacie, ponieważ tak jak pisałem wcześniej chciałbym z wami latać.

Post Reply